Statybos leidimas namui pradėtam statyti 1995 m.

Klausimas:
Norėčiau paklausti, norime pirkti namą, pradėtą statyti 1995 metais. Šeimininkė neranda statybos leidimo. Namas baigtumas yra registruotas 65%. Ir dar norėčiau paklausti, kai mes baigsime jį statyti, pagal kokius reikalavimus reikia namą priduoti, ar reikės A klasei?
Komentarai:
Priduoti namą reikės pagal tuo metu, kai buvo išduotas statybą leidžiantis dokumentas reikalavimus, t.y. pagal 1995 m. Be projekto pastato nepriduosit.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Jei šeimininkė nepratęsė statybos leidimo, kai jis baigė galioti, tuomet ji jau ir neturi galiojančio statybos leidimo. Nes statybos leidimai galioja neterminuotai, tie, kurie išduoti po 2010-10-01 ir tie, kurie, 2010-10-01 dar galiojo. Akivaizdu, kad jei statybos leidimas buvo gautas 1995 metais, tai tas leidimas 2010-10-01 dieną jau nebegaliojo.
Taigi, jei leidimo nėra, tuomet norint tęsti statybą turite pirmiausia gauti naują statybos leidimą, ir nepaisant to, kad namas pradėtas statyti 1995 metais, ir jo visi sprendiniai neatitinka šiandieninių standartų, tačiau pastato statybos užbaigimo etape turėsite būti pasiekę tokią energinę klasę, kuri galios naujo statybos leidimo išdavimo metu (šiuo metu galioja A+ klasės reikalavimas).
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: