Rodomi įrašai 1-25 iš 42.
Parduodama 47/100 namo dalis. 37 kv.m. Kokia kaina energetinio sertifikato? O gal užtenka kažkokios pažymos?
Galbūt visam namui yra energinio naudingumo sertifikatas, tuomet jis galioja ir Jūsų pastato daliai. Galėčiau patikrinti, jei nurodytumėte namo unikalų nr. arba tikslų adresą. Jei namas yra šildomas, t.y. ne avarinės būklės, yra veikianti krosnis ar bet koks kitas šildymo prietaisas - tokiam namui pažyma negali būti išduodama, turi būt atliktas sertifikavimas, nebent pastato paskirtis yra "sodų", tuomet gelbėtų ir pažyma. Paslaugos kaina priklauso nuo turimos dokumentacijos. Gal galite atsiųsti kadastrinių matavimų bylą?
Statomas dvibutis gyvenamas namas. Prašau patarkite iš kokių medžiagų padaryti namus skiriančią sieną, norint iki minimumo sumažinti garsą?
Namus jungiančiai sienai rekomenduočiau kuo tankesnes medžiagas, tai gelžbetonis, silikatinių plytų mūras. Jei garso izoliacijos reikalavimai itin dideli, tai arba konstrukciją storinti arba papildomai dar kombinuoti su vata (mūras/vata/mūras ar mūras/vata/gipso kartonas).
Turiu skardinį stogą (juodos spalvos), įrengta vėjo difuzinė plėvelė ir apšiltinta 25 cm poliuretano putų (atvirų porų) tarp gegnių. Karštomis vasaros dienomis, namų antras aukštas įkaista tiek, kad neįmanoma ten būti. Lietingomis dienomis persiduoda stiprus lietaus garsas. Klausimas ar įrengus papildomą 20-25 cm vatos sluoksnį sumažinčiau kaitrą ir garsą nuo stogo? Taip pat mintis yra statyti saulės baterijas ant stogo, kad "sugertų" visą kaitrą jos, o ne stogas, bet ar tai padėtų sumažinti kaitrą namuose?
Dėl garso izoliacijos, tai poliuretanas ar polistirenas, tai iš principo oras su labai nedaug medžiagos, tai ir garso izoliacinės savybės praktiškai kaip oro. Vata izoliuojant garsą neblogai dirba vidutiniuose ir aukštuose dažniuose (sugeria mechaninę virpesio energiją). O dėl papildomos šilumos izoliacijos ar apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių, tai pritariu jūsų pamąstymams.
Ar būna atvejų, kai sandarumo testą užsako pirkėjas, prieš pirkdamas nusižiūrėtą būstą? Ar statytojas gali tam prieštarauti?
Taip, yra buvę tokių atvejų. Pirkėjas turi susitarti su pardavėju, kad leistų atlikti tokį tyrimą.
Gyvenu 2018 statybos namo 50 kvadratinių metrų bute, kuriame sumontuotos pakabinamos dvigubo profilio paprasto gipso kartono lubos. Problema - labai girdisi kaimyno iš viršaus vaikščiojimas/bildėjimas/kiti garsai (kaimyno veikla įprastai girdisi ~30 dB - 70 dB garsu). Noriu paklausti, ką galėtumėte pasiūlyti garso iš viršaus izoliacijai? Kokia būtų pasiūlymo medžiagų sąmata ir specifikacijos? Ar būtų įmanoma panaudoti tuos pačius profilius?
Naujos statybos namuose turi būti tenkinami C garso klasės garso izoliavimo rodikliai. Tai visų pirmą galima ištirti ar esama smūginio garso izoliacija atitinka minimalius reikalavimus. O jei kalbėti apie jau esamos situacijos gerinimą, tai smūginio garso izoliavimui svarbiausia, kad išlyginamasis betono sl. (viršutiniame aukšte) būtų atskirtas nuo nešančių sienų ir neperduotų smūginį garsą (vaikščiojimą, baldų stumdymą ir pan.). Papildomi izoliavimai iš apatinio buto bus ženkliai mažiau efektyvūs, nei viršutiniame. Į esančias pakabinamas lubas galite sudėti vatos plokštes, tai šiek tiek slopins perduodamus garsus.
Jei statybos leidimas išduotas A energetinei klasei, bet 85 proc. baigtumo namas faktiškai atitinka A+ klasę, ar priduodant namą galėsiu gauti A+ energetinio naudingumo sertifikatą? Jei ne, tai faktinis energetinis sertifikavimas prieš priduodant namą yra nieko vertas veiksmas ir pinigų išmetimas...
Kuo remiantis teigiate, kad "85 proc. baigtumo namas faktiškai atitinka A+ klasę"? Jei tai žinote atlikę skaičiavimus, tuomet baigus statybos darbus ir atlikus energinio naudingumo sertifikavimo skaičiavimus - rezultatas nesikeis, jei ir sandarumas tenkins minimaliai keliamus reikalavimus. Jei leidimas A klasei, namo pridavimui tinkamos klasės yra: A, A+, A++.
Ar atitiks privalomą C akustinę klasę, jei tarp atskirų kotedžų yra 20cm haus blokelių siena + 5cm oro tarpas + 20cm haus blokelių siena. Kada geriausia atlikti akustinius matavimus?
Ši konstrukcija turėtų tenkinti minimalius reikalavimus, o akustinius matavimus reikėtų atlikti dalinės apdailos etape (kai bus tinkuotos sienos, baigti fasadai ir sumontuotos butų durys).
Koks būtų efektyviausias sprendimas mažinant sklindančius garsus: kalbėjimas, vaikščiojimas, kėdžių stumdymas, durų trankymas, nuolatinis vaiko bėgiojimas ir rėkimas. Sublokuoti du namai 2 aukštų, turi vieną bendrą sieną. Šiuo metu esamos bendros sienos atitvarą sudaro: g/k plokštė 2,5 cm, vata 5 cm, keraminiai blokeliai 25 cm, vata 10 cm, g/k plokštė 2,5 cm. Pagal atliktus garso matavimus pirmame aukšte nustatyta 61 dB, o antrame 57 dB, nors atitvaros tiek pirmame tiek antrame aukšte tokios pačios. Ar mažesniam garso laidumui turi įtakos, kad antrame aukšte nėra įrengtos lubos? Galvojam apie įtempiamas lubas, bet gal didesnis garso izoliacijos efektas būtų, jei būtų įrengiamos pakabinamos gipso lubos? Kokie galimi garso izoliacijos sprendimo būdai?
Įtempiamos lubos garso izoliacijai efekto neturės, o gipsas labai minimaliai. Tiesiog sandūrą tarp sienos ir stogo papildomai galite izoliuoti vatos plokštėmis, ar virš gipso sudėti vatos plokštes, kurios sudarys garsui sklisti papildomą barjerą. Bet didelių lūkesčių šiems patobulinimams nereikėtų turėti, nes rezultatas tiek, kad būtų ryškus pagerėjimas, nepasikeis.
Patalpose problema yra su ventiliacijos angomis sienose, nes jomis ateina garsas iš žemiau esančio sandėlio. Ieškau patikimo sprendimo laikinai uždaryti ventiliacijos angas kol vyksta filmavimas ir atidaryti, kai garso slopinti nebereikia. Gal iš savo patirties galite padėti patardami koks efektyviausias būdas būtų padaryti garso izoliaciją? Dabar sustojome ties variantu prispausti 10cm storio poraloną prie angos.
Užkiškite vata. Jei įmanoma, tai iš abiejų pusių (ir iš sandėlio ir iš patalpų).
Situacija yra tokia, kad dvibutis nepateko į C klasę, gavo D. Pritrūko 4 decibelų. Ar galima sertifikato korekcija?
Jei atlikus akustinius matavimus, pastato konstrukcijos neatitinka C klasės reikalavimų, yra privaloma taisyti pastato atitvaras, perdangas ar fasadus (kas neatitinka C klasės) ir tuomet atlikti pakartotinius matavimus ir jei atitinka gauti rezultatai C klasę, išduodamas naujas garso klasifikavimo protokolas.
Įsirenginėju kotedžą, kuris jungiasi su viena kaimyne. Mūsų jungiamosios sienos sudaro 25cm blokelis, plius buvo uždėta 5cm ir gipso plokštės. Na bet garso izoliacija vis tiek išlieka gan prasta. Vietos plėstis nelabai turiu, todėl yra patariama dėti akustines gumos plokštes plius dar segti antrą sluoksnį gipso. Guma žymiai brangesnė, ar tai tikrai efektyvi priemonė? Jei ant gipso plokštės, kaip ją geriausia tvirtinti?
Tarp skirtingų butų turi būti siena atitinkanti minimalius garso izoliacijos reikalavimus (pagal STR 2.01.07). Priduodant pastatą tokie matavimai turėjo būti atlikti, kad įvertinti ar atitinka C akustinę klasę. O dėl gumos granuliato, tai ją naudoja, kaip papildomą priemonę, kur storinti sieną nebėra vietos. Mano matytuose atvejuose, tai pagerino garso izoliaciją. Tačiau kiekvienas atvejis yra skirtingas ir negalioja visiems vienodai. Prie prastos sienos pridėjus gumą+gipsą rezultatai gali labai pagerėti, prie geresnės sienos efektas bus ženkliai mažesnis. Dėl montavimo, tai kiek žinau klijuoja klijais ir dar tvirtina ankeriais gumą. Akustinių požiūriu, tai ankeriai kenkia.
Montuojamuose virtuvės balduose įmontuotas gartraukis (su gofru) skleidžia didelį triukšmą. Kaip galėčiau sumažinti triukšmą sklindantį per gofrą?
Triukšmui sklindančiam per ortakį sumažinti galima naudoti izoliuotus akustinius ortakius arba tiesiog esamą ortakį izoliuoti vatos kevalais. Tačiau gartraukis atvira konstrukcija ir triukšmas per oro paėmimo angą vis tiek sklis į virtuvę. Perkant gartraukį verta atkreipti dėmesį į deklaruojamą triukšmo lygį, tačiau tylūs gartraukiai pakankamai triukšmingi ir ryškaus skirtumo nepastebėjau. Pats sau žiūrėjau, kad būtu tylus gartraukis, bet vis tiek jis kaukia.
Domina kaip pagerinti garso izoliaciją blokinio namo bute. Kaip padaryti, kad nesigirdėtų kaimynų virtuvėje per ventiliacijos angą? Įmanoma ką nors padaryti? Kaip izoliuoti vandens tekėjimo vamzdžiais garsą koridoriuke esančiame vamzdynų skyrelyje (na ten kur atsidaro durelės ir matosi visi tarp aukštų einantys vamzdžiai)? Kiek maždaug kainuotų grindų garso izoliacija, jei noriu nebegirdėti kaimynų šnekų, garsiau grojančio TV? Medžiagos + specialisto darbas?
Paprasčiausiai blokiniame name būtų naudoti vatos ir gipso kartono konstrukcijas arba gumos granuliato ir gipso kartoną. Mažiau šlapių darbų, dėl to patogiau šiomis medžiagomis įrengti papildomą garso izoliaciją. O šachtoje nuotekų vamzdžio garsus efektyviai nuslopinsite vamzdžius izoliavę (apvynoje) tiesiog vata, ir likusias šachtos ertmes užpildę taip pat vata. Dėl rangos darbų kainos negaliu pasakyti, nes neužsiimame jais.
Virš galvos gyvena kaimynai auginantys hiperaktyvų vaiką ir itin judrų šunį. Jų vaikas nelanko darželio, todėl visą dieną yra girdėti nesibaigiantys įvairūs garsai, kurie per gelžbetonines plokštes persiduoda į mūsų butą. Galų gale patys auginame vienų metų mažylį, kuris dėl nepakeliamo triukšmo neišmiega, nes dažnai nuo garsių bildesių prabunda. Bandėm kaimynų prašyt, kad įrengt jų bute ant grindų specialią dangą, kad mums nesigirdėtų, bet jie teigia, kad nieko savo bute neleis daryti ir kad jau ir taip yra beveik 5cm polistireno sluoksnį uždėję po savo laminatu. Kyla klausimas, kodėl jei jie uždėję polistirolį, vis tiek girdisi košmariški garsai? Kokias medžiagas reikėtų naudoti pas save lubose ir ar reiktų papildomai izoliuoti ir visas keturias sienas?
Jei girdite smūginį garsą, tai yra vaikščiojimus, baldų stumdymą, tai efektyviausiai būtų kaimyno bute atlikti taisymus. Jei visgi galite tik savo bute, tai be perdangos izoliavimo reikėtų ir izoliuoti sienas. Principas toks, kad smūgio garsas iš grindų dangos/išlyginamojo betono sluoksnio perduodamas į nešančias konstrukcijas (jei nėra tinkamai įrengtas betono sl. ir sienos atskyrimas ar neįrengti reikalingi smūgio garsui sugerti sluoksniai pvz. smėlis/keramzitas/polistirenas ir vata). Jei girdite oru sklindantį garsą, tai kalbėjimas, televizoriaus garsai ir pan., tuomet užtektų papildomai izoliuoti perdangą. Galima atlikti perdangos garso izoliavimo matavimus, tačiau ribines vertės yra taikomos naujos statybos namams arba jei buvo atliktas paskirties keitimas.
Kreipiuosi dėl namo sandarumo testo ir termovizijos. Galbūt galite paaiškinti kuo skiriasi šie du dalykai? Ir kada jie yra atliekami? Kokiame stovyje turi būti namas? Namas 80kv.m, energingumo klasė B, šiuo metu namas dar statomas. Domina ir įmonės, kurios tai atliktų Klaipėdoje.
Sandarumo matavimais, tai su ventiliatoriais sukuriamas slėgių skirtumas tarp patalpos ir išorės ir atliekami matavimai nustatantys pastato sandarumą. Termovizija, tai termografija, kurioje matomi paviršiaus temperatūrų skirtumai. Nevisos kiauros vietos šaltos, kaip ir nebūtinai šaltoje vietoje bus skylė į lauką. Pvz.: apšiltintas vata stogas bus pakankamai šiltas ramiu oru, tačiau vėjuotą dieną kiaurai prapučiamas. Sandarumo matavimui turi būti atlikta dalinė apdaila, atlikti tinkavimo darbai, baigti stogo difuzinės plėvelės įrengimo darbai. B energinio naudingumo klasei neprivalomas sandarumo matavimas. Lietuva nedidelė šalis, kad būtų problema kuriai nors laboratorijai nuvykti į bet kurį jos regioną.
Gyvename naujame bute ir kiek man žinoma, jame yra B tipo garso izoliacija. Gyvename viršutiniame aukšte, tačiau labai girdisi triukšmas iš žemesnių ir šoninių butų. Tas triukšmas būna dvejopas: girdisi bildesiai ir garsai pro ventiliacines angas ir labai girdisi kaimynų (spėčiau šone) vaikščiojimas miegamajame. Tas garsas gal net ne visai garsas, o lyg vibracija pereinanti per mūsų buto grindis bei sienas. Klausimas - ar įmanomas kažkoks ne per daug invazinis sprendimas, nes butas jau įrengtas?
Pro ortakius sklindantį garsą galėtų izoliuoti ortakių triukšmo slopintuvai. O smūgio garso izoliavimui (girdimi vaikščiojimai, baldų stumdymai) svarbu, kad išlyginamasis betono sluoksnis būtų kokybiškai atskirti nuo nešančių sienų ir neperduotų smūgio garsą į nešančias konstrukcijas, kuriomis garsas nukeliauja į kaimyninius butus. Tai efektyviausiai smūgio garsą slopina išlyginamojo sluoksnio atskyrimas nuo sienų, jei tai nėra atlikta arba kilimas/kiliminė danga (kaimynų butuose).
Gyvename 2018 metų statybos name, turime problemų su garsu sklindančiu iš kaimynų viršuje. Ar yra galimybė patikrinti ar jie gerai įsirengė grindis? Gal atlikti garso sandarumo tyrimus? Nes girdime kiekvieną jų žingsnį. Kiek mes žinome grindys pas juos priklijuotos.
Naujos statybos namas turi atitikti, pagal STR 2.01.07 keliamus reikalavimus, C garso klasės keliamus reikalavimus. Vertėtų atlikti smūgio garso izoliavimo matavimus ar tenkina minimalius reikalavimus. Gali būti keli variantai: 1. Rezultatai geri; 2. Rezultatai blogi dėl rangovo broko ar projektavimo; 3. Rezultatai blogi dėl kaimyno kaltės.
Miegamasis kambarys ir vonia atskirti nuo kaimyno 120 mm akyto betono pertvara, ant kurios miegamajame užklijuotas 60 mm putų polistirolas. Kokį buterbrodą rekomenduotumėte ir iš kokių medžiagų 60 mm putų polistirolio pakeitimo į garsą izoliuojantį sprendimą? Vonios kambaryje putų polistirolio neuždėjo, turiu tik 10 mm virš plytelių. Ką šioj vietoj rekomenduotumėte?
Tarbutinė siena turėtų būti ženkliai storesnė ir masyvesnė. Nuo 2004 metų galioja STR, kuris reglamentuoja minimalius reikalavimus naujai statomiems namams. Kad juos tenkintų siena turėtų būti: 1. akyto betono blokelių pertvara 120, vata 100 mm, akyto betono blokelių pertvara 120 mm 2. kaip pvz. 1, tik vietoje akyto betono keramzitbetonio blokeliai 3. 180-200 gelžbetoninė pl. 4. ir t. t. Jūsų nurodyta konstrukcija ryškiai perprasta, jei tik tiek ir tėra. Rekomenduočiau vietoje polistireninio putplasčio įrengti vatos ir gipso (pasunkinto, pvz Knauf Blue) arba gumos granuliato ir gipso sistemas.
Kuri mineralinė ar akmens vata geriausiai sulaikytų smūginį garsą iš viršaus esančių kaimynų? Dėsiu pakabinamą gipso karkasą su kieta ar minkšta Paroc vata. Ir koks modelis tiktų?
Smūginio garso izoliavimui pagerinti efektyviausiai būtų atliekant gerinimus viršutiniame bute. Įrengus pakabinamas lubas efektas gali būti minimalus, nes smūginis garsas keliauja nešančiomis konstrukcijomis (sienomis) ir puikiai aplenks jūsų lubas. Vata kieta ar minkšta, stiklo ar akmens (abi yra mineralinės) ženklaus skirtumo neturi. Smūginio garso izoliavimo esminis principas yra toks, kad išlyginamasis betono sluoksnis ir grindų danga būtų atskirti nuo nešančių konstrukcijų. Perimetru atskirti nuo sienų rekomenduotina 20 mm vatos plokštėmis, o ne pustu polietilenu. Taip pat tarp ir perdangos plokštės ir išlyginamojo betono sl. įrengiami smėlio/keramzito/polistireno granulių ir vatos sluoksniai, kurie ženkliai pagerina smūginio garso izoliavimą.
Medinis namelis, sienos medinės tarp kambarių. Kaip padaryti garso izoliaciją tarp kambarių? Kokias naudoti medžiagas?
Tarp kambarių sienų įrengimui galite naudoti įvairias medžiagas priklausomai nuo to ar yra tinkami pamatai. Sunkioms mūrinėms sienoms reikėtų rostverko, tad tikriausiai jums tinkamos lengvos konstrukcijos, tai arba medinių brūselių ar profilių karkasas su vatos užpildu. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad stengdamiesi įrengti kokybiškai garsą izoliuojančią siena įdėdami paprastas durys, kurios neturi slenksčio ir patenkinamų garso izoliavimo savybių, nepasieksite norimo rezultato. Triukšmas sėkmingai keliaus pro duris.
Ar verta izoliuoti sieną nuo kaimynų dėl garso, jei klijuočiau putų polistirolo 2cm plokštes rausvo atspalvio, dar vadinama staradūrą? Po to sektų armavimas su tinkleliu, glaistymas, tapetavimas. Ar būtų kiek įmanoma sumažinti decibelus?
Poliuretano, polistireno ir pan. plokštės yra labai neefektyvios naudojant kaip garso izoliaciją. Geriau naudokite vatos ir gipso plokščių (pasunkintą mėlyną gipsą) ar gumos granuliato ir gipso sistemas.
Bute girdisi liftas, ypač kai pradeda/sustoja judėti (panašu į smūginį garsą). Gyvename 9 aukšte, virš mūsų yra papildomos patalpos komunikacijoms (10 aukštas). Buto kampas siejasi su lifto varikline. Tarp buto sienos ir šachtos yra 1m tarpas. Panašu, kad garsas sėkmingai keliauja 10 aukštu virš mūsų, kadangi ten nėra geros garso izoliacijos. Ar įmanoma sumažinti lifto garsą iš variklinės? Koks efektyviausias būdas? Ar būtų efektyvu izoliuoti sieną variklinėje, kuri siejasi su mūsų butu? Ar nebus, kad garsas vis tiek sėkmingai sklis per kampą (variklinės grindys - buto lubos)?
Gali būti, kad lifto keliamas triukšmas keliauja per standžias jungtis (varžtus, ankerius) į namo nešančias konstrukcijas (sienas ar perdangos plokštę) ir tuomet jau pasiekia jūsų butą. Oru sklindantį garsą pavyktų sumažinti įrengiant papildomą sienos garso izoliaciją, bet smūginiam garsui papildoma izoliacija gali visai nepadėti. Nors visai gali būti, kad garsas sklinda oru, tik tai, kad jis staigus (startuojant ar stojant) ir gali atrodyti kaip smūginis garsas, tuomet sienos papildomas izoliavimas visai efektyviai suveiktų. Visgi čia reikėtų liftininkų, namo administratoriaus ir jūsų bendro indėlio nustatant triukšmo sklidimo kelią ir sprendžiant izoliavimo būdus.
Ar yra galimybė padaryti 100% garso izoliaciją luboms? Izoliacija turi būti patikima ir visiškai izoliuojanti kaimynų bildėjimą viršuje: šokimą, šokinėjimą, lakstymą ir pan. Kokia kaina tai padaryti trisdešimties kvadratų kambariui?
Garso izoliacija matuojama decibelais, o ne procentais. Yra dviejų tipų garso izoliacija perdangai, tai smūginio garso (šokinėjimas, baldų stumdymas) ir oru sklindančio (kalbėjimas, televizoriaus ar muzikos garsai). Smūginio garso izoliavimui pagerinti reikia įrenginėti papildomus sluoksnius viršutiniame bute, o oru sklindančio garso izoliacijai gerinti naudoti "pakabinamas lubas", t. y. vatą ir gipsą apatiniame bute. Priklauso kokia yra grindų detalė, kaip įrengta.
Mūsų 2 kambarių bute (plotas 46 kv.m) labai girdisi bildėjimai, žingsniai iš viršaus, netgi sofos girgždėjimas, triukšmas iš laiptinės. Ar įmanoma būtų izoliuotis nuo šio triukšmo, kad mes negirdėtume mūsų kaimynų triukšmo, o kaimynai negirdėtų mūsų triukšmo?
Smūginio garso izoliavimui svarbu, kad viršutinis perdangos sluoksnis (dažniausiai tai išlyginamasis betono sluoksnis + grindų danga) nesiliestų prie nešančių konstrukcijų. Senos statybos butuose, tai dažniausiai ant kiaurymėtos perdangos plokštės tiesiog liedavo išlyginamąjį betono sluoksnį ir jį neatskirdavo nuo pačios perdangos ir sienų. Dabar tai tipinė perdangos detalė yra perdangos plokštė, smėlis ~50-60 mm, vata 20 mm, išlyginamasis betono sl. 50-60 mm, grindų danga. Smėlis ir vata ženkliai pagerina smūginio garso izoliaciją ir be šių sluoksnių netenkintų minimalių keliamų reikalavimų (smūgio garso izoliavimui gali būti naudojamos ir kitų medžiagų sluoksniai, pvz: polistireno plokštės ar granulės). Tai priklauso nuo to kaip įrengtos virš jūsų esančių kaimynų grindys ir priklauso kaip pagerinti garso izoliaciją. Jei visi sluoksniai yra, tai dažniausiai bėda ta, kad liečiasi išlyginamasis betono sl. prie sienų. Tuomet reikia atpjauti išlyginamojo sluoksnio betoną prie sienų. Dėl triukšmo iš laiptinės, tai jei girdite kalbėjimą ir pan., tai reikia pagerinti oru sklindančio garso izoliaciją ar sumažinti garso lygi laiptinėje. Iš laiptinės silpniausiai garsą laiko durys, tai pagerinus sienos garso izoliaciją galite ir negauti norimo efekto. O sumažinti garso lygi laiptinėje galima įrengus akustines lubas, kurios sugeria garsą ir sumažinai aidėjimo trukmę laiptinėje. Taip bus tyliau laiptinėje ir mažiau girdėsite triukšmo namuose.
Mano ir kaimyno butus skiria 40 cm gipskartoninė siena, kurios viduje akmens vata, tačiau garso izoliacija labai bloga - puikiai vienas kitą girdime. Ką galėtute pasiūlyti, kaip pagerinti garso izoliaciją? Gal galima būtų papildomai kokia nors izoliacine medžiaga apklijuoti sienas? Plotas nėra didelis 20-25 m2.
Standartiškai tarpbutinė siena įrengiama iš vienasluoksnės sunkios konstrukcijos (pvz. gelžbetoninė plokštė, silikatinių plytų ar blokelių mūras) arba trisluoksnė (mūras, vata, mūras). Tarpbutinių sienų tik iš gipso ir vatos neteko matyti. Daugiau ne visada reiškia geriau. Pagal Knauf brošiūrą yra įvairūs sienos variantai, tačiau vatos būna 10 cm arba 2x10 cm ir varijuoja gipso plokščių kiekis, tipas ar naudojami spec. profiliai. Dabar jūsų situacijai gerinti, tai arba išardyti sieną ir įrengti mūrinę trisluoksnę (mažiau apkrauna perdangą, tačiau visgi reikia konsultuotis su projektuotojai dėl pasikeitusių apkrovų) arba papildomai lipdyti sluoksnius. Papildomai visgi rekomenduočiau naudoti sunkesnes gipso plokštes (Knauf Blue) arba gumos granuliatą su Knauf Blue. Gipso plokštės su gumos granuliatu yra pasiteisinusios keliuose objektuose, kur reikėjo pagerinti sienos garso izoliaciją. Taip pat gali būti, kad jūsų sienoje trūksta vatos ar ji sukritusi.
Kražių g. 21, LT-01108 Vilnius

2 atsiliepimai
vd
2020-05-10, Kaunas
v.
2019-05-16,