Aptiktos projektavimo klaidos po statybos leidimo išėmimo

Klausimas:
Turiu klausimą dėl projektavimo aptiktų klaidų po statybos leidimo išėmimo. Namo projektas ruoštas 2017 metais. Išėmus statybos leidimą ir pasiėmus spausdintą projektą iš projektuotojo persiskaitęs radau, kad bendrame aiškinamajame rašte, architektūrinės dalies aiškinamajame rašte, ir brėžiniuose sienos pjūvis nurodo, kad namas karkasinis (nors projektavom mūrinį), o konstrukcinė dalis skaičiuota kaip mūriniam ir šioje dalyje aiškinamajam nurodyta, kad namas mūrinis. Kažkaip taip gavosi, kad niekas nepastebėjo, nei mano projektuotojas, nei tvirtinęs statybą savivaldybės architektas. Dabar nežinau kaip teisingai pasielgti: ar statyti ir pridavimo metu žiūrėti kas bus, ar kažkur kreiptis ir koreguoti aiškinamuosius raštus ir sienos pjūvį.
Komentarai:
Tokių dalykų projektą tikrinančios institucijos netikrina. Jeigu projektavote mūrinį namą (turbūt taip ir yra, jei konstrukcijų dalis parengta mūriniam namui), tuomet nėra problemų - bendrosios dalies aiškinamajame rašte įsivėlė techninė klaida, statybų užbaigimo procedūrų atlikimo metu problemų nebus.
Architektas Laimonas Bogušas, URBANISTINĖ ARCHITEKTŪRA
Reikėtų kreiptis į projektuotoją, kad šis parengtų aiškinamojo rašto korekciją, aprašydamas, kad įvyko klaida, ir nurodydamas teisingą informaciją. Be to, reikėtų pakoreguoti ir pačius brėžinius, kuriuose turi būti pateikiama teisinga informacija apie tai, kad namas statomas mūrinis.
Toks projekto pakeitimas būtų neesminis, t.y. kreipkitės pas savo projektuotoją (arba pas kitą, jei esamas netenkina, tik prieš tai gaukite esamo projekto vadovo sutikimą keisti projektą), kad šis padarytų projekto koregavimą, su žymėjimu "laida A" brėžiniuose, bet iš principo esamas projektuotojas turėtų pripažinti savo klaidą ir taisyti projektą.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: