Statybų leidimo galiojimo terminas

Klausimas:
Jei pirkau nebaigtą statyti namą, leidimas statybai dar galioja ar reikia persirašyti leidimą savo vardu? Kokiam laikui išduodamas statybų leidimas?
Komentarai:
Statybos leidimas galioja neribotą laiką ir nebėra perrašomas kito asmens vardu.
Tik įstatyme numatyta prievolė kas penkerius metus fiksuoti nebaigtą statybą, kitu atveju numatytos baudos už vengimą registruoti statinį.
Jei statybos leidimas galioja ir šiuo metu, vadinasi jis galioja neribotai. 2010-10-01 buvo išleistas nauja reglamento redakcija, kurioje rašoma, jei statybos leidimas galioja 2010-10-01, tai jo galiojimas pratęsiamas neribotam laikui. 2017-01-01 įsigaliojo reglamento redakcija, kurioje minima, jog nusipirkus nebaigtos statybos namą su galiojančių statybos leidimu, nebūtina jo persirašyti naujo statytojo vardu. Pridavimo metu reikės pateikti pirkimo pardavimo sutartį prie kitų dokumentų.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Rekomenduojam perregistruoti leidimą savo vardu. Tai nėra privaloma, tačiau bus paprastesnės tiek statybų tęsimo, tiek statybų užbaigimo procedūros. Neperregistravus leidimo kyla grėsmė esant poreikiui nerasti leidimo savininko dėl parašų, sutikimų ir pan.
Architektas Laimonas Bogušas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: