2019 m. pradėtą statyti namą priduoti kaip B klasės

Klausimas:
B klasės namas. Planuoju pirkti pradėtą statyti namą 2019m. Leidimas statybai gautas 2016m. Noriu sužinoti ar galima bus priduoti kaip B klasės, kai pabaigsime?
Komentarai:
Na 2016 m. minimali reikalaujama klasė naujai statomiems namams buvo - B, vadinasi, Jūsų namas suprojektuotas B klasei, tad galėsite pridavinėti kaip B klasės namą.
Taip, bus galima priduoti kaip B klasės, nebent norėsite, kad būtų geresnis. Kaip projekte parašyta, taip turės ir būti pridavimo metu.
Dalius Viršilas, VŠĮ Statybos Teisė
Taip, galėsite priduoti namą tokiai klasei, kuriai buvo gautas statybos leidimas. Nauji statybos leidimai, išduodami šiuo metu turi būti su A+ klase, o jūsų leidimas išduotas 2016 metais su B klase - todėl galėsite priduoti namą tokiai klasei, kuriai leidimas išduotas.
Prieš pirkdami būtinai įsitikinkite, kad perkamas nebaigtos statybos namas atitinka projekto sprendinius (ilgis, plotis, aukštis, vieta sklype, konstrukcijų išdėstymas, medžiagiškumas). turėkite omenyje, kad jei projektas ir faktas nesutampa, reikės koreguoti projektą. O nuo to, kiek labai projektas ir faktas nesutampa, priklauso ar projektą bus galima tiesiog pakoreguoti išleidžiant naują projekto laidą, ar reikės keisti statybos leidimą. Jei teks keisti statybos leidimą, tai naujasis statybos leidimas turės atitikti tuo metu taikomus energinius reikalavimus (šiuo metu - A+ klasė) - o tai jums būtų labai nenaudinga, nes vargu ar namas, kuris buvo projektuotas B klasei turi bent teorinių šansų pasiekti A+ klasę. Taigi, atsakingai pasitikrinkite, ar projektas ir faktas sutampa.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: