Leidimas sodo namelio statybai, projekto keitimas

Klausimas:
Nusprendėm pasistatyti nedidelį sodo namelį iki 50 kv.m. Pasidariau projektą, buvo atlikta sklypo topografinė nuotrauka, susirinkau visus įmanomus parašus, gavau leidimą statybai. Vėliau sužinojau, kad 1 grupės nesudėtingiems statiniams rajone nereikia jokių projektų ir leidimų. Noriu sužinoti iki kiek kv.m. bendro ploto tiksliai galima statyti be statybos leidimo, 50 kv.m. ar 80 kv.m. Taip pat norėčau sužinoti, ką daryti su projektu, jei noriu padidinti statinio plotą virs 50 kv.m.
Komentarai:
Taip dirba mūsų savivaldybės darbuotojai, kurie klaidina ne tik tiesiogiai besikreipiančius asmenis bet ir specialistus (architektus). Pasidaro pas mus žmonės projektus, o vėliau to projekto mums nederina. Taip architektas lieka kvailio vietoje, nes negali nei pinigų paimt iš užsakovo, nei pvaldininkui akis drąskyti. Dabar apie situaciją - be statybos leidimo galima statyti statinius iki 80 kv.m. sodo bendrijose ir tai turi būti vasarnamis arba pagalbinis ūkio pastatas. Gyvenamųjų namų projektus reikia derinti supaprastinta tvarka. Tačau svarbu pastebėti, kad norint įsivesti elektrą, elektros tinklai prašo suderinto projekto, o savivaldybė jo nederina. Yra kaip yra. Susidūręs su tokiu atveju, susitariau su miesto architekte, kuri pritarė, kad projektas atitinka antros grupės nesudėtingo statinio formuluotę.
Sodo namas iki 80m2 yra I-os grupės nesudėtingas statinys (pastatas). Statybos leidimas nereikalingas. Gali būti reikalingas rašytinis pritarimas, jei statoma kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje.
Statiniai iki 50 kv.m. yra priskiriami I grupės neusdėtingų statinių kategorijai. Todėl, jei iki 50 kv.m. ploto statinys yra sklype, kuris nepatenka į miesto, regioninio parko ar kitą specialiuosius reikalvimus turinčią teritoriją, tokiam statiniui nereikia projektų. Kadangi jau turite suderintą projektą, tačiau norite jį statybos eigoje pakeisti, turėtumėte parengti projekto korektūrą ir papildyti projektą pasikeitimais. Parengus projekto korektūrą, Jums reikėtų vėl kreiptis į savivaldybę projekto suderinimui, nes po patobulinimų statinys taps II grupės nesudėtingu statiniu iki 80 kv.m.
Nerijus A., Namų projektavimas
Jūsų atveju projektas derinimui nereikalingas ir jokių leidimų Jums nereikia. Normalu, kad statybai reikia architektūrinio projekto, bet jokiems valdininkams jo rodyti nereikia. Be leidimo galite statyti iki 80 kv.m. sodo namą, neskaičiuojant rūsio ploto. O paskui Jums reikės parengti kadastrinius matavimus, kadastrinių matavimų bylutę ir eiti tiesiai į VšĮ "Registrų centrą" turto registracijai. Tik nepažeiskit trečių šalių interesų.
Lina P., Namų projektavimas
Užsiregistravę
3397 specializuotų įmonių
j.
0674***41
j.*****@***il.com
GAISRINĖS SAUGOS PAGRINDINIAI REIKALAVIMAI(įsakymo Nr. 1-338) - Minimalūs priešgaisriniai atstumai tarp pastatų. Pagal gaisrinės saugos taisykles turėtų būti išlaikyti 8-10 metrų atstumai tarp pastatų. Tai ypač komplikuoja statybas mažesniuose sklypuose(pvz 6a sodų bendrijų). Kolkas kaip civiliui sunku susigaudyti tose visose klasėse, bet tai de fakto reikštų, kad mažuose sklypuose kuriuos supa pastatai iš abiejų pusių privalo būti išlaikomas atstumas 8m(o gal ir daugiau) nuo gretimuose sklypuose esančių pastatų. Tai paverčia statybos 3m pastato nuo sklypo ribos taisyklę niekine ? Pvz.: Sodo sklypas 20m pločio su iš abiejų sklypų kaimynų namais kurie yra 3 metrai nuo manojo sklypo ribos reikštų kad galiu statytis tik 10metru pločio namą?(8 metrų apribojimas iš abiejų pusių) Išimtys tik 2: 1) Kaimynas sutinka pasirašyti dėl atstumų - nėra garantijos. 2) Pastato klasės priešgaisrinės saugos kėlimas - stipriai brangsta statybos ir geriausiu atveju vistiek išlieka minimalus 6metrų atstumas tarp pastatų ?
st
0638***17
st************@***il.com
Laba diena. Norėčiau sklype statyti karkasinį namą 80 kv.m. Namą statytų įmonė, kuri turi savo karkasinių namų modelius. Sklype nėra vandens, elektros, nuotekų. Sklype yra iš seniai suprojektuotas namas, tačiau ne toks kokio man reikia. Nuo ko reiktų pradėti ir kokie galėtų kaštai visų reikalų iki statybų
ge
+3706*****06
ge*******@***il.com
labas, Kokiu atstumu nuo sodų bendrijos kaimyno sklypo ribos galima statyti paprastą (medžio konstrukcijos su skardos stogu), be pamato, be sienų, stoginę ? Stoginė vienu šonu tvirtintusi prie surenkamo metalinio be pamatinio garažo sienos. Garažas yra per 3 metrus nuo ribos?
ge
+3706*****06
ge*******@***il.com
Labas, Kokiu atstumu nuo kaimyno sklypo ribos be atskirų leidimų ir to kaimyno sutikimo galima statyti metalinį, be pamato, surenkamą garažą (plotis, X ilgis X aukštis) 3 X3,67X2,14 m sodų bendrijoje ?
gr
0643***66
gr**************@***il.com
Sveiki.Klausimas dėl statybų leidimo! Pirktas sklypas su namo projektu bei statybų leidimu gautu 2015 03. Ar reikia gauti naują statybų leidimą? Ar projektas namo galioja?
au
0652***13
au*****@***il.com
Laba diena, kokie minimalūs sanitariniai atstumai į kaimyninius sklypus? Kaip tai apskaičiuojama? Sodo sklypas 6 arai.
sa
0630***89
sa********@***il.com
Sveiki. Reiktų pasikonsultuoti dėl statybos leidimų. Gal savo tlf galite atsiųsti. Ačiū
br
0623***85
br***********@***il.com
sveiki, reikia tikslaus atsakymo tokiu klausimu, 2007m. buvo išduotas statybos leidimas, pastatytas namas, 2016m. išduotas kitam žmogui statybos leidimas tam pačiam namui, bet teismo sprendimu panaikintas. Ar lieka galioti senasis 2007m. išduotas statybos leidimas?
us
0698***43
us**********@***il.com
Sveiki, esu Saulius U., rekreacinės paskirties sklypo adresu Mokyklos g. 1 H, Pakalniškės, Vievio sen., Elektrėnų sav., prie Skynimo ežero savininkas. Norėjau pasiteirauti: • ar galėčiau savo sklype statyti kokį nors poilsio paskirties pastatėlį/pastatą (-us) ar statinį (-ius)? Kokio tai galėtų būti dydžio, arba koks galėtų būti užstatymas? • Ar galėčiau įsirengti antrą įvažiavimą į sklypą - per viršų? (Pridedu pvz.schemą), nes plane iki sklypo kelias numatytas palei ežerą, bet sklypas gana status ir įvažiuoti į kalną nėra galimybės, todėl norėčiau privažiuoti prie sklypo nuo viršaus. Pridedu dokumentus.
kr
0651***37
kr*****@***il.com
Sklypo paskirtis keista iš žemės ūkio į vienbučių dvibučių gyvenamųjų namų statybos. Sklypas turi galiojantį detalųjį planą nuo 2014 metų, vienbučių dvibučių gyvenamųjų namų statyba, patvirtintą automobilių kelių direkcijos, 2014 metais, yra NŽT nutartis dėl sklypo paskirties pakeitimo, taip pat visi kiti reikalingi dokumentai. Derinant statybos leidimą, VIA Lietuva atsisako derinti statybos leidimą, dėl vyraujančių kelio apsaugos zonų (kurios užima beveik visą sklypą), nors detaliojo plano rengimo ir tvirtinimo metu apsaugos zonos buvo tokios pačios, kaip ir dabar. Sklypas yra kaimo vietovėje. Ar via Lietuva nelaužo savo pačių patvirtintų detaliųjų planų? Ar yra galimybė gauti kažkokią kompensaciją dėl sklypo, kurio nebegaliu naudoti pagal jo paskirtį? Kokių veiksmų turėčiau imtis norit gauti statybos leidimą/gauti kompensaciją?
Statybos leidimas
Statybos leidimas
Architektas Lauras Paulauskas
670 atsiliepimai 86% rekomenduoja
800 €
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 426268 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3397
Iš viso buvo užduota 135624 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 45 specializuotų įmonių