Namo statyba namų valdos sklype

Klausimas:
Noriu kaime nuosavam sklype, kurio paskirtis namų valda, statyti žemaaukštį gyvenamą namuką apie 60 m2. Ar tokiam namukui reikalingas projektas ir leidimas? Ir jei taip, tai kokiems pastatams ir iki kokios kvadratūros leidimų ir projektų nereikia?
Komentarai:
Toks namukas galėtų būti derinamas supaprastinta tvarka, kaip II kategorijos nesudėtingas statinys. T. y. derinama tik su teritorijos architektu, savivaldybėje.
Gyvenamiems namams statybos leidimas reikalingas bet kuriuo atveju. Yra atvejų, kai statiniui, pavyzdžiui sodo nameliui iki 5m aukščio ir 50 m2 pločio, statybos leidimas nereikalingas, bet tai nereiškia, kad galite laisvai statyti, tiesiog derinimo procedura yra paprastesnė. Tuo atveju reikalingas supaprastintas projektas ir savivaldybės tarnautojų pritarimai tam projektui.
60 m2 dydžio namukas priskiriamas II grupės nesudėtingiems statiniams, tačiau projektą jam vistiek reikia rengti. Statybos leidimas tokiam statiniui nereikalingas, bet parengus projektą, jį reikia derinti tik su rajono architektu, kuris turi pasirašyti ant planų, kad jie suderinti ir Jūsų planuojama statyba bus legali bei užregistruota. II grupės nesudėtingi statiniai laikomi iki 80m2, viršyjant šį plotą statinys gauna vienbučio gyvenamojo namo statusą ir jo projektui rengti reikia gauti sąlygų sąvadą iš savivaldybės, reimiantis sąvadu parengti techninį projektą (būtinos projekto dalys bus: architektūrinė, inžinerinė - vanduo, nuotekos, elektra) ir apginti jį nuolatinėje statybų komisijoje, kad būtų išduotas statybos leidimas. Tai gi Jūsų atveju, jei pasirenkate namą iki 80m2 atkrenta daug laiko ir piniginių sąnaudų. Jums nebūtina rengti nuotekų bei vandentieko projektų ir nereikia laukti, kol bus ruošiamos sąlygos.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: