Sklypo paskirties keitimas su jame jau pastatytu namu

Klausimas:
Ar galima keisti sklypo paskirtį iš žemės ūkio į gyvenamąją su jame jau pastatytu namu? Dabar sklypas yra sodų bendrijoje ir jo paskirtis - žemės ūkio. Namas priduotas ir įregistruotas registrų centre.
Komentarai:
Sodininkų bendrijoje paskirties pakeisti į gyvenamąją negalima, bet turite Registro centro išraše matyti, kad paskirtis Žemės ūkio, bet pobūdis ar būdas Mėgėjiškų sodų ar Sodų bendrijų, šis pobūdis tinka pirkėjams, bankams.
Artūras Želnys, UAB Zemindar
Sodo bendrijoje esantys sklypai į namų valdą nekeičiami, bent jau taip turėtų būti.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Taip, galima keisti paskirtį, nepaisant to, kad jame stovi namas. Sodininkų bendrijose esantys sodo sklypai yra žemės ūkio paskirties, skirti mėgėjiškai sodininkystei. Tokios paskirties žemei (jei sodininkų bendrija nėra likviduota), yra taikoma išimtis, joje galima turėti vieną vieno buto gyvenamąjį namą arba sodo namą, plius galima turėti pagalbinio ūkio pastatus (malkinė, daržinė, vasarinė, ūkinis pastatas, šiltnamis ir t.t.).

Jei sodininkų bendrija yra likviduota, reikalinga pakeisti žemės paskirtį į gyvenamąją, nes tokio atveju, kai sodininkų bendrijos nebėra, žemės paskirtis tampa tiesiog paprasta žemės ūkio paskirties žemė, jos plotas bus mažesnis nei 50arų, todėl turėti kaip ūkininko sodybą bus neįmanoma pagal šiuo metu galiojantis įstatymus.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: