Statytojas teigia: iki 100% namo baigtumo reikia tik sandarumo tyrimo

Klausimas:
Išsirinkome kotedžą, kurio baigtumas yra 95%. Statytojas teigia, kad iki 100% baigtumo reikės tik sandarumo tyrimo, kuris bus jau atliktas. Mums tik reikės įregistruoti 100% baigtumą. Ar tikrai užteks pateikti tik sandarumo testą?
Komentarai:
Ne, statybos užbaigimas vykdomas, surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, pateikiant kadastro bylą su 100% baigtumu, inžinerinių tinklų geodezinę, pastato geodezinę, energinio naudingumo sertifikatą (jis daromas sandarumo testo pagrindu) ir jei namas dvibutis - garso klasifikavimo protokolą.
Tai nėra tiesa. Jums reikės kokių 7 dokumentų. Nebent jis jau visus yra parengęs ir suderinęs. Statybosteise tinklapyje yra instrukcija, ten surašyti visi dokumentai, kurių reikia arba pasižiūrėkite STR statybą leidžiantys dokumentai... statybos užbaigimas...
Dalius Viršilas, VŠĮ Statybos Teisė
Taip, reikės atlikti sandarumo testą, gauti reikalaujamą rodiklį ir jei sandarumo reikalavimai bus išlaikomi, galima bus priduoti namą. Be to, reikės ne tik sandarumo testo rezultato (akredituotos laboratorijos sandarumo testo ataskaitos), bet ir pastato energinio vertinimo, kuris turės atitikti projekto reikalavimus. Taip pat pastato išplanavimas, išorės matmenys, išorės apdailos variantas turi sutapti su projektiniais sprendiniais, tuomet galima tvarkytis namo pridavimo dokumentus (nauja pastato/buto kadastro byla su 100% baigtumu, pastato energinis sertifikatas, sklypo kadastriniai matavimai su namu/butu, pastato geodezinė nuotrauka ir kiti dokumentai) ir tada galima bus teikti prašymą per infostatybą statybos inspekcijai dėl statybos užbaigimo pažymos. Jei statybos inspekcija patvirtins, kad viskas tinka, tuomet galima bus registruoti namo 100% baigtumą.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: