Leidimas prie namo prijungti garažą

Klausimas:
Jei prie namo noriu prijungti garažą ir ūkinį pastatą, ar reikia leidimo?
Komentarai:
Priklausomai kokio dydžio ūkinis ar garažas, kur statyba? miestas, rajonas? Rajone iki 80 m2 jeigu nepažeidžiamos jokios normos ir reikalavimai, galima be leidimo statyti. Bet jei saugoma teritorija, tai reikia leidimo statybai. Jeigu prijungsite pastatą, kuris turės duris su pagrindiniu pastatu, jau bus rekonstravimas, kuriam būtinas leidimas statybai. Todėl rekomenduoju su dokumentais apsilankyti pas architektą, kad patikrinti ar tikrai nėra kažkokių ribojimų. Nemačius dokumentų, sunku tiksliai pasakyti ar nereikia projekto bei leidimo statybai.
Lina P., Namų projektavimas
Jei prijungiami statiniai turės tiesioginį įėjimą į namą, vadinasi keisis bendra namo kvadratūra - leidimo reikia. Jei statiniai statomi kaip atskiri turtiniai vienetai, be jokio ryšio su namu ir neviršija 80 kv.m, tada nereikia.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Viskas priklauso nuo to, kur yra jūsų namas, kokia žemės paskirtis, kokie galioja teritorijų planavimo dokumentai ir t.t. Jei teritorijų planavimo dokumentai (detalieji planai, bendrieji, specialieji planai, žemėtvarkiniai projektai) leidžia tokią statybą, pastatydami nepažeisit jų reikalavimų, sklypas nėra jokioje saugotinoje teritorijoje, tuomet galima statyti pastatus, juos priblokuojant (sujungiant) su gyvenamuoju namu. Tačiau tie nauji pastatai (Jūsų garažas ir ūkinis pastatas) turi būti atskiri - su atskirais įėjimais, iš vieno pastato neturi būti galima patekti į kitą pastatą, jų konstrukcijos nėra sujungtos taip, kad nuardžius vieną būtų pakenkta gretimo namo konstrukcinei schemai, tuomet galima statyti be projekto ir be leidimo.
Tačiau jei reikia gilintis į konkrečią jūsų situaciją, išnagrinėti dokumentus ir tik tada galima nustatyti ar reikia projekto ir leidimo, ar nereikia.
Užsiregistravę
3415 specializuotų įmonių
kr
+3706*****37
kr***************@***il.com
Sveiki, turiu tokį klausimą: kokios yra realios galimybės naudoti sklypą po Litgrid aukštos įtampos linija? Ar yra kokia nors galimybė statyti namą, ar toks sklypas yra visiškai neveiklus? Ačiū!
da
0627***96
da*******@***il.com
Sveiki, norėčiau pastatyti namuką savo sklype ant polių, koks atstumas turi būti nuo kaimyno tvoros? Ar reikia kaimyno sutikimo?
ru
0678***80
ru************@***il.com
Labas vakaras, Turime 50 a sklypą namų valdos šalia ežero, Pakrantės 86 Kairiai, Šiaulių raj. Norime statyti modulini namą iki 80kv., kokio atstumo turime laikytis nuo ežero? Kad nereikėtų statybos leidimų ir projektų, laikina statyba.
ri
+3706*****50
ri******@***il.com
Ar galima laukiant statybos leidimo sklype įsirengti vandens gręžinį, nukasti ir išvežti nereikalingą gruntą?
ri
+3706*****50
ri******@***il.com
Ar galima iki statybos leidimo namų valdos sklype pasidaryti išvažiavimą, išrauti kelmus, aplyginti sklypą?
va
0601***40
va*********@***il.com
Ar galiu, siuo metu zemes ukio paskirties sklype (veliau bus pakeistas i namu valda), statyti be leidimo ir projekto iki 50m2 namuka, isirengti visas komunikacijas, o veliau iteisinti ir deklaruoti jame gyvenama nuolatine vieta?
au
0636***31
au*******@***il.com
Noriu keisti stogo dangą su nedideliais stogo konstrukcijos pakeitimais. Namas stovi regioniniame parke. Ar reikalingas statybos leidimas? Ačiū
to
0674***01
to***********@***il.com
Jei pirtis statoma šalia tvoros, kuri ribojasi su valstybinės žemės 2-3 metrų pločio ruožu, kuris iš kitos pusės ribojasi su gyvenvietės keliu, ar būtinas kažkoks sutikimas?
Zi
0676***16
Zi*********@***il.com
Ar reikalingas leidimas garažo statybai iki 50m2? Pamatai išlieti betoniniai, sklypas prie namo galo, namas 4 butų miesto teritorija. Jeigu reikia kas jį išduoda?
na
+3706*****13
na********@*****il.co.uk
Sveiki, norime parduoti sodybà, bet ji pirkejams nepatraukli dėl namo padėties sklype,- names yra pernelyg arti pagrindinio kelio, ir žmonės bijo, kad įvažiuos mašina į namà. Todėl noria perketli namà į kità to pačio sklypo kampà. Ar tai galoma padaryti? Namas medicins, turi elektrà, bet be kanalizacijos.
Statybos leidimas
Statybos leidimas
Architektas Lauras Paulauskas
684 atsiliepimai 86% rekomenduoja
800 €
idvgroup-namu-projektai.gif
wienerberger-300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 432789 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3415
Iš viso buvo užduota 139870 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 46 specializuotų įmonių