Reikalavimai 2018 metais namo iki 80 m2 statybai soduose

Klausimas:
Norėjau pasiteirauti dėl statybos namo iki 80 m2, 2018 metais kokie reikalavimai, jei yra statomas soduose? Kokie dokumentai reikalingi?
Komentarai:
Visiems gyvenamiesiems namams, statomiems nuo 2017m., reikalingas statybą leidžiantis dokumentas ir statybos projektas.
Statybos užbaigimui taip pat reikės pasiruošti pastato kadastro bylą, žemės sklypo kadastro bylą, energinio naudingumo sertifikatą (atitinkamai klasė turėtų būti A), supildyti deklaraciją apie statybos užbaigimą ir ją nešti registruoti į Registrų centrą.
Sodo namui iki 80 m2 nereikalingas statybos leidimas. Parengiate projektą ir statote. Pabaigę statybas, registruojate registrų centre. Gyvenamiesiems bet kokio dydžio namams reikalingas leidimas statybai. Tik namams iki 80m2 bendro ploto gali būti rengiamas supaprastintas projektas. Greičiau gaunate leidimą statybai.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Sodo namas iki 80 kv.m nereikia leidimo, jei tai gyvenamasis namas nuo 50 kv.m jau reikia leidimo.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Visiems gyvenamiesiems namams, nepriklausomai nuo dydžio, vietovės, reikalingas projektas ir statybos leidimas.
Reikalingi dokumentai: sklypo planas (sklypo kadastriniai matavimai), sklypo nuosavybės dokumentas (išrašas iš Registrų centro), topografinis planas. Gali reikėti ir daugiau dokumentų (pamačius išvardintus galima būtų spręsti).

Sodo namus iki 80m² bendro ploto ir iki 8,5m aukščio nuo vidutinio žemės paviršiaus galima statyti be leidimo ir projekto, jei sodai ne mieste, ne saugotinoje teritorijoje. Jei mieste arba saugotinoje teritorijoje - reikalingas projektas ir statybos leidimas. Dokumentai reikalingi tie patys, kaip ir gyvenamam namui projektuoti.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: