Rodomi įrašai 1-17 iš 17.
Norėtume paklausti kokį šildymą verta įsivesti senos statybos neapšiltintame 100 kv.m name. Dujinį (dujos šalia namo) ar oras - vanduo?
Senos statybos namo šildymui, jei dujos šalia - rekomenduoju rinktis tik dujinį šildymą.
Ar reikia kas metus daryti kondensacinio dujinio katilo profilaktiką?
Jei kondensacinis dujinis katilas garantinis - privaloma, to reikalauja gamintojai, vėliau galima ir kas kelis metus, jei nėra didelių užterštumu.
Statome A klasės namą kaime, ar būtinai reikalingas rekuperatorius, jei šilumos siurblys su vėsinimo funkcija?
Rekuperacija būtina A klasės name dėl dviejų priežasčių: 1. neprisiduosite namo, jei nebus įrengta rekuperacija; 2. naudojant šilumos siurblio vėsinimo funkciją (ypač per grindis), atsiras temperatūrų skirtumai ir atsiras rasos taškai.
Ar yra skirtumas, kokią medžiagą pasirinkti ortakiui (plastikinis, skardinis..)? Šiuo atveju kalbama apie vonios kambarį, ortakio ilgis apie 80 cm tiesiai į lauką. Koks geriausias metodas užtikrinti, kad kuo mažiau šalčio skverbtųsi iš lauko per ortakį? Ventiliatorių planuoju įrengti maždaug 50 cm nuo lubų (nes yra padaryta anga), ar smarkiai sumažės vėdinimo kokybė šiuo atveju, jeigu nedarysiu ventiliatoriaus prie pat lubų?
Ortakį rekomenduočiau rinktis plastikinį, kadangi skardinis kondensuosis ir jį reiktų papildomai izoliuoti. Kad šaltis nesiskverbtų per ortakį iš lauko, ventiliatorius turėtų būti su atbuliniu vožtuvu. Taip pat ventiliatorius turėtų būti pritaikytas padidinto drėgnumo patalpoms. Mes turim tokius ventiliatorius, kurie gali būti montuojami tiek išorėje, tiek įleidžiami į sienas, galimi įvairūs pajungimo ir valdymo variantai.
Turiu seną, dviaukštį mūrinį namą su rūsiu po visu namu. Katilinė rūsyje, o abiejuose aukštuose išvedžiotas radiatorinis šildymas. Pirmame aukšte papildomai noriu įsidėti grindinį šildymą, bet montuoti grindinio šildymo kolektorių kažkur sienoje pirmame aukšte nelabai turiu kur. Ar galiu grindinio šildymo kolektorių su vandens pamaišymu statyti katilinėje/rūsyje ir rūsio lubomis nuvesti vamzdžius iki ten kur reikia šildymo grindyse pirmame aukšte? Ar galima kolektorių statant rūsyje kolektorių apversti, kad vamzdžiai nuo jo keliautų link rūsio lubų?
Grindinio šildymo kolektorius turėtų būti aukščiau grindų, kad kontūrai išsiorintų per kolektorių. Priešingu atveju grindinio šildymo kontūruose esantis oras kaupsis juose ir šildymas neveiks, nebent kiekvienam grindinio šildymo kontūrui montuoti atskirą nuorinimą.
Kokia yra preliminari centrinės dulkių siurbimo sistemos kaina? Nuo ko ji priklauso?
Įrangos kaina priklauso nuo siurblio galingumo, vamzdyno ilgio, alkūnių skaičiaus, išvadų kiekio, pasirinktų papildomų priedų, žarnos pasirinkimo. Centrinės dulkių siurbimo sistemos (iki 100m2 namui) kaina nuo 1000 Eur, vamzdyno medžiagų kaina nuo 80 Eur, vamzdyno montavimo darbų kaina nuo 200 Eur, Įrangos montavimo darbų kaina - nuo 60 Eur.
Kokie yra centrinių dulkių siurblių privalumai? Kodėl verta jį rinktis?
Centrinių dulkių siurblių privalumai: - Valant patalpas girdisi tik nežymus siurbiamo oro garsas, kuris neviršija įprastinio kilnojamo dulkių siurblio keliamo garso. BVC siurblio garsas neviršija 62dB. - Patalpose siurbiant centriniu dulkių siurbliu nėra nemalonaus kvapo, kuris paprastai atsiranda valant namus įprastiniais dulkių siurbliais. - Valant patalpas centriniu dulkių siurbliu susiurbiamos ne tik šiukšlės, bet ir dulkės (jų nesukeliant patalpose) - visas purvas siurbiamas tiesiai į centrinę šiukšlių talpyklą (tai palengvina sergančiųjų alergija savijautą).
Ar privalomas rekuperatorius A, A+ energinio naudingumo namui? STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ 1-oje lentelę nurodoma "Jei pastate (jo dalyje) įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema..." suprasčiau, kad jis nėra privalomas statytojui? Ar taip ir yra?
Rekuperatorius nėra privalomas jokios energetinės klasės name. Tačiau vėdinimas yra būtinas, nes kuo aukštesnė namo energetinė klasė, tuo jis bus sandaresnis. Vėdinti galima ir be rekuperatoriaus. Vėdinimas yra neatsiejamas su energijos praradimu, nes vysta oro apykaita. Rekuperatorius yra vienas iš būdų, kaip dalinai išsaugoti šilumą būste. Skaičiuojant pastato energetinę klasę daugiausiai naudos suteikia atsinaujinančios energijos priemonės - saulės ir vėjo energija arba šilumos siurbliai. Rekuperatoriaus parametrų indėlis į energetinio efektyvumo skaičiuoklę yra nereikšmingas.
Ieškome mini rekuperatoriaus 3k butui, Vilniuje. Didelė pasiūla, todėl sudėtinga pasirinkti. Ar pakanka vieno rekuperatoriaus (miegamajame) ar būtina turėti kiekvienoje patalpoje? Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?
Aš Jums siūlau bute įrengti centrinę vėdinimo sistemą. Tai bus daug efektyviau būtų negu mini rekuperatoriai, nes mini rekuperatoriai visiškai neatgauna šilumos, labai daug elektros kaštu sunaudosite ir naudos bus labai mažai.
Kokio tipo, o gal konkretaus gamintojo rekuperacinę sistemą rekomenduotumėte nuosavam namui. Rekuperatorių yra kelių tipų, bet kiekvienas pardavėjas įrodinėja, kad jo parduodamas produktas geresnis. Kaip patartumėte pasirinkti?
Prieš parenkant rekuperatorių reiktų atsižvelgt į namo tipą bei ar jis statomas naujai ar renovuojamas. Naujai statomam galbūt geriau rinktis rekuperatorių su ortakių sistema, jei renovuojamas tada galbūt geriau sieniniai mini rekuperatoriai. Geriauia būtų pirma pasikonsultuoti su projektuotojais, kurie įvertinę namo tipą, dydį bei galimybes parinktų įrenginį.
Ar 60m2 naujos staybos bute galima įrengti rekuperatorių su šaldymo funkcija? Ar reikia atskirai montuoti kondicionierių?
Jeigu šilumos išsiskyrimai vasaros metu santykinai nedideli ir užtenka vėdinimo įrenginio su šaldymu šalčio galios, tai šis sprendimas yra optimaliausias. Jei reikia daugiau šalčio galios reikia montuoti kondicionierių.
Kas geriau - grindinis šildymas ar radiatoriai - jei name bus sumontuotas decentralizuotas patalpų vėdinimas su rekuperacine sistema? Namas - dviejų aukštų, gyvenamasis plotas - 190 kv.m.
Nepriklausomai nuo to kokia vėdinimo sistema sumontuota, komforto atžvilgiu geresnė yra grindinė šildymo sistema, taip ir ekonomiškumo atžvilgiu, jeigu montuojama mišri šildymo sistema grindinė - radiatorinė.
Įsigijome namą apie 140 m2, dujinis šildytuvas junker kondencacinis 22 kv lauko daviklio nėra. Name visur grindinis šildymas ant kiekvieno žiedo (rato) yra termo galva mechaninė. Kaip geriau sureguliuoti šildymo katilą, ar jame užstatyti didesnę temperatūrą ir galvas prisukti ant kiekvienos kilpos, ar dujinį katilą primažinti ir atsukti galvas daugiau?
Katilą reikalinga reguliuoti sekančiai: Į šildomas grindis nėra reikalo ir netgi negalima paduoti aukštesnės temperatūros kaip 50*C. Taigi ir katilo temperatūra turi būti nustatyta 45-50*c. Grindų kontūrų mechanines galvutes nustatykite taip; vonios kambarių 4-5 padėtis, miegamųjų 2-3 padėtis, bendrų kambarių 3-4 padėtis. Jums būtina įsigyti kambario termostatą, valdantį katilą pagal svetainėje užduotą temperatųrą arba instaliuoti lauko daviklį, tuomet katilas pats pasirinks užduodamą temperatūrą.
Kokie keliami reikalavimai vedant vandentiekio įvadą į namą? Kiek reiktų įkasti į žemę (molingas gruntas). Kaip apšildyti ir apsaugoti įvadinį vamzdį (PVC 32 mm). Įvadas vedamas po garažu iki katilinės.
Jeigu kyla klausimas apie reikalavimus vandens įvadui, tai visų pirma reikalingas projektas. Projekte bus nurodyta, kad apskaitos prietaisas, vandens skaitiklis turi būti nutolęs nuo pastato sienos ne toliau kaip 0,5 metro. Taigi po pastatu vandentiekio magistralės negali būti. Dėl gylio reikalavimo nėra, yra rekomendacija 1,5 metro, bet siūlau 1,7. Dėl izoliacijos - nėra tokios izoliacijos, kuri nesušlaptų, o jeigu sušlampa tai ir užšąla.
Domina galimybė įrengti bendrabučio tipo bute sanitarinį mazgą, t. y. tualetą su dušu. Jei butas bus šalia bendro san. mazgo, tada prasivesti kanalizaciją ir vandentiekį, manau, nebus labai sunku, tačiau vargu, kad pavyks rasti butą besiribojantį su bendru aukšto san. mazgu. Norėčiau paklausti ar įmanoma prasivesti kanalizaciją ir vandentiekį į bendrabučio tipo butą esantį tarkim už kelių butų nuo bendro san. mazgo?
Vandentiekį bendrabučio tipo bute nėra sunku prasivesti, sunkiausia prasivesti nuotekų vamzdį. Jei šalia trasos nėra, tada nuotekų vamzdžio turėti neįmanoma. Yra galimybė nuotekas vestis į rūsį per patalpos aukštus ir ten bandyti pasijungti prie bendros sistemos. Jei susikooperuosi su kaimynais nebus itin brangu, jei darysi individualiai kainuos daug ir sunkiausiai bus gauti sutikimą iš kaimynų. Tokiems darbams specialių leidimų nereikia, tik pasidarius darbus reikia kviestis atstovus iš vandenų ir energijos, kad viską užregistruotų ir pan.
Koks šildymas geresnis? Grindinis, radiatorinis ar kombinuotas? Privalumai ir trūkumai?
Šildymo sistemos visos geros, jei jos teisingai sumontuotos nuo špižiaus radiatorių, šildomų grindų iki konvektorių, ar fankoilų. Jei naudosite šilumos siurblį vienareikšmiai rinkitės šildomas grindis, žemi parametrai, didelis šildomas plotas, tas netinka jei naudosite kondensacinį dujinį katilą. Jei bus kietas, skystas kuras darykite kombinuotą šildymą, ypač WC ir vonios patalpose, radiatorius parinkite prie temperatūrų 55/60 kaip taisyklė V22.
Santehnikas pastatė katilą ir sakė, kad 1 ar 2 kartus reikia katilą gerai išdeginti aukštoje temperatūroje. Kaip tai padaryti, jei įkaitus vandens temperaturai iki 100 lapsnių, vanduo sistemoje ima virti, tenka pridarinėti sklendes ir t.t. O tada jau gaunasi ne kaitri ugnis, o dūmai ir neįmanoma gerai jį išdeginti ir išdžiovinti. Ką patartumėte daryti, kad katilas tarnautų ilgai?
Santechnikas greičiausiai, turėjo mintyse tai, kad eksploatuojant katilą, jame esančio vandens temperatūra visada turi siekti 75-85C. Tokiu atveju nesusidarys dervų ir kondensato. Temperatūros palaikymui panaudojamas keturšakis pamaišymo vožtuvas ar termostatinis trišakis vožtuvas.
86% rekomenduoja
7 atsiliepimai
am
2019-11-10, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieskau oras vanduo silumos siurblio, aisku geriausio. 160m2, integruotas boileris 180l.
ka
2019-09-03, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar yra skirtumas, kokią medžiagą pasirinkti ortakiui (plastikinis, skardinis..)? Šiuo atveju kalbama apie vonios kambarį, ortakio ilgis apie 80 cm tiesiai į lauką. Koks geriausias metodas užtikrinti, kad kuo mažiau šalčio skverbtųsi iš lauko per ortakį? Ventiliatorių planuoju įrengti maždaug 50 cm nuo lubų (nes yra padaryta anga), ar smarkiai sumažės vėdinimo kokybė šiuo atveju, jeigu nedarysiu ventiliatoriaus prie pat lubų?
ke
2019-09-02, Telšiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu seną, dviaukštį mūrinį namą su rūsiu po visu namu. Katilinė rūsyje, o abiejuose aukštuose išvedžiotas radiatorinis šildymas. Pirmame aukšte papildomai noriu įsidėti grindinį šildymą, bet montuoti grindinio šildymo kolektorių kažkur sienoje pirmame aukšte nelabai turiu kur. Ar galiu grindinio šildymo kolektorių su vandens pamaišymu statyti katilinėje/rūsyje ir rūsio lubomis nuvesti vamzdžius iki ten kur reikia šildymo grindyse pirmame aukšte? Ar galima kolektorių statant rūsyje kolektorių apversti, kad vamzdžiai nuo jo keliautų link rūsio lubų?
be
2019-08-21, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina oras vanduo šildymo įrengimas 7.5kW. Šiuo metu yra dujinis šildymas.
os
2019-08-19, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau gauti pasiūlymą šildomoms grindims. Šiuo metu pagrindas - smėlis.
vi
2019-07-26,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena noreciau gauti instrukcija lietuviskai
ro
2019-07-22, Elektrėnai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Naujos statybos B klasės namui reikalingas rekuperatorius ir kondicionierius. Vienas aukštas 120kv. Labai lauksiu pasiūlymų su kainomis.