Ar įrengtos melioracijos įrenginiai gali trukdyti gaunant leidimą statybai

Klausimas:
Planuojam pirkti sklypą 10a ir žemės sklype įrengtos valstybei priklausančios melioracijos sistemos. Žemės paskirtis vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų statyba, priklauso urbanizuotai teritorijai, žemės naudojimo apribojimai 21kodas žemės sklype įrengtos valstybei priklausančio melioracijos įrenginiai, A1 statoma pagal statybų normas ir taisykles, žemės kasimo darbams būtina turėti nustatytas tvarka suderintus dokumentus ir leidimus. Ar šitos melioracijos gali trukdyti gaunant leidimą statybai ar gali trukdyti namo parinkimo vieta sklype? Su kokiomis problemomis galime susidurti įsigiję tokį sklypą?
Komentarai:
Jei melioracija trukdo visada galima ją iškelti, pertvarkyti, atnaujinti ir t.t. Taip tai būtų papildomos lėšos tiek projektui, tiek statybai. Nežinau kaip Šiauliuose, bet Vilniaus rajono specialistas neleidžia tik vienu atveju koreguoti melioracijos, kai ji yra pačio didžiausio skersmens berods 200mm. Be to turėkit omenyje, jei melioracija įtakoja trečiųjų asmenų interesus (kaimynų žemėje esančius tinklus), bus būtinas jų sutikimas. Geriausias variantas jums būtų pasikonsultuoti su savivaldybės melioratoriaus skyriaus specialistu, tada jau gausit tikrai kompetentingą informaciją, o gal net ir sąrašą kas tokius projektus gali atlikti tame rajone.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Melioracijos sausvamzdžius (mažo diametro) galima užkalinti, jei eina kokie didesnio diametro melioracijos vamzdžiai, reiks parengti įrenginių iškėlimo projektą. Sunku pasakyt neturint toponuotraukos, kur tiksliai surašomi visi diametrai ir yra melioracijos tinklas parodytas.
Taip, gali būti daugiau derinimų, papildyti projektą inžinerinių tinklų sprendiniais. Žinoma priklauso ar statysite ant melioracijos tinklų, kokiu atstumu nuo jų ir kt.
Taip, melioracijos įrenginiai gali trukdyti statybai, pastato vietos parinkimui, todėl kad melioracijos rinktuvai turi 15 metrų apsaugos zoną, kurią galima sumažinti iki 5m, jei atkasite melioracijos įrenginį, su geodezininko pagalba nustatysite jo buvimo vietą, o šioje procedūroje dalyvaus savivaldybės melioratorius, kuris savo parašu patvirtins, jog sukoordinuota teisingai. Be rinktuvų yra dar ir sausintuvai - tai mažesnio, dažniausiai 50mm skersmens melioracijos įrenginiai, kuriuos pažeidus bus būtina atstatyti.
Galima melioracijos įrenginius iš sklypo iškelti, tam reikalinga rengti melioracijos įrenginių rekonstrukcijos projektą, iškelti įrenginius projektu, o vėliau realiai įvykdžius darbus. Tokiu būdu bus melioracijos įrenginiai iškelti kuo įmanoma labiau į sklypo pakraštį, kad kuo mažiau kliudyti būsimoms statyboms.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Melioracijos įrenginiai gali trukdyti statyboms arba gali netrukdyti, tai priklauso nuo pačių įrenginių išdėstymo sklype. Išdėstymą galima sužinoti parengtus sklypo inžinerinę topografinę nuotrauką.
Paulius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: