Rodomi įrašai 1-21 iš 21.
Pas mus gegužės mėn. sumontuotas Blauberg Vento Expert a50-1 pro rekuperatorius. Gruodžio mėn. pastebėjome, kad kampe pasirodė pelėsis. Kodėl taip galėjo nutikti?
Gali būti per dideli drėgmę išskiriantys šaltiniai. Netinkamai sumontuotas įrenginys gali būti. Taip pat vėdinamas didesnis plotas nei įrenginys gali aptarnauti.
Domintų 1a. naujos statybos A klasės namui, kuris yra 110 kv.m rekuperacinė sistema. Namas A klasės, todėl rekuperatorius kaip ir nebūtinas. Ar verta jį montuoti, gal užtektų oro kondicionieriaus, nes "gryno" oro galima įsileisti atidarius langą? Esu šioje srityje naujokas, todėl laukiu patarimo su įrenginių kainomis, pasiūlymais.
Kondicionierius gali orą pašildyti ir vėsinti, rekuperacija valyti orą, duoti jo šviežio bei atgauti vėdinimo metu į lauką išleidžiamą šilumą, kas reiškia, kad sutaupote šildymo kaštus. Man nuomone naujam namui vėdinimas yra būtinas.
Pas mus yra senas siurblys šilumos oras-vanduo, jis šildo puikiai kol lauko temperatūra gana aukšta, bet kai nukrenta žemiau, vidaus temperatūrą pakelia tik iki 17 laipsnių. Jeigu nuspręstume keisti siurblį, ar yra garantija, kad jis pilnai apšildys namus (namas 100 kvadratų, radiatoriai)?
Dėl apšildymo nauji įrenginiai apšildys, tačiau jums gal ir radiatoriai per maži šilumos siurbliui. Jeigu radiatoriai pagal paduodamą vandens temperatūrą per maži, tai šilumos ir nebus. Atsiųskite mums techninę savo įrenginio lentelę, patikrinsime koks modelis siurblio.
Kuo daugiau skaitau, tuo didesnis chaosas galvoje, kokį šildymo būdą pasirinkti. Esame nupirkę senos statybos medinį namą, jis apmūrytas, langus sudėjom 3 stiklų, ruošiamės visame name įrengti šildomas grindis. Svarstome, ką geriausia būtų pasirinkti, užkraunamą, granulinį, dujų generacinį ar oras-vanduo šildymą. Į ką reikėtų ypatingai atkreipti dėmesį, kad atėjus šalčiams, nereikėtų gailėtis? Beje, katilą planuojame statyti kitame pastate netoli namo, kad nebūtų dūmų ir smalkių namuose. Jei pasirinktume šildymą oras-vanduo, kyla klausimas, ar nebūtų per šalta paspaudus šalčiams, ar neerzintų vibracija ir garsas?
Na, jei vertinti smalkes, tada oras-vanduo būtų galima montuoti tame pačiame pastate, mažiau patirtumėte ir šilumos nuostolių. Dėl vibracijos nejustumėte, nes išorinis būtų dedamas ant žemės netvirtinant bloko prie namo. Galėtumėte girdėti tik ventiliatoriaus veikimą. Turint gerus langus jo įprastai nėra girdėti.
Statome A+ klasės namą. Projekte yra nurodytos 2 vietos ventiliacijai - viena vonioje, kita virtuvėje (gartraukis). Taip pat bus alsuoklis. Planuojame įsirengti rekuperacijos sistemą, todėl noriu sužinoti, ar visi šie dalykai bus kažkaip pajungiami į rekuperaciją, ar turi būti vedami į stogą? Vedant į stogą turbūt susidarys papildomi šalčio tiltai, kas netinka A+ klasei. Prašau pakomentuokite.
Deja bet ne, rekuperacija jungiama atskirai. Vonią dar galėtų apjungti, bet virtuvės gartraukio su alsuokliu ne, o rekuperacijai būtų daromos naujos skylės lauko pertvarose. Dėl papildomų dviejų anųjų angų klasę pasieksite, nes rekuperacija atgaus šilumą, kas ir pakels namo efektyvumą.
Statome A klasės namą kaime, ar būtinai reikalingas rekuperatorius, jei šilumos siurblys su vėsinimo funkcija?
Vėdinimas ir šaldymas yra du skirtingi dalykai. Dėl to jų reiktų nemaišyti. Jei statote A klasės namą, tai vienareikšmiškai siūlytume įsirengti ir rekuperacijos sistemą, nes rekuperacija atnaujiną orą bei padeda namie saugoti šilumą ar vėsą, o bendras vėsinimas reikalingas, kad keisti ne orą, o oro temperatūrą.
Įrenginėjame 100 kv. m kotedžą. Pirminiame projekte nebuvo numatyta rekuperacija. Kokioje įrengimo stadijoje dar galima įrengti rekuperatorių? Taip pat ar galima rekuperuoti tik kelis kambarius? Kokių duomenų reikia, kad galėtumėte pateikti pasiūlymus su sąmata? Domina ekonomiškiausi variantai.
Rekuperatorių geriausia įrenginėti kol nėra lubų, arba jei gipsinės lubos, kai galima daryti korabus. Reiktų pradžiai bent jau patalpų planą gauti iš jūsų.
Kokios temperatūros patalpoje turėtų būti rekuperatorius? Ar galima statyti nešildomame garaže, kurio temperatūra nenukristų žemiau 5 laipsnių? Gal yra kokios alternatyvos rekuperatoriaus įrengimui, kai name nėra katilinės?
Reikia žiūrėti individualiai, galima ir spintoje jį dėti ir drabužinėje. Palubiniai yra, tai kokiame koridoriuje galėtų juos projektuoti. Galima ir nešildomoje patalpoje jį pastatyti, tik reiks tada jį izoliuoti.
Pradėjom 180 kv.m namo statybą, renkamės šildymo būdą. Renkamės iš oras - vanduo, geoterminio (sklypas 40a), ar kombinuoto oras - vanduo - dujos (atvestos prie sklypo). Ką rekomenduotumėte pasirinkti?
Jums siūlyčiau montuoti vieną iš šių dviejų siurblių: 1) Cooper and Hunter- AMERIKIETIŠKA KOKYBĖ IR PATIKIMUMAS 2) HTW –ISPANIŠKAS PRODUKTAS PRITAIKYTAS ŠIAURINIŲ ŠALIŲ KLIMATUI Kiti jums siūlys silpnesnius, bet atkreipkit dėmesį, kad šilumos siurbliai krintant temperatūrai pagamina vis mažiau šilumos ir jeigu pasirinksite per silpną įrenginį jis anksti įjunks elektrinį teną, kas pabrangins įrenginio eksploataciją. Su jais patarčiau montuoti bent jau 200 litrų talpos boilerį, kad įrenginiai sklandžiai dirbtų, tokio boilerio kaina 499 eurai. Darbų kaina būtų 1600 eurai. Į kainą įeina freoninės dalies montavimas iki 5 metrų bei santechnikos aprišimas nuo kolektoriaus ar įsipjaunant į seną sistemą. Mūsų darbų kaina iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyta aukšta, tačiau kitaip nei kiti netaupome ant būtinųjų santechnikos elementų, kas ir sudaro didžiąją sąmatos dalį.
Norėčiau jūsų patarimo, kokį oras-vanduo siurblį rekomenduotumėte (kartu su boileriu int.). Namas senos statybos, į oro tarpus pripūsta ir stogas šiltintas 30cm. Namo kvadratūra 150 kv.m, per du aukštus, pirmame aukšte šildomos grindys, antrame radiatoriai. Gavau finansavimą 11 kW siurbliui. Domina siurblio kaina, kurį rekomenduotumėt ir atlikimo darbų kaina.
Rekomenduočiau Švedijos gamintojo integruotą šilumos siurblį oras-vanduo Nord Duck AIR 410 ON/OFF (-22°C). Šio siurblio kaina 8511,14 eurų. Montavimo darbų ir medžiagų kaina - 2000,00 eurų.
Vieno aukšto, 80kv. namas, atitinkantis A klasę. Kokių šiuolaikinių šildymo būdų turime be grindinio ir radiatorinio? Galbūt jau populiaru ir verta pinigų atžvilgiu šildytis elektra? Ar Oras-Oras sistema naudojama viso namo šildymui?
Jūs galite šilumos siurblį naudoti oras-oras, tik geriausia būtų, kad naudotumėte du vidinius blokus, tada šiluma geriau sklistų patalpomis.
Noriu patarimo koks šilumos siurblys geresnis - su integruotu boileriu ar su atskirai pastatomu?
Šilumos siurblių išoriniai blokai yra tokie patys, taip kad čia labiausiai reiktų kreipti dėmesį į katilinės m2. Jeigu yra apie 5 m2, tai galit drąsiai montuotis ne su integruotu boileriu. Ateityje nebus problemų, jei reiktų pasikeisti boilerį ir sutaupysit dar apie 600 -1000 eurų.
Norim atsisakyti kieto kuro katilo. Namas senos statybos, apšiltintas 10 cm polistirolu 200 kvadratų. Radiatorinis šildymas. Turim ir gamtines dujas. Norisi pasistatyti šilumos siurblį oras vanduo.
Jums siūlyčiau montuoti viena iš šių dviejų siurblių: 1) Cooper and Hunter- AMERIKIETIŠKA KOKYBĖ IR PATIKIMUMAS 2) HTW –ISPANIŠKAS PRODUKTAS PRITAIKYTAS ŠIAURINIŲ ŠALIŲ KLIMATUI Kiti jums siūlys silpnesnius, bet atkreipkit dėmesį, kad šilumos siurbliai krintant temperatūrai pagamina vis mažiau šilumos ir jeigu pasirinksite per silpną įrenginį jis anksti įjunks elektrinį teną, kas pabrangins įrenginio eksploataciją. Su jais patarčiau montuoti bent jau 200 litrų talpos boilerį, kad įrenginiai sklandžiai dirbtų, tokio boilerio kaina 499 eurai. Darbų kaina būtų 1600 eurai. Į kainą įeina freoninės dalies montavimas iki 5 metrų bei santechnikos aprišimas nuo kolektoriaus ar įsipjaunant į seną sistemą. Mūsų darbų kaina iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyta aukšta, tačiau kitaip nei kiti netaupome ant būtinųjų santechnikos elementų, kas ir sudaro didžiąją sąmatos dalį.
Namas 140kv.m, šildymas numatytas naudojant radiatorius. Ar galima naudot šilumos siurblį? Kokie ypatumai?
Taip, galima naudoti šilumos siurblį oras-vanduo kartu su radiatorine sistema, tačiau labiau tiktų grindiniam šildymui, arba radiatoriams žematemperatūriams.
Ar galima skardinį ortakį montuoti perdangos angoje, tam kad sutaupyti patalpos aukštį? Ar galima rekuperacinės sistemos stovą 160 diametro pakelti į namo II a. per namo išorinę sieną ją apšiltinus 30 cm polistireniniu putplasčiu?
Mes taip nedarytume, nes kiltų grėsmė atsirasti rasos taškams, siūlytume daryti viską patalpų viduje ir prireikus ortakius izoliuoti atskirai.
Ar patartumėt nešiltintam namui montuoti Oras -Vanduo sistemą? Radiatorinis šildymas.
Žinoma patartume, per radiatorius šildymas būtų kiek brangesnis nei per grindinį šildymą, tačiau jums nebereiktų nei sandėliuoti kuro nei vargti jį papildant į katilą.
Domina oras-oras šildymo sistema. Gyvenamas sodo namas. Pirmas aukštas 25m2, antras aukštas 13m2.
Jūsų sodo nameliui siūlytume montuoti vieną įrenginį jeigu yra galimybė laikyti atidaras duris tarp patalpų. Tokiai kvadratūrai siūlytume amerikiečių įmonės Cooper And Hunter šilumos siurblį, kuris efektyviai dirba iki -30C lauko oro temperatūros, jam taikoma 5 metų garantija.
Domina įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo. Namas senos statybos, renovuotas. Sienos silikatinių plytų apšiltintos 15 cm. putų polisterolu. Stogas apšiltintas dalinai. Namas dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas apie 150 m2. Gyvenamo ir šildomo ploto apie 120 m2. Šiuo metu šildomas kietu kuru (10 kW katilas). Name vien tik radiatorinis šildymas. Radiatoriai aliuminiai sujungti nuosekliai. Į radiatorius paduodamas apie 60 c vanduo. Name gyvena keturių asmenų šeima. Domina kokio galingumo būtų reikalingas šilumos siurblys, kad efektyviai dirbtų su 9 radiatoriais? Kol kas pasirinktas Atlantic alfea axtensa A.I8 šilumos siurblys. Ar tinkamas šis variantas mūsų situacijai? Laukiame komentarų, nuomonių, pasiūlymų.
Jums siūlyčiau montuoti bent jau 12kW šilumos siurblį, priežastis paprasta, krintant temperatūrai mažėja pagaminamos šilumos kiekis ir jeigu siurblys bus per mažas įrenginys anksti įjunks elektrinį teną dėl ko daug mokėtumėte daug už elektrą. Jums Siūlyčiau pirkti 12kW Cooper And Hunter šilumos siurblį.
Įsirenginėju A+ 195kv/m namą. Kadangi dujų įvado nėra (už 25 metrų) - svarstau apie oras-vanduo siurblį. Turiu klausimą dėl vėsinimo funkcijos, kai į grindis paduodamas nuo 17 laipsnių vanduo. Argi nesusidarys kondensatas betone arba ant grindų paviršiaus kur grindis veiks tiesiogiai saulės spinduliai ar bendrai oro temperatūra lauke bus didelė ir namas greičiau ar lėčiau perkais?
Vėsinimo per grindis jums nerekomenduočiau, nes vėsesnės grindys nei jūsų kūno temperatūra kels diskomfortą. Jeigu kalbėti apie siurblį siūlyčiau jums Cooper and Hunter šilumos siurblį kurio galingumas būtų 8kW šildymo galios, įrenginys su mažu galios rezervu, dėl to jis taip greitai nejungs elektrinio teno kaip kiti, kas jums padės sutaupyti pinigų už šildymą. Karštam vandeniui siūlyčiau pirkti atskirą boilerį, taip sutaupysite pinigų ir gedimo atvejų bus paprastesnis remontas. 200 litrų boilerio kaina 499 eurai. Darbų kaina būtų 1700 eurai. Į kainą įeina freoninės dalies montavimas iki 5 metrų bei santechnikos aprišimas nuo kolektoriaus ar įsipjaunant į seną sistemą. Mūsų darbų kaina iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyta aukšta, tačiau kitaip nei kiti netaupome ant būtinųjų santechnikos elementų, kas ir sudaro didžiąją sąmatos dalį.
Ką pasirinkti geoterminį šildymą ar granulinį pečių? Pliusai ir minusai.
Geoterminio šildymo sistemos pliusai - 20 -25% pigesnė šiluma lyginant su granuliniu šildymu, didesnis komfortas, mažesnės aptarnavimo išlaidos, nereikalingas dūmtraukis. Minusai - žymiai brangesnė įranga su jos montavimu, sistema daugiau skirta šildymui žemesne temperatūra (grindiniam šildymui) Granulinio šildymo sistemos pliusai - pigesnė įranga lyginant su geotermine, tinka visoms grindinėms ir radiatorinėms sistemoms, pakankamai didelis šildymo komfortas pasirinkus papildomą įrangą katilui - automatinį reguliavimą, katilo valymą. Minusas - reikia vietos granulių sandėliavimui, periodiškai papildyti kurą, periodiška katilo priežiūra.
Koks tinkamiausias namo šildymo sprendimas? Namas yra 122 kv. m bendro ploto, 2 aukštų, yra gręžinys. Pirmame aukšte planuojamos šildomos grindys, antrame – radiatoriai.
Pirmiausia reikia išsirinkti, kokiu kuru šildytis – vienam svarbiau komfortas, kitam – kaina. Jei yra gamtinės dujos (šiuo metu tai optimaliausias pasirinkimas, nes sąlyginai nedidelės investicijos) – tai nedidelė šilumos kaina ir komfortiškas šildymas. Neturint dujų, galima rinktis malkinį (pigiausia šilumos kaina) arba granulinį katilą (vidutinė šilumos kaina, tačiau didesnis šildymo komfortas).
92% rekomenduoja
23 atsiliepimai
re
2020-05-25,
al
2020-01-16, Kaunas
cv
2019-12-19, Alytus
ir
2019-12-19,
ri
2019-12-12, Klaipėda
vi
2019-12-07, Vilnius
ri
2019-12-06, Panevėžys
ne
2019-11-23, Zarasai
ki
2019-11-14, Gargždai
zo
2019-11-02, Molėtai
vi
2019-10-26, Klaipėda
gy
2019-10-26, Klaipėda
au
2019-10-23,
ma
2019-10-12,
ri
2019-09-09, Druskininkai
v.
2019-08-28, Klaipėda
da
2019-08-27, Utena
ni
2019-08-01, Klaipėda
ra
2019-07-18, Kėdainiai
mi
2019-07-08, Vilnius
Negavau nei vieno pasiūlymo, todėl vertinu 0.
a.
2019-06-10, Telšiai
r.
2019-05-14, Kaunas
pr
2019-05-13, Klaipėda