Leidimas sodo namelio didinimui

Klausimas:
Noriu padidinti, pristatyti apie 20kv.m, prie sodo namelio. Kokius dokumentus reikia tureti?
Komentarai:
Jeigu su priestatu sodo namelis nebus didesnis nei 80 m2 bendro ploto (rūsys nesiskaičiuoja), tada jums nieko nereikia. Pastatote ir registruojate. Tik nepamirškite privalu laikytis reglamentų dėl atstumo iki sklypo ribų (3 m), bei priešgaisrinių atstumų iki kaimyno pastatų. Bet jeigu pastatas didesnis nei 80 m2, tada reikia leidimo statybai, namas jau nebe sodo paskirties bus, bet gyvenamasis. Reiks paruošti techninį darbo projektą, gauti leidimą statybai. Jeigu reiks tokių paslaugų, galime tuo užsiimti.
Irmantas Pinkoraitis, ArchiPas architektų paslaugos
Jei priestato ir pastato bendra kvadratūra viršija 80kv.m jums reikės statybos leidimo, o tada jau pilnas dokumentų tvarkymas. Norint rengti projektą visada yra kertiniai dokumentai pačiai pradžiai: registrų centro išrašas apie žemę ir pastatus; žemės sklypo planas; pastato inventorinė byla. Toliau būtų elektros sutartis, vandens (jei tokias turit), topo nuotrauka, sąlygos projektavimui.
Lauras Paulauskas , Architektas Lauras Paulauskas
Įsigaliojus naujam statybos įstatymui sodo namams reikalavimai nepakito. Galite statyti iki 80m² ir iki 8,5 metrų aukščio sodo namą sodų bendrijos teritorijoje, jei ši nėra mieste, jei ten ne kultūros paveldo, regioninio parko ar pan. teritorija.
Minėtose teritorijose ir mieste (miesteliuose), norint rekonstruoti sodo namą, reikalingas supaprastintas projektas ir statybą leidžiantis dokumentas.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: