Rodomi įrašai 1-14 iš 14.
Statome A klasės namą kaime, ar būtinai reikalingas rekuperatorius, jei šilumos siurblys su vėsinimo funkcija?
Vėdinimas ir šaldymas yra du skirtingi dalykai. Dėl to jų reiktų nemaišyti. Jei statote A klasės namą, tai vienareikšmiškai siūlytume įsirengti ir rekuperacijos sistemą, nes rekuperacija atnaujiną orą bei padeda namie saugoti šilumą ar vėsą, o bendras vėsinimas reikalingas, kad keisti ne orą, o oro temperatūrą.
Įrenginėjame 100 kv. m kotedžą. Pirminiame projekte nebuvo numatyta rekuperacija. Kokioje įrengimo stadijoje dar galima įrengti rekuperatorių? Taip pat ar galima rekuperuoti tik kelis kambarius? Kokių duomenų reikia, kad galėtumėte pateikti pasiūlymus su sąmata? Domina ekonomiškiausi variantai.
Rekuperatorių geriausia įrenginėti kol nėra lubų, arba jei gipsinės lubos, kai galima daryti korabus. Reiktų pradžiai bent jau patalpų planą gauti iš jūsų.
Kokios temperatūros patalpoje turėtų būti rekuperatorius? Ar galima statyti nešildomame garaže, kurio temperatūra nenukristų žemiau 5 laipsnių? Gal yra kokios alternatyvos rekuperatoriaus įrengimui, kai name nėra katilinės?
Reikia žiūrėti individualiai, galima ir spintoje jį dėti ir drabužinėje. Palubiniai yra, tai kokiame koridoriuje galėtų juos projektuoti. Galima ir nešildomoje patalpoje jį pastatyti, tik reiks tada jį izoliuoti.
Pradėjom 180 kv.m namo statybą, renkamės šildymo būdą. Renkamės iš oras - vanduo, geoterminio (sklypas 40a), ar kombinuoto oras - vanduo - dujos (atvestos prie sklypo). Ką rekomenduotumėte pasirinkti?
Jums siūlyčiau montuoti vieną iš šių dviejų siurblių: 1) Cooper and Hunter- AMERIKIETIŠKA KOKYBĖ IR PATIKIMUMAS 2) HTW –ISPANIŠKAS PRODUKTAS PRITAIKYTAS ŠIAURINIŲ ŠALIŲ KLIMATUI Kiti jums siūlys silpnesnius, bet atkreipkit dėmesį, kad šilumos siurbliai krintant temperatūrai pagamina vis mažiau šilumos ir jeigu pasirinksite per silpną įrenginį jis anksti įjunks elektrinį teną, kas pabrangins įrenginio eksploataciją. Su jais patarčiau montuoti bent jau 200 litrų talpos boilerį, kad įrenginiai sklandžiai dirbtų, tokio boilerio kaina 499 eurai. Darbų kaina būtų 1600 eurai. Į kainą įeina freoninės dalies montavimas iki 5 metrų bei santechnikos aprišimas nuo kolektoriaus ar įsipjaunant į seną sistemą. Mūsų darbų kaina iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyta aukšta, tačiau kitaip nei kiti netaupome ant būtinųjų santechnikos elementų, kas ir sudaro didžiąją sąmatos dalį.
Norėčiau jūsų patarimo, kokį oras-vanduo siurblį rekomenduotumėte (kartu su boileriu int.). Namas senos statybos, į oro tarpus pripūsta ir stogas šiltintas 30cm. Namo kvadratūra 150 kv.m, per du aukštus, pirmame aukšte šildomos grindys, antrame radiatoriai. Gavau finansavimą 11 kW siurbliui. Domina siurblio kaina, kurį rekomenduotumėt ir atlikimo darbų kaina.
Rekomenduočiau Švedijos gamintojo integruotą šilumos siurblį oras-vanduo Nord Duck AIR 410 ON/OFF (-22°C). Šio siurblio kaina 8511,14 eurų. Montavimo darbų ir medžiagų kaina - 2000,00 eurų.
Vieno aukšto, 80kv. namas, atitinkantis A klasę. Kokių šiuolaikinių šildymo būdų turime be grindinio ir radiatorinio? Galbūt jau populiaru ir verta pinigų atžvilgiu šildytis elektra? Ar Oras-Oras sistema naudojama viso namo šildymui?
Jūs galite šilumos siurblį naudoti oras-oras, tik geriausia būtų, kad naudotumėte du vidinius blokus, tada šiluma geriau sklistų patalpomis.
Noriu patarimo koks šilumos siurblys geresnis - su integruotu boileriu ar su atskirai pastatomu?
Šilumos siurblių išoriniai blokai yra tokie patys, taip kad čia labiausiai reiktų kreipti dėmesį į katilinės m2. Jeigu yra apie 5 m2, tai galit drąsiai montuotis ne su integruotu boileriu. Ateityje nebus problemų, jei reiktų pasikeisti boilerį ir sutaupysit dar apie 600 -1000 eurų.
Norim atsisakyti kieto kuro katilo. Namas senos statybos, apšiltintas 10 cm polistirolu 200 kvadratų. Radiatorinis šildymas. Turim ir gamtines dujas. Norisi pasistatyti šilumos siurblį oras vanduo.
