Projektas namo griovimui

Klausimas:
Turiu žemės sklypą su jame stovinčiu gyvenamuoju namu ir ūkiniu pastatu. Namą norime griauti. Seno namo pamatą galbūt pavyks renovuoti. Pats namas yra apie 70kv/m. Šiek tiek norėtume pasididinti. Ką turime daryti, kokie žingsniai turėtų būti?
Komentarai:
Arba darot pastato griovimo projektą ir naujo statymą arba pastato rekonstravimo projektą. Dokumentaliai jokio skirtumo tik rekonstruojant reiks parodyti kad kažką išsaugom bent jau teoriškai - liks tas pats unikalus numeris pastato. Jei rekonstrukcija iki 80 kv.m. projekto leidimo teoriškai nereikia, bet turi būti nesaugoma teritorija ir negyvenamasis namas.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Norint nugriauti namą ir statyti ant viršaus naują, reikalinga parengti rekonstrukcijos projektą.
Ramunė Matijošienė, UAB Froleta
Jums tokiu atveju reikia pasirengti projektą. Tai gali padaryti atestuotas architektas (projektuotojas, projekto vadovas). Jums taip pat reikės gausi statybos leidimą (suderinus projektą)... Tuomet, kai pastatysite namą, reikės deklaruoti užbaigtą statybą Statybos inspekcijoje bei namą įregistruoti Registrų Centre. Plius dar visokių yra tarpinių procedūrų, kaip topografiniai matavimai, pranešimas apie statybos pradžią, kadastriniai ir geodeziniai matavimai prieš pradedant ir pastačius namą... energinės klasės nustatymo tyrimas bei sertifikato parengimas.
Dalius Viršilas, VŠĮ Statybos Teisė
Projektas - statinio griovimas ir nauja statyba -kreipkitės pas architektą, mielai padės.
Jums reikalingas statinio rekonstrukcijos projektas ir statybos leidimas, nors ir namas yra apie 70m². Reikalingi dokumentai: 1. sklypo ir pastatų nuosavybės dokumentai (išrašai iš Registrų centro); 2. sklypo kadastrinių matavimų byla; 3. pastatų kadastrinė byla; 4. topografinis planas. gali būti reikalingi ir kiti dokumentai, priklauso nuo to, kur yra sklypas, kokia sklypo situacija.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: