UAB "City - Line LT" ekspertų komentarai

UAB City - Line LT
UAB "City - Line LT"
Kuršių g. 2F, Vilnius
89% rekomenduoja
Atsiliepimai 59
ba
Jonavos r., 0610***06
ba****************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Domina šilumos siurblys HITACHI Yutaki
jj
Vilnius, 0657***01
jj******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Pagal projektą numatytas 2 a. kotedžo šildymas siurbliu oras-vanduo. Išorinis siurblio blokas turi būti statomas ant plokščio namo stogo. Klausimas ar reikalinga dažna išorinio siurblio oras-vanduo darbo kontrolė bei priežiūra? Ar yra techninių sąlygų dėl kurių siurblio išorinį bloką nerekomenduojama statyti ant stogo?
Labai ačiū už išsamų atsakymą, kuris suteikē žinių ir priimti sprendimą nepadaryti klaidos.
38
Šakių r., 0685***16
38*****@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Namas 140kv ,apšiltintas ,turi radiatorius ir grindinis šildymas. Prie kieto kuro katilo nakčiai ir kai išvyksti kokį šilumos siurblį pasirinkti?
in
Vilnius, 0-606-***84
in**@**********es.eu
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Reikia šilumos siurblio Oras - Vanduo 158 m2 naujai statomam A++ klases namui Vilniuje.
pi
Plungės r., +3706*****44
pi*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ar verta jau investuoti į hibridinį inverterį ?
ni
Varėnos r., 0654***69
ni***********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Šilumos siurblio oras vanduo žemas slėgis, nešyla radiatoriai. Gal galėtumėte pagelbėti?
Viską detaliai paaiškino
da
Kretingos r., 8634***23
da******@***oo.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Gal ne visai į temą klausimas, bet gal turėsit atsakymą. Turime rąstinį namą ir neapsisprendžiame, kokią šildymo sistemą rinktis. Dėl patogumo, labiausiai domintų šilumos siurblys oras vanduo. Ar tinkama sistema rąstiniam namui, kurio naudingumo klasė žemesnė
ar
Vilnius, +3706*****90
ar******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Domina oras vanduo
an
Anykščių r., 6202**67
an*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ar palikti akumuliacinę talpą keičiant kieto kuro katilą į oras vanduo?
la
Prienų r., +3706*****11
la*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Sveiki, domina 350 kv m pastatui geoterminis šildymas.
ra
Klaipėda, 0609***70
ra*******************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ant šlaitinio stogo gyvenamame name, virš man priklausančios palėpės norėčiau įrengti kelias saulės paneles. Ar reikia gyventojų sutikimo - name viso 27 butai, įskaitant manąjį?
Ačiū už info.
zd
Palanga, 0698***38
zd******@**ve.co.uk
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena. Butas 70 m2. Šildymas grindinis. Karštas vanduo ruošiamas 100l boileriu. Jo veikimas turi būti tylus. Ką patartume ir maždaug kiek kainuotų?
da
+3706*****31
da*******@*****il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).
ri
Biržų r., 0656***30
ri******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Domina termodinaminis šilumos siurblys. Ką galite pasiūlyti?
Geri patarimai verta su jais bendrauti.
na
Klaipėda, 0659***55
na********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Sveiki. Ar reikalingas leidimas įrengiant kondicioneriaus išorinį bloką ant plokščio daugiabučio stogo? Ačiu
ed
Marijampolė, 8123**67
ed********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Sveiki, klausimas inžinieriams: Ką jūs manote apie šilumos siurblio sukombinavimą su pvz. dujų katilo kaminu, ar paprastu kieto kuro kaminu? Pvz. jeigu namas senos statybos ir yra neefetyvu statyti šilumos siurblį ir šildyti elektra, tačiau šildant namą tiek dujomis tiek, kietu kuru, laukan išmetama labai daug šilumos. Taigi ar nebūtų galima ją panaudoti naudingai. Pvz. pastatant šilumos siurblį prieš kamino - išmetamą karštą orą. Kokia iš to nauda? - o gi ta -jog pvz. naudojant dujinį katilą jį būtų galima naudoti tik pvz 30% pajėgumu, o visa kita išgauti iš šilumos siurblio, žodžiu pigesnės kuro rūšies išmetamą energiją paversti naudinga, taigi įdomu ar techniškai tai įmanoma? Šilumos siurblys nereikalingas šiuo metu, nes neefektyvu senai statybai. Palieku plačią senų namų rinką kaip tai bus efektyvu?
la
Zarasų r., +3706*****53
la************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, taip pat noriu klausti kokios galėtų būti oras-vanduo eksploatacinės išlaidos į senus radiatorius? 1. Namas senas ar naujas? - senas apšiltintas 2. Kokia energetinė klasė? siekiama B kl 3. Kaip apšiltintas namas: stogas? Sienos? stogas 10 cm ekovata, sienos 15 cm neoporas 4. Langai seni ar nauji? plastikiniai, bet ne naujausi - 2 stiklų 5. Jeigu namas senas, taip kuom šildėsi iki šiol? kietu kuru 6. Šilumos siurblys su boileriu ar be reikalingas? Kiek litrų jei reikia? su boileriu, buvo 80 L 7. Kokios galios elektros įvadas? 9 kW Ačiū, Laima Vaitonytė
Atsakymo negavau.
rj
Kaunas, 8671***70
rj******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Sveiki skubiai norime pasiteirauti ar įmanoma įrengti vėdinimo sistemą jau po remonto, lubos gipso. 1 kambario butas (vienas šviesos šaltinis - vienas didelis langas su išėjimu į balkoną), tačiau dar įrengtas mini vienas atskiras mažas kambariukas.
Negavau ats.
T.
Klaipėdos r., 8641***29
T.******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).
to
+3706*****00
to*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Sveiki, mane domina 5 kw saulės modulių ir laikikliai. Stogo danga trapecinė. Kokia būtų 1 modulio kaina? kokia laikiklių kaina? Ačiū
ri
8698***37
ri*********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).
va
8601***23
va**************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).
va
8601***23
va**************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).
ni
8650***03
ni******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).
an
Vilnius, 8671***46
an***************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena. Ar darželyje montuoti kondicionierius lauko sienose reikia leidimo? Ačiū.
vi
Vilnius, 8659***40
vi********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
am
Vilnius, 8699***07
am*********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Koks yra triukšmo lygis dB Jūsų gaminyje?
ld
Alytus, 8315***60
ld@*******as.alytus.lm.lt
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
ju
Klaipėda, +3706*****45
ju******@**il.ru
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
105 m2 nauja statyba turi A+sertifikata 2 žmones gyvena. Koki siurbli rekomenduotumet ir su integruotu boileriu, rekoperatoriu.
al
Vilnius, 8687***60
al******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
j.
Vilnius, 8643***89
j.***********@*******io.vilnius.lm.lt
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Reikalingas sieninis kondicionierius patalpai vėsinti, pastatas atitinka C reikalavimus. Vienas išorinis blokas montuojamas balkone ant grindų, du vidiniai blokai svetainėje (37,28 kv. m.) ir miegamajame (16,34 kv.m.). Langai šiaurės- vakarų. Kokios galios reikalingas kondicionierius? Kondicionieriai ne tik vėsina ir šildo patalpas, bet ir filtruoja ir valo orą, saugo nuo pelėsio susidarymo ir perteklinės drėgmės. Ypatingai tylus išorinio bloko darbas. Domina kaina su montavimu ir laidų jungimu.
in
Kaunas, +3706*****91
in**@*****us.lt
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
po
Kėdainiai, 8666***01
po*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Domina ICY3, kodėl Lietuvoje kaina užlenkta? :) Estijoje 760 EUR, kokia galutinė kaina? https://e-kliima.ee/toode/cooper-hunter-icy3-ch-s09ftxtb2s-ng/
ed
Vilnius, 8656***33
ed****@***ox.lt
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ieskau sildymo sprendimo. Namas po rekonstrukcijos A+ , grindinis sildymas. Bendras plotas apie 80kv.m.
jz
Kėdainiai, 8613***54
jz*******@***oo.co.uk
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Esu interjero dizainere. Viename is savo projektu klientas masto apie rekuperatoriu su kondicionieriumi viename. Lubinis arba sieninis variantai. Jei lubinis, tai turime iki 25 cm auksti. Butas nera didelis tik 46 kv.m. Ka galetumet pasiulyti?
he
8672***26
he**********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
re
0042******31
re***********@**on.li
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
al
Kaunas, +3706*****06
al**************@******in.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Noriu įsirengti rekuperaciją. Perku naują butą, 85 proc. užbaigtumas, dar nėra pakabinamų lubų. 74 kv.m plotas. Ką galite pasiūlyti, gal galima tartis dėl darbo atlikimo? Kokį rekomenduojate rekuperatorių ir kokia gautųsi kaina?
cv
Alytus, 8601-***69
cv*********@***oo.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
130kv.m silikatinių plytų namas. Iš išorės apšiltintas 100 mm EPS70 polistireniniu putplasčiu. Oro tarpas ~60 mm ir užpildytas keramzito granulėmis. Vidinės lauko sienos sumūrytos 180 mm dujų silikato blokeliais (~ 1985 m. gamino Kauno Bituko silikatinių plytų g-la), kurie nutinkuoti smėlio-kalkių mišiniu. Domina šildymo sistemos pasirinkimas. Galvoju ir apie sistemą oras-vanduo ir geoterminį šildymą. Koks būtų Jūsų patarimas?
A.C.
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
A.C.
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
A.C.
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
A.C.
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
A.C.
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
A.C.
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
zo
Molėtai, 8650***96
zo****@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ar būtų galimybę įrengti šildymo sistemą oras-vanduo Molėtuose?
vi
Klaipėda, 8687***88
vi*************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Domina rekuperatorius namui 140m2, bus statomas garaže ant sienos.
A.C.
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
au
8671***72
au******************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Naujos statybos A klasės namas. Šildomas plotas 170 kv., visuose kambariuose grindinis šildymas. Kokio galingumo (kW) šilumos siurblį ir kokios firmos rekomenduotumėte?
ma
ma*************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Kokia rekuperacinė sistema efektyvesnė? Su ortakiais ar be ortakinė?
ri
Druskininkai, 8616***14
ri*********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ketinu atsisakyti kieto kuro katilo ir vietoje jo rinktis oras vanduo. Namas 180 kv.m, statytas 2007 m. (2 a. su šildomu garažu). 1 a. šildymas grindinis, 2 a. - radiatorinis. namo sienos akyto betono blokelių apšiltintos 5 cm polistirolu. Langai 5 kamerų paketas 2 stiklų. Bendras langų plotas apie 27 kv.m. Patalpų H - 2,5 m. Renkuosi iš katilų - DAIKIN, PANASONIC, BOSH IR NIBE. koks iš jų tinkamiausias? Geriau rinktis katilą su akumuliacine talpa ar be jos? Kokią kitą alternatyvą galėtumėte pasiūlyti?
v.
Klaipėda, 8643***01
v.*********@***ox.ru
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Planuoju įstatyti rekuperacinę sistemą į naujai pastatomą dviejų aukštų 120 m2 ploto, A+ klasės kotedžą. Visame name bus grindų (vandens) apšildymas, gyvens 3-4 žmones. Supratau, kad su 2,8 m lubų aukščio, man prireiks apie 350 m³/h oro srauto rekuperatoriaus. Plokštelinis - efektyvumas 50-60%, orai nesusimaišo, bet pats gali užšalti, prireiks pirminio šildytuvo ir sausina orą, gal prireiks oro drėkintuvo? Rotacinis - efektyvumas 80%, orai susimaišo, iš virtuvės ir tualetų, sistema turėtų vestis kitaip (pabrangs sistemos vėdinimas)? Prašau padėkite pasirinkti man reikalingo rekuperatoriaus tipą. Pvz. Skirtingo tipo, Komfovent gamintojo rekuperatoriai: Plokštelinis, Domekt CF 400 V, 370 m³/h, 92% efektyvumas-1860 €. Rotacinis, Domekt R 300 V, 330 m³/h, 84% efektyvumas-1470 €. Būčiau dėkingas, jei parekomenduosite gamintoją, tylų modelį.
da
Utena, 8611***33
da************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ieškau rekuperatoriaus 60m2 šunidei (laikomi šuniukai). Kokį man reikėtų statyti, norėčiau kad šilumos padavimas būtų kuo didesnis.
ni
Klaipėda, 8615***41
ni****@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Pradėjom 180 kv.m namo statybą, renkamės šildymo būdą. Renkamės iš oras - vanduo, geoterminio (sklypas 40a), ar kombinuoto oras - vanduo - dujos (atvestos prie sklypo). Ką rekomenduotumėte pasirinkti?
ra
Vilnius, 8 642 ***68
ra****************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Norėčiau jūsų patarimo, kokį oras-vanduo siurblį rekomenduotumėte (kartu su boileriu int.). Namas senos statybos, į oro tarpus pripūsta ir stogas šiltintas 30cm. Namo kvadratūra 150 kv.m, per du aukštus, pirmame aukšte šildomos grindys, antrame radiatoriai. Gavau finansavimą 11 kW siurbliui. Domina siurblio kaina, kurį rekomenduotumėt ir atlikimo darbų kaina.
A.C.
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Negavau nei vieno pasiūlymo, todėl vertinu 0.
a.
Vilnius, 8682***24
a.*******@********ba.lt
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Norim atsisakyti kieto kuro katilo. Namas senos statybos, apšiltintas 10 cm polistirolu 200 kvadratų. Radiatorinis šildymas. Turim ir gamtines dujas. Norisi pasistatyti šilumos siurblį oras vanduo.
r.
Kaunas, +3706*****02
r.*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Domina oras-oras šildymo sistema. Gyvenamas sodo namas. Pirmas aukštas 25m2, antras aukštas 13m2.
pr
Klaipėda, 8677***08
pr***************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Domina įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo. Namas senos statybos, renovuotas. Sienos silikatinių plytų apšiltintos 15 cm. putų polisterolu. Stogas apšiltintas dalinai. Namas dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas apie 150 m2. Gyvenamo ir šildomo ploto apie 120 m2. Šiuo metu šildomas kietu kuru (10 kW katilas). Name vien tik radiatorinis šildymas. Radiatoriai aliuminiai sujungti nuosekliai. Į radiatorius paduodamas apie 60 c vanduo. Name gyvena keturių asmenų šeima. Domina kokio galingumo būtų reikalingas šilumos siurblys, kad efektyviai dirbtų su 9 radiatoriais? Kol kas pasirinktas Atlantic alfea axtensa A.I8 šilumos siurblys. Ar tinkamas šis variantas mūsų situacijai? Laukiame komentarų, nuomonių, pasiūlymų.

Rekuperacijos ortakiai perdangos apšiltinimo sluoksnyje

Ar įmanoma galimybė rekuperacijos ortakius vesti perdangos apšiltinimo sluoksnyje taip siekiant sutaupyti vietą? Perdanga būtų šiltinama 30cm akmens vata, ortakiai numatomi 75mm lankstūs.
Rekuperacijos ortakiai gali būti vedami apšiltinimo sluoksnyje, tačiau reikia užtikrinti, kad jie būtų tinkamai izoliuoti.

Vandens iš uždaros šildymo sistemos išleidimas

Kaip reiktų išleisti vandenį iš uždaros šildymo sistemos?
Manyčiau viskas priklauso nuo to, koks vandens išleidimo tikslas - ar kad tam kad pakeisti skystį šildymo sistemoj ar tam, kad neužšaltų, jei patalpos nešildomos.
Jei tik šiaip išleisti - geriausia naudoti oro kompresorių.

Ar reaguoja grindinio šildymo termostatas į atvirą langą

Ar reaguoja grindinio šildymo termostatas į atvirą langą? Pvz. žiemą aš noriu miegamajame vėdinti patalpą ir atveriu langą.....vyras sako, kad darau blogai.
Grindinio šildymo termostatas paprastai neatsako tiesiogiai į atvirą langą, nebent jis būtų sujungtas su papildomais jutikliais arba sistema, skirta aptikti atvirų langų ar durų poveikį. Kai kuriuose pažangiuose grindinio šildymo termostatuose gali būti funkcijos, kurios nustato, jei temperatūra greitai sumažėja (kaip tai atsitinka atidarius langą), ir jie gali sumažinti šildymo lygį arba išjungti šildymą, kad sutaupytų energiją.

Jei jūsų grindinio šildymo termostatas neturi tokios funkcijos, jis neatsakys į atvirą langą, ir šildymas veiks pagal nustatytą temperatūrą. Kai kurie išmanūs termostatai, kaip „Nest“ arba „Ecobee“, turi šias „langų atidarymo“ funkcijas, tačiau tai priklauso nuo konkretaus modelio.

Išsiplėtimo indo rodyklė monometre visiškai nejuda

Išsiplėtimo indo rodyklė monometre visiškai nejuda. Išleidus vandenį iš indo visiškai nereaguoja. Sistemos slėgis nuo beveik nulio, pakūrus katilą, šoka iki 2. Kai pripūtėme oro į išsiplėtimo indą, rodyklė pabuvo ant 1, o dabar visada laikosi ant 0.7. Turbūt indą reikia keisti? Nubėga vanduo iš apsauginio vožtuvo ir aš kiekvieną kartą pripilu truputį, kad bent ant nulio nebūtų. Kai slėgis šoka iki 2, tai tas truputis ir vėl nubėga. O išsiplėtimo bakelio rodyklė visai nejuda.
Gali būti, kad išsiplėtimo indo membrana yra pažeista arba susidėvėjusi. Jei membrana pažeista, oras ir vanduo susimaišo, tai indas nebeveikia kaip turėtų. Tai gali lemti, kodėl rodyklė visada laikosi ant 0.7 ir nesikeičia priklausomai nuo slėgio.

Akumuliacinės talpos nauda

Namas70 kv.m 12 kW pečius liepsnelės tipo, visur grindinis šildymas ir vienas radiatorius. Ar galima statyti akumuliacinę talpą, ar bus nauda?
Akumuliacinė visada gerai, ypač kai yra grindinis šildymas. Optimaliau dirbs katilas, ilgiau šils grindys.

Leidimas įrengti oro kondicionierių nestiklintame balkone

Ar reikalingas leidimas įrengti oro kondicionierių nestiklintame balkone, kai jis netvirtinimas prie sienos ar balkono grindų? Norėtumėme įsirengti oro kondicionierių bute, kuris yra Vilniaus Senamiesčio zonoje, bet ne ant kultūros paveldo statinio. Suprantame, kad jeigu norėtumėme išorinį bloką montuoti ant pastato sienos, reiktų daugiabučio daugumos sutikimo, ir paprastojo remonto darbų statybą leidžiantį dokumentą iš savivaldybės. Ieškome sprendimų, kurie nereikalautų leidimų ir paspartintų įsirengimą.
Siūlyčiau susisiekti su namą administruojančia įmone ir susižinoti kokie reikalavimai keliami jūsų namui, norint susimontuoti oro kondicionierių.
Standartiškai montuojant balkone leidimų nereikia. Tik ant fasado negali būti jokių lovelių, laidų ir pan.
Jeigu kils kokių klausimų, galite susisiekti su manimi.

Boileryje garsiai girdisi burbuliavimas

Nuosavas namas, vandentiekis iš miesto. Šiltas vanduo pašildomas elektra arba nuo granulinio pečiaus. Paskutiniu metu atsukus šilto vandens kraną, boileryje garsiai girdisi burbuliavimas, o užsukus kraną, sistemoje pasigirsta kaip smūgiavimo garsas. Anksčiau to nebūdavo. Kur kažin ieškoti problemos
Jei boileryje garsiai girdisi burbuliavimas, pirmiausia išsiplėtimo indą žiūrėčiau.

Šilumos siurblio sukombinavimas su dujų ar paprastu kieto kuro katilo kaminu

Sveiki, klausimas inžinieriams: Ką jūs manote apie šilumos siurblio sukombinavimą su pvz. dujų katilo kaminu, ar paprastu kieto kuro kaminu? Pvz. jeigu namas senos statybos ir yra neefetyvu statyti šilumos siurblį ir šildyti elektra, tačiau šildant namą tiek dujomis tiek, kietu kuru, laukan išmetama labai daug šilumos. Taigi ar nebūtų galima ją panaudoti naudingai. Pvz. pastatant šilumos siurblį prieš kamino - išmetamą karštą orą. Kokia iš to nauda? - o gi ta -jog pvz. naudojant dujinį katilą jį būtų galima naudoti tik pvz 30% pajėgumu, o visa kita išgauti iš šilumos siurblio, žodžiu pigesnės kuro rūšies išmetamą energiją paversti naudinga, taigi įdomu ar techniškai tai įmanoma? Šilumos siurblys nereikalingas šiuo metu, nes neefektyvu senai statybai. Palieku plačią senų namų rinką kaip tai bus efektyvu?
Teoriškai įmanoma, bet praktiškai neįgyvendinama, nes pvz. degant dujoms dūmas yra rūgštinis, kas suės šilumos siurblio radiatorių. Degant KKK dūmuose daug suodžių, kas labai kels daug problemų su užteršimu.

Prieš 2 metus ESO išdavus sąlygas galios didinimui, leistinoji galia nepadidėjo

Prieš 2 metus gavome ESO sąlygas su 8 kW leistinąja galia, bet saulės elektrinės nepadarėme. Dabar mūsų leistinoji galia yra tik 3 kW, įvadas trifazis. Kur galėjo dingti 5 kW, ar tai teisėta?
Jei sąlygos buvo išduotos galios didinimui ir buvo galia padidinta, negalėjo sumažėti galia. Sąlygų išdavimas nereiškia, kad padidinama galia - reikia įvykdyti visus veiksmus, kurie numatyti tose sąlygose.

Šilumos siurblys tinkantis radiatoriams

Šilumos siurblys tinkantis radiatoriams
Reikia daugiau informacijos:
1. Namas senas ar naujas?
2. Kokia energetinė klasė?
3. Kaip apšiltintas namas: stogas? Sienos?
4. Langai seni ar nauji?
5. Jeigu namas senas, taip kuom šildėsi iki šiol?
6. Šilumos siurblys su boileriu ar be reikalingas? Kiek litrų jei reikia?
7. Kokios galios elektros įvadas?

Mini rekuperatorius nuo langų rasojimo ir pelėsio

Gyvenu 6 metų senumo name. Žiemą kambariuose labai rasoja langai ir kai kur pradėjo kampuose kauptis pelėsis. Ar užtektų kambariuose įmontuoti mini rekuperatorius, kad išsispręstų problema? Yra trys kambariai po 15 kv. m.
Taip, išsispręstų langų rasojimo ir pelėsio problemos įrengus mini rekuperatorių.

Šildymo būdas butui virš garažo

Norėčiau jūsų pasiteirauti kokį namo šildymo būdą rekomenduotumėte šiai dienai? Norime įsirengti 30m2 butą su šildomomis grindimis virš garažo. Garažas nešildomas, grindys pašildytos su 150mm polistirolo plokšte, lubos ekovata, sienose keramzitas. Ar rinktis oras-vanduo, ar dujinį šildymą? (Dujų įvadas yra) Pigiausias variantas mokant mokesčius?
Pigiausiai būtų oras-oras. Oras-vanduo bus brangu ir atsiperkamumas ilgas.

Kondicionieriaus išorinio bloko montavimas viduje

Kondicionieriaus išorinio bloko montavimas viduje. Ar galima išorinį bloką kabinti patalpos viduje (privataus namo pusrūsyje). Mintis ta, kadangi naudojuosi juo tik šildymui, o išorinis blokas žiemą pats užšala ir reikia jam atsitirpinėti, o viduje yra teigiama temperatūra, tai manau blokui ir man tik į naudą.
Jeigu norit įsirengti išorini bloką pusrūsyje patalpos privalo būti gerai ventiliuojamos ir į patalpas turi būti oro pritikėjimas.

Šildymo sistema sodyboje

Sodybos name (mūrinis su mansarda) norėčiau įrengti šildymo sistemą. 2 kambariai apie 50m2 bendro ploto. Yra židinys su ortakiais į visus kambarius. Galvoju apie oras-oras šildymo sistemą. Gyvenu name nereguliariai, vandentiekis ir Kanalizacijos įrengti. Ką galite patarti?
Jūsų sodybai rekomenduočiau šį šilumos siurblio oras-oras modelį: Cooper&Hunter oro kondicionierius/šilumos siurblys oras-oras ICY3 inverter CH-S09FTXTB2S-NG (-30°C). Pradžiai pasibandykit su vienu modeliu, jeigu pritrūktų visada galima papildomą dar vieną įsirengti.

Atsirado pelėsis, nors yra įrengtas rekuperatorius

Pas mus gegužės mėn. sumontuotas Blauberg Vento Expert a50-1 pro rekuperatorius. Gruodžio mėn. pastebėjome, kad kampe pasirodė pelėsis. Kodėl taip galėjo nutikti?
Gali būti per dideli drėgmę išskiriantys šaltiniai. Netinkamai sumontuotas įrenginys gali būti. Taip pat vėdinamas didesnis plotas nei įrenginys gali aptarnauti.

Rekuperacinė sistema A klasės namui

Domintų 1a. naujos statybos A klasės namui, kuris yra 110 kv.m rekuperacinė sistema. Namas A klasės, todėl rekuperatorius kaip ir nebūtinas. Ar verta jį montuoti, gal užtektų oro kondicionieriaus, nes "gryno" oro galima įsileisti atidarius langą? Esu šioje srityje naujokas, todėl laukiu patarimo su įrenginių kainomis, pasiūlymais.
Kondicionierius gali orą pašildyti ir vėsinti, rekuperacija valyti orą, duoti jo šviežio bei atgauti vėdinimo metu į lauką išleidžiamą šilumą, kas reiškia, kad sutaupote šildymo kaštus. Man nuomone naujam namui vėdinimas yra būtinas.

Šilumos siurblys temperatūrą pakelia tik iki 17 laipsnių

Pas mus yra senas siurblys šilumos oras-vanduo, jis šildo puikiai kol lauko temperatūra gana aukšta, bet kai nukrenta žemiau, vidaus temperatūrą pakelia tik iki 17 laipsnių. Jeigu nuspręstume keisti siurblį, ar yra garantija, kad jis pilnai apšildys namus (namas 100 kvadratų, radiatoriai)?
Dėl apšildymo nauji įrenginiai apšildys, tačiau jums gal ir radiatoriai per maži šilumos siurbliui. Jeigu radiatoriai pagal paduodamą vandens temperatūrą per maži, tai šilumos ir nebus. Atsiųskite mums techninę savo įrenginio lentelę, patikrinsime koks modelis siurblio.

Į ką reikėtų ypatingai atkreipti dėmesį renkantis šildymo būdą

Kuo daugiau skaitau, tuo didesnis chaosas galvoje, kokį šildymo būdą pasirinkti. Esame nupirkę senos statybos medinį namą, jis apmūrytas, langus sudėjom 3 stiklų, ruošiamės visame name įrengti šildomas grindis. Svarstome, ką geriausia būtų pasirinkti, užkraunamą, granulinį, dujų generacinį ar oras-vanduo šildymą. Į ką reikėtų ypatingai atkreipti dėmesį, kad atėjus šalčiams, nereikėtų gailėtis? Beje, katilą planuojame statyti kitame pastate netoli namo, kad nebūtų dūmų ir smalkių namuose. Jei pasirinktume šildymą oras-vanduo, kyla klausimas, ar nebūtų per šalta paspaudus šalčiams, ar neerzintų vibracija ir garsas?
Na, jei vertinti smalkes, tada oras-vanduo būtų galima montuoti tame pačiame pastate, mažiau patirtumėte ir šilumos nuostolių. Dėl vibracijos nejustumėte, nes išorinis būtų dedamas ant žemės netvirtinant bloko prie namo. Galėtumėte girdėti tik ventiliatoriaus veikimą. Turint gerus langus jo įprastai nėra girdėti.

Gartraukio pajungimas į rekuperacijos sistemą

Statome A+ klasės namą. Projekte yra nurodytos 2 vietos ventiliacijai - viena vonioje, kita virtuvėje (gartraukis). Taip pat bus alsuoklis. Planuojame įsirengti rekuperacijos sistemą, todėl noriu sužinoti, ar visi šie dalykai bus kažkaip pajungiami į rekuperaciją, ar turi būti vedami į stogą? Vedant į stogą turbūt susidarys papildomi šalčio tiltai, kas netinka A+ klasei. Prašau pakomentuokite.
Deja bet ne, rekuperacija jungiama atskirai. Vonią dar galėtų apjungti, bet virtuvės gartraukio su alsuokliu ne, o rekuperacijai būtų daromos naujos skylės lauko pertvarose. Dėl papildomų dviejų anųjų angų klasę pasieksite, nes rekuperacija atgaus šilumą, kas ir pakels namo efektyvumą.

Rekuperacija A klasės name

Statome A klasės namą kaime, ar būtinai reikalingas rekuperatorius, jei šilumos siurblys su vėsinimo funkcija?
Vėdinimas ir šaldymas yra du skirtingi dalykai. Dėl to jų reiktų nemaišyti. Jei statote A klasės namą, tai vienareikšmiškai siūlytume įsirengti ir rekuperacijos sistemą, nes rekuperacija atnaujiną orą bei padeda namie saugoti šilumą ar vėsą, o bendras vėsinimas reikalingas, kad keisti ne orą, o oro temperatūrą.

Kada dar galima įrengti rekuperatorių

Įrenginėjame 100 kv. m kotedžą. Pirminiame projekte nebuvo numatyta rekuperacija. Kokioje įrengimo stadijoje dar galima įrengti rekuperatorių? Taip pat ar galima rekuperuoti tik kelis kambarius? Kokių duomenų reikia, kad galėtumėte pateikti pasiūlymus su sąmata? Domina ekonomiškiausi variantai.
Rekuperatorių geriausia įrenginėti kol nėra lubų, arba jei gipsinės lubos, kai galima daryti korabus. Reiktų pradžiai bent jau patalpų planą gauti iš jūsų.

Rekomenduojama patalpos temperatūra rekuperatoriui

Kokios temperatūros patalpoje turėtų būti rekuperatorius? Ar galima statyti nešildomame garaže, kurio temperatūra nenukristų žemiau 5 laipsnių? Gal yra kokios alternatyvos rekuperatoriaus įrengimui, kai name nėra katilinės?
Reikia žiūrėti individualiai, galima ir spintoje jį dėti ir drabužinėje. Palubiniai yra, tai kokiame koridoriuje galėtų juos projektuoti. Galima ir nešildomoje patalpoje jį pastatyti, tik reiks tada jį izoliuoti.

Rekomenduojama šildymo sistema

Pradėjom 180 kv.m namo statybą, renkamės šildymo būdą. Renkamės iš oras - vanduo, geoterminio (sklypas 40a), ar kombinuoto oras - vanduo - dujos (atvestos prie sklypo). Ką rekomenduotumėte pasirinkti?
Jums siūlyčiau montuoti vieną iš šių dviejų siurblių:
1) Cooper and Hunter- AMERIKIETIŠKA KOKYBĖ IR PATIKIMUMAS
2) HTW –ISPANIŠKAS PRODUKTAS PRITAIKYTAS ŠIAURINIŲ ŠALIŲ KLIMATUI

Kiti jums siūlys silpnesnius, bet atkreipkit dėmesį, kad šilumos siurbliai krintant temperatūrai pagamina vis mažiau šilumos ir jeigu pasirinksite per silpną įrenginį jis anksti įjunks elektrinį teną, kas pabrangins įrenginio eksploataciją.

Su jais patarčiau montuoti bent jau 200 litrų talpos boilerį, kad įrenginiai sklandžiai dirbtų, tokio boilerio kaina 499 eurai.

Darbų kaina būtų 1600 eurai. Į kainą įeina freoninės dalies montavimas iki 5 metrų bei santechnikos aprišimas nuo kolektoriaus ar įsipjaunant į seną sistemą. Mūsų darbų kaina iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyta aukšta, tačiau kitaip nei kiti netaupome ant būtinųjų santechnikos elementų, kas ir sudaro didžiąją sąmatos dalį.

Oras-vanduo šilumos siurbliai

Norėčiau jūsų patarimo, kokį oras-vanduo siurblį rekomenduotumėte (kartu su boileriu int.). Namas senos statybos, į oro tarpus pripūsta ir stogas šiltintas 30cm. Namo kvadratūra 150 kv.m, per du aukštus, pirmame aukšte šildomos grindys, antrame radiatoriai. Gavau finansavimą 11 kW siurbliui. Domina siurblio kaina, kurį rekomenduotumėt ir atlikimo darbų kaina.
Rekomenduočiau Švedijos gamintojo integruotą šilumos siurblį oras-vanduo Nord Duck AIR 410 ON/OFF (-22°C). Šio siurblio kaina 8511,14 eurų. Montavimo darbų ir medžiagų kaina - 2000,00 eurų.

Šiuolaikiniai šildymo būdai

Vieno aukšto, 80kv. namas, atitinkantis A klasę. Kokių šiuolaikinių šildymo būdų turime be grindinio ir radiatorinio? Galbūt jau populiaru ir verta pinigų atžvilgiu šildytis elektra? Ar Oras-Oras sistema naudojama viso namo šildymui?
Jūs galite šilumos siurblį naudoti oras-oras, tik geriausia būtų, kad naudotumėte du vidinius blokus, tada šiluma geriau sklistų patalpomis.
UAB City - Line LT
UAB "City - Line LT"
Kuršių g. 2F, Vilnius