Jums siūlyčiau montuoti viena iš šių dviejų siurblių: 1) Cooper and Hunter- AMERIKIETIŠKA KOKYBĖ IR PATIKIMUMAS 2) HTW –ISPANIŠKAS PRODUKTAS PRITAIKYTAS ŠIAURINIŲ ŠALIŲ KLIMATUI Kiti jums siūlys silpnesnius, bet atkreipkit dėmesį, kad šilumos siurbliai krintant temperatūrai pagamina vis mažiau šilumos ir jeigu pasirinksite per silpną įrenginį jis anksti įjunks elektrinį teną, kas pabrangins įrenginio eksploataciją. Su jais patarčiau montuoti bent jau 200 litrų talpos boilerį, kad įrenginiai sklandžiai dirbtų, tokio boilerio kaina 499 eurai. Darbų kaina būtų 1600 eurai. Į kainą įeina freoninės dalies montavimas iki 5 metrų bei santechnikos aprišimas nuo kolektoriaus ar įsipjaunant į seną sistemą. Mūsų darbų kaina iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyta aukšta, tačiau kitaip nei kiti netaupome ant būtinųjų santechnikos elementų, kas ir sudaro didžiąją sąmatos dalį.
Namas 140kv.m, šildymas numatytas naudojant radiatorius. Ar galima naudot šilumos siurblį? Kokie ypatumai?
Taip, galima naudoti šilumos siurblį oras-vanduo kartu su radiatorine sistema, tačiau labiau tiktų grindiniam šildymui, arba radiatoriams žematemperatūriams.
Ar galima skardinį ortakį montuoti perdangos angoje, tam kad sutaupyti patalpos aukštį? Ar galima rekuperacinės sistemos stovą 160 diametro pakelti į namo II a. per namo išorinę sieną ją apšiltinus 30 cm polistireniniu putplasčiu?
Mes taip nedarytume, nes kiltų grėsmė atsirasti rasos taškams, siūlytume daryti viską patalpų viduje ir prireikus ortakius izoliuoti atskirai.
Ar patartumėt nešiltintam namui montuoti Oras -Vanduo sistemą? Radiatorinis šildymas.
Žinoma patartume, per radiatorius šildymas būtų kiek brangesnis nei per grindinį šildymą, tačiau jums nebereiktų nei sandėliuoti kuro nei vargti jį papildant į katilą.
Domina oras-oras šildymo sistema. Gyvenamas sodo namas. Pirmas aukštas 25m2, antras aukštas 13m2.
Jūsų sodo nameliui siūlytume montuoti vieną įrenginį jeigu yra galimybė laikyti atidaras duris tarp patalpų. Tokiai kvadratūrai siūlytume amerikiečių įmonės Cooper And Hunter šilumos siurblį, kuris efektyviai dirba iki -30C lauko oro temperatūros, jam taikoma 5 metų garantija.
Domina įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo. Namas senos statybos, renovuotas. Sienos silikatinių plytų apšiltintos 15 cm. putų polisterolu. Stogas apšiltintas dalinai. Namas dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas apie 150 m2. Gyvenamo ir šildomo ploto apie 120 m2. Šiuo metu šildomas kietu kuru (10 kW katilas). Name vien tik radiatorinis šildymas. Radiatoriai aliuminiai sujungti nuosekliai. Į radiatorius paduodamas apie 60 c vanduo. Name gyvena keturių asmenų šeima. Domina kokio galingumo būtų reikalingas šilumos siurblys, kad efektyviai dirbtų su 9 radiatoriais? Kol kas pasirinktas Atlantic alfea axtensa A.I8 šilumos siurblys. Ar tinkamas šis variantas mūsų situacijai? Laukiame komentarų, nuomonių, pasiūlymų.
Jums siūlyčiau montuoti bent jau 12kW šilumos siurblį, priežastis paprasta, krintant temperatūrai mažėja pagaminamos šilumos kiekis ir jeigu siurblys bus per mažas įrenginys anksti įjunks elektrinį teną dėl ko daug mokėtumėte daug už elektrą. Jums Siūlyčiau pirkti 12kW Cooper And Hunter šilumos siurblį.
Įsirenginėju A+ 195kv/m namą. Kadangi dujų įvado nėra (už 25 metrų) - svarstau apie oras-vanduo siurblį. Turiu klausimą dėl vėsinimo funkcijos, kai į grindis paduodamas nuo 17 laipsnių vanduo. Argi nesusidarys kondensatas betone arba ant grindų paviršiaus kur grindis veiks tiesiogiai saulės spinduliai ar bendrai oro temperatūra lauke bus didelė ir namas greičiau ar lėčiau perkais?
Vėsinimo per grindis jums nerekomenduočiau, nes vėsesnės grindys nei jūsų kūno temperatūra kels diskomfortą. Jeigu kalbėti apie siurblį siūlyčiau jums Cooper and Hunter šilumos siurblį kurio galingumas būtų 8kW šildymo galios, įrenginys su mažu galios rezervu, dėl to jis taip greitai nejungs elektrinio teno kaip kiti, kas jums padės sutaupyti pinigų už šildymą. Karštam vandeniui siūlyčiau pirkti atskirą boilerį, taip sutaupysite pinigų ir gedimo atvejų bus paprastesnis remontas. 200 litrų boilerio kaina 499 eurai. Darbų kaina būtų 1700 eurai. Į kainą įeina freoninės dalies montavimas iki 5 metrų bei santechnikos aprišimas nuo kolektoriaus ar įsipjaunant į seną sistemą. Mūsų darbų kaina iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyta aukšta, tačiau kitaip nei kiti netaupome ant būtinųjų santechnikos elementų, kas ir sudaro didžiąją sąmatos dalį.
89% rekomenduoja
9 atsiliepimai
ri
2019-09-09, Druskininkai
v.
2019-08-28, Klaipėda
da
2019-08-27, Utena
ni
2019-08-01, Klaipėda
ra
2019-07-18, Kėdainiai
mi
2019-07-08, Vilnius
Negavau nei vieno pasiūlymo, todėl vertinu 0.
a.
2019-06-10, Telšiai
r.
2019-05-14, Kaunas
pr
2019-05-13, Klaipėda