Leidimas pakeisti stogo konstrukciją

Klausimas:
Noriu pakeisti ūkinio pastato seną stogą ir kartu pakelt į viršų apie 2 metrus, kad galėtume laisvai vaikščioti palėpėje. Ar reikia leidimo tokiems stogo konstrukcijos keitimo darbams?
Komentarai:
Jei jūsų sklypas nepatenka į kokią saugomą teritoriją, jei tai ne miestas, jei su palėpe bendras pastato plotas nebus daugiau kaip 80 m2, tada nieko nereikia. Kitu atveju reikia parengti rekonstravimo projektą ir gauti leidimą statybai.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Keičiant stogo konstrukciją reikia leidimo, kadangi pastato gabaritai keičiasi - jūsų atveju pastato aukštis, ir tai ne 20 cm, o 2 metrai.
Lauras Paulauskas , Architektas Lauras Paulauskas
Ar reikalingas leidimas, galima spręsti tik žinant pastato duomenis: aukštis, bendras plotas.
Jei pastato bendras plotas (skaičiuojant ir palėpės plotą), neviršija 80m² ir būsimas aukštis nedidesnis kaip 8,5m, tuomet nereikalingas joks leidimas (išskyrus atvejus, kai pastatas yra kultūros paveldo teritorijoje, draustinyje, regioniniame parke ar kitoje saugotinoje teritorijoje arba mieste/miestelyje).
Jei pastatas yra minėtose ar panašiose saugotinose teritorijose arba mieste/miestelyje arba yra didesnis nei 80m² ar aukštesnis kaip 8,5m - reikalingas projektas ir statybą leidžiantis dokumentas (statybos leidimas).
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: