Sodo namo paskirties keitimas

Klausimas:
Pastačius sodo namą rajone iki 80 kv.m ir vėliau norint pakeisti jo paskirtį į gyvenamą namą, kad būtų galima gauti paskolą statybų pabaigai. Kaip namas turi atrodyti, kad būtų galima keisti paskirtį? Ar turi būti funkcionuojantis vandentiekis, kanalizacija, elektra, ar užtektų kad visą tai būtų tik atvesta į namą?
Komentarai:
Pirmiausia norint pakeisti sodo namo paskirtį turėsite pasidaryti rekonstrukcijos projektą į gyvenamą namą ir gauti tam leidimą. Sodo namui per daug reikalavimų nėra nes jis yra negyvenamas pastatas, gali neturėti nei vandentiekio nei kanalizacijos. Bet gyvenamas namas 100% baigtumo gali realiai būti tik be baldų, turėtų būti jau ir tualetai ir kriauklės, grindys, durys, sienos su apdaila ir pan. Plius jeigu vanduo bus gręžinio turi būti gręžinio pasas, greičiausiai statybų inspekcija priduodant dar gali paprašyti pasidaryti vandens tyrimus ar jis tinkamas vartojimui.
Pasidarysi projektą gyvenamam namui A++ klasės, gausi leidimą, pasidarysi pastato kadastrinius matavimus (kad ir nebaigtos statybos) pasikeisi pastato paskirtį, užsiregistruosi Registrų centro bazėje- (visa tai pastatui iki 80 m2) galėsi ir apie paskolą pastato baigimui gauti. Jei pastatas didesnis nei 80 m2, t.y. neypatingas-procedūros trigubai platesnės.
Zigmantas, NT matininkai, UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto