Vasarnamio statyba žemės ūkio teritorijoje

Klausimas:
Ar galima žemės ūkio teritorijose (geltona spalva bendram plane, ne rekreacinė teritorija) statyti vasarnamį, jei taip iki kokios kvadratūros nereikalingas statybos leidimas? Arba kaip protingiau padaryti, kad nereiktų keisti žemės paskirties, nes ilgai užtrunka?
Komentarai:
Be paskirties keitimo vasarnamio statyba negalima, nes ant žemės ūkio paskirties statyba galima turint tik tai ne mažiau kaip 0,5 ha žemės ir ūkininko pažymėjimą.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Žemės ūkio paskirties žemėje, nekeičiant sklypo paskirties, pastatus gali statyti ūkininkai, parengę kaimo plėtros projektą. Kaimo plėtros projektai yra dviejų rūšių: ūkininko sodyba arba kaimo turizmo sodyba. Parengus kaimo plėtros projektą ūkininko sodybai, galima statyti: vieną vieno buto gyvenamąjį namą su pagalbiniais ūkio pastatais. Eiliškumas reglamentuotas - pirmiausia turi būti statomas pagrindinis pastatas - gyvenamasis namas, o tik vėliau pagalbinio ūkio pastatai. Parengus kaimo plėtros projektą kaimo turizmui, galima statyti poilsio pastatus (tame tarpe vasarnamį).
Visiems gyvenamiesiems namams, nepriklausomai nuo dydžio ir vietovės, privalomas statybos leidimas (reikalavimas galioja nuo 2017-01-01).
Vasarnamai - poilsio paskirties pastatai, negyvenamieji pastatai. Statant iki 80m², iki 8,5m aukščio, tarpatramis iki 6m negyvenamuosius pastatus, šie priskiriami nesudėtingųjų statinių kategorijai. Leidimas statyti naują II grupės nesudėtingąjį statinį privalomas, jeigu naujas II grupės nesudėtingasis statinys statomas bent vienoje iš šių teritorijų: mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, gamtos paveldo objekto, valstybinio parko, valstybinio rezervato, draustinio ar biosferos rezervato buferinės apsaugos zonoje (jei pagal Saugomų teritorijų įstatymą šioje teritorijoje statyba galima), Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje (jeigu statoma ne sodyboje), kurortuose, Kuršių nerijoje; magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijose, esančiose 200 metrų atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies.
Užsiregistravę
3415 specializuotų įmonių
kr
+3706*****37
kr***************@***il.com
Sveiki, turiu tokį klausimą: kokios yra realios galimybės naudoti sklypą po Litgrid aukštos įtampos linija? Ar yra kokia nors galimybė statyti namą, ar toks sklypas yra visiškai neveiklus? Ačiū!
da
0627***96
da*******@***il.com
Sveiki, norėčiau pastatyti namuką savo sklype ant polių, koks atstumas turi būti nuo kaimyno tvoros? Ar reikia kaimyno sutikimo?
ru
0678***80
ru************@***il.com
Labas vakaras, Turime 50 a sklypą namų valdos šalia ežero, Pakrantės 86 Kairiai, Šiaulių raj. Norime statyti modulini namą iki 80kv., kokio atstumo turime laikytis nuo ežero? Kad nereikėtų statybos leidimų ir projektų, laikina statyba.
ri
+3706*****50
ri******@***il.com
Ar galima laukiant statybos leidimo sklype įsirengti vandens gręžinį, nukasti ir išvežti nereikalingą gruntą?
ri
+3706*****50
ri******@***il.com
Ar galima iki statybos leidimo namų valdos sklype pasidaryti išvažiavimą, išrauti kelmus, aplyginti sklypą?
va
0601***40
va*********@***il.com
Ar galiu, siuo metu zemes ukio paskirties sklype (veliau bus pakeistas i namu valda), statyti be leidimo ir projekto iki 50m2 namuka, isirengti visas komunikacijas, o veliau iteisinti ir deklaruoti jame gyvenama nuolatine vieta?
au
0636***31
au*******@***il.com
Noriu keisti stogo dangą su nedideliais stogo konstrukcijos pakeitimais. Namas stovi regioniniame parke. Ar reikalingas statybos leidimas? Ačiū
to
0674***01
to***********@***il.com
Jei pirtis statoma šalia tvoros, kuri ribojasi su valstybinės žemės 2-3 metrų pločio ruožu, kuris iš kitos pusės ribojasi su gyvenvietės keliu, ar būtinas kažkoks sutikimas?
Zi
0676***16
Zi*********@***il.com
Ar reikalingas leidimas garažo statybai iki 50m2? Pamatai išlieti betoniniai, sklypas prie namo galo, namas 4 butų miesto teritorija. Jeigu reikia kas jį išduoda?
na
+3706*****13
na********@*****il.co.uk
Sveiki, norime parduoti sodybà, bet ji pirkejams nepatraukli dėl namo padėties sklype,- names yra pernelyg arti pagrindinio kelio, ir žmonės bijo, kad įvažiuos mašina į namà. Todėl noria perketli namà į kità to pačio sklypo kampà. Ar tai galoma padaryti? Namas medicins, turi elektrà, bet be kanalizacijos.
Statybos leidimas
Statybos leidimas
Architektas Lauras Paulauskas
684 atsiliepimai 86% rekomenduoja
800 €
idvgroup-namu-projektai.gif
wienerberger-300x300px.gif
namuinspektorius_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 432789 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3415
Iš viso buvo užduota 139845 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 46 specializuotų įmonių