Gaukite pasiūlymus
iš 43 specializuotų įmonių Kategorijos
Statybų įteisinimas
Garažo įteisinimas parduodant namą
Klausimas:
Situacija tokia, kad ruošiamės pardavinėti namą ir jis buvo statytas kaip namas su pastoge. Bet aš iš pastogės padariau garažą (pastatytos sienos, išbetonuotos grindys, garažo vartai įdėti ir t.t.). Ar niekam neužklius toks pakitimas?
Komentarai:
Užklius toks pakitimas. Galima garažą įregistruoti kaip atskirą statinį arba galima nerodyti dokumentuose to garažo. Pamačius situaciją, būtų galima spręsti, kas geriau ir kas paprasčiau darosi.
Dalius Viršilas, Memelex Grupė
Galbūt būtų galima garažą įregistruoti ir be projekto korekcijos, tačiau reikia matyti realią situaciją.
Vladas, Stamata, MB
Paskutinės užklausos iš srities „Statybų įteisinimas“
Sveiki. Kaimynas prieš beveik 19 metų pasistatė šalia namo statinį kaip sandėlį su įėjimu iš gyv.namo, bet įsirengė jį kaip autoservisą su 2 keltuvais ir 13 metų vykdė veiklą nelegaliai, po to įteisino kaip ind.veiklą variklių remontui. 2024 merais mes kreipėmės į savivaldybės merą dėl jo veiklos ir buvo nustatyta, jog jo pastatas- autoservisas įteisintas kaip sandėlis ir privalo pažeidimus panaikinti... Bet ko pasekoje jis iki šiol jis atlieka serviso veiklą. Jis mums neseniai pareiškė, jog dabar įsitikino kaip garažą... O kuo mes esam tikri, kad jis nemeluoja? (Pabrėžiu, tarp mūsų jau kelinti metai vyksta nesutarimai ir jis turi didelį užnugarį iš valdžios ir jis mus taip pat skundžia).
Ar pastačius 50 kv. ūkinį pastatą Vilniaus raj., namų valdos sklype bus galima jį įregistruoti, jei sklype nėra namo. Ar ūkinis pastatas nėra namo priklausinys?
Man nuosavybe priklausantis sklypas ribojasi su ežero pakrante, jame yra pastatytas lieptas (be leidimo), naujas ežero nuomotojas skundžia mane (dėl nelegalai pastatyto liepto) visom institucijom, ar galima lieptą įteisinti?
sveiki, noriu įregistruoti nebaigtą statybą Registrų centre (kadastro byla suformuota) dabar kaip suprantu reikia pateikti dokumentus infostatybai ekspertų vertinimui. ar galit padėti?
Laba diena, Gyvenu senos statybos name. Jame yra kiemelis, kuriuo naudojasi namo gyventojai. Kieme taip pat stovi nelegalus garažas, kurį pastatė mano buto buvusi šeimininkė. Ji nori man parduoti šį objektą be jokių dokumentų. Nelegalaus garažo pirkti neketinu. Į garažą pajungta elektra iš mano buto. Šiuo metu garažu naudojasi kažkoks buvusios šeiminkės patikėtinis, jis naudojasi ir elektra. Sunku pasakyt kiek jis pavogęs elektros, nes neina tiksliai paskaičiuoti skirtumo. Mano tikslas arba įteisinti garažą savo vardu, arba jį nugriauti, nes nei vienam namo gyventojui nepatinka garažo naudotojai, ypač, kai naudoja kiemą kaip savo stovėjimo aikštelę. Ar Jūs užsiimate tokiomis paslaugomis? Jei ne, gal žinote kur galiu kreiptis.
1994 m. Laisvės 81-33, Vilniuje kartu su statomu namu bute 7a mes įsirengėme kampinį židini, išsivedėme dūmtraukį per langą ir aa vyras projektą derino su namo architekte Dalia Dremiene. Yra išlikę brėžiniai, architektės parašas. Registrų centras tada tokiu smulkmenų nežymėjo. Buvo kiti įstatymai. 30 m. židinys ramiai pragyvavo. Dabar piktybiski kaimynai pradėjo triukšma, kad židinys nelegalus. Yra senaties terminas ir Statybų inspekcija turbūt nesikiša. Bet kaip skubiai įteisinti, kad manęs neterorizuotu is pavydo, kas aš turiu židini, o kiti ne. Dar vienas butas turi.
Gal tvarkot sodo dokumentus?
Prieš 10 metų sodybiniame sklype pasistatėme vagonėlį, apšiltinome. Kadangi maža kvadratūra, jokių leidimų nereikėjo. Daugiau jokių pastatų sklype nėra, yra statybos leidimas gyvenamajam ir ūkiniam pastatams. Norim registruoti kaip sodo namą, ar įmanoma? Kokie žingsniai? Ar galėsime jį registravę pretenduoti į APVA paramą saulės elektrinei?
Laba diena. Prieš daug metų bendrabutyje padidinome gyvenamą plotą. Kurio iki šiol neįteisinome. Dabar norėtume įteisinti. Laukiu pasiūlymo.Ačiū
Laba diena. Sodo namukas 30 m2 pagal savininkų tvirtinimą stovi ant valstybinės žemės. Ar sudėtinga ir brangi tokios situacijos sutvarkymas kaip priklauso dėl valstybės žemės?
Statybų įteisinimas, 2025m. kainos

Projektų rengimas, valdymas ir namų pridavimas
Memelex Grupė
72 atsiliepimai 95% rekomenduoja
3750 €/vnt.

Pagalba įteisinant statybas
Architektas Lauras Paulauskas
684 atsiliepimai 86% rekomenduoja
2000 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 432789 pasiūlymų Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3415Iš viso buvo užduota 139845 klausimų