Rodomi įrašai 1-41 iš 41.
Turiu du sklypus po maždaug 6.5 aro, iš viso apie 13 arų. Viename planuoju statyt nedidelį iki 120kv.m sodo namą, o gal ir mažesnį. Bet kol pradėsiu statyti, man reikalingas ūkinis. Ar galiu statyt kitame sklype paprastą be pamatų ūkinį (tiksliau sandėliuką) apie 25-30 kv.m karkasinį be jokios dokumentacijos? Ar priduodant jau pastatytą namą neužklius tas namukas? Dar tame antrame sklype yra pavėsinė. Sodas už miesto, kaime.
Sodo sklype (jeigu jis nepatenka į apsaugines zonas) be leidimo statybai galima statyti iki 80kv.m sodo namą ir ūkinį pastatą iki 50kv.m. Juos pastačius pasikviečiat geodezininkus apmatuoja ir nešat į registrų centrą užregistruoti. Tačiau atstumą iki sklypo ribos reikia išlaikyti 3m (nuo labiausiai atsikišusios konstrukcijos, dažniausiai nuo stogo).
Kokia statyba leidžiama žemės ūkio paskirties žemėje be statybos leidimo? Žemė yra miesto teritorijoje.
Jeigu žemės ūkio paskirties žemės plotas didesnis kaip 0,5ha, tai reikia padaryti žemėtvarkinį projektą (daro geodezininkai, kaina apie 1500 Eur) ir tada tame apibrėžtame plote galima statyti be leidimo statybai ūkinį pastatą. Jeigu plotas mažesnis kaip 0,5ha tai reikia keisti žemės sklypo paskirtį.
Ar sodo namo iki 80 kv.m rekonstrukcijai reikalingas suderinimas, ar kt. dokumentas, ar reikalinga teikti prašymą info statybai? Vilniuje (SB), sodo pastato bendras plotas po rekonstrukcijos neviršys 80 kv.m bendro ploto, sklypas nepriklauso jokioms kultūrinio paveldo, regioninio parko ar kt. spec. teritorijoms.
Jeigu po rekonstrukcijos bendras plotas tikrai nebus didesnis negu 80kv/m ir aukštis nebus didesnis nei 8,5m, tai derinimo nereikia. Taip pat dar turi būti išlaikytas atstumas iki sklypo ribos - 3m nuo stogo arba kitos labiausiai išsikišusios konstrukcijos. Pastatot, pakviečiat matininką, kuris apmatuoja ir padaro bylutę, tada nešat bylutę su deklaracija (ją paprašykit, kad padėtų užpildyti matininkas) į registrų centrą ir užregistruojat naują statinį - sodo namą.
Ruošiamės statyti ūkinį pastatą. Buvau žemėtvarkoje - pasakė, kad galiu be leidimo statyti iki 80 m2 matuojant vidaus matmenis. Bet kaip matau visur rašo, kad matuojama išorė. Tai kokia tiesa? Ir jei turi būti išorė matuojama 80 m2, tai ar tai tik pamato dydis, ar sienos gali būti truputį platesnės (nes įeina ir apšiltinimas, dekoras ir t.t.)?
Jeigu sklypas ne miesto teritorijoje, tuomet be leidimo statybai galima statyti ūkinį pastatą iki 80m2 matuojant vidaus matmenis. T.y. visas bendras plotas negali viršyti 80m2, taip pat neaukštesnis pastatas negu 8.5 nuo žemės paviršiaus ir konstrukcinis žingsnis ne didesnis kaip 6m).
Kokie reikalavimai sodo namo iki 80kv.m statybai sodo sklype? Ar turi būti A+ klasė? Kiek laiko leidžiama statyti ūkiniu būdu ir kokie jo pridavimo reikalavimai?
Sodo namui A+ klasė nebūtina. Leidžiama statyti tiek kiek reikia. Pastačius sodo namą, pasikviečiat matininką, kuris apmatuoja tiek namo vidų, tiek vietą sklype... Tada nešat tas matininko paruoštas bylutes, kartu su deklaracija (geriau paprašyti matininko, kad padėtų užpildyti) į registrų centrą ir ten užregistruojat. Reikalavimai tokie: bendras vidaus plotas neturi viršyti 80 kv.m, konstrukcinis žingsnis turi būti iki 6m, ir pastato aukštis nuo žemės paviršiaus ne daugiau kaip 8,5m. Taip pat turi būti išlaikytas atstumas nuo pastato (stogo ar kitos labiausiai atsikišusios konstrukcijos (pvz. terasos)) iki sklypo ribos minimum 3m. Taip pat reikia atsižvelgti į priešgaisrinius atstumus iki kaimyninių pastatų... (Populiariai tariant, jeigu jūs statysit mūrinį namą (II statinio atsparumo ugniai laipsnis) tai iki kito kaimyninio mūrinio namo (II statinio atsparumo ugniai laipsnis) turi būti išlaikytas 8m atstumas, iki kito medinio sodo namo (III statinio atsparumo ugniai laipsnis) reiktų išlaikyti 10m. O jeigu statytumėt medinį sodo namą tai iki kito kaimyninio medinio namo tūri būti 15m minimalus atstumas, o iki kito kaimyninio mūrinio 10m minimalus atstumas).
Noriu sužinoti, kokie yra reikalavimai statant dviejų aukštų vasarnamį 5,86 x 11,26 m, Aukštis 5,47m. Pagal specifikaciją rašoma vidinė kvadratūra 135m2. Ar terasa su stogu įeina į bendrą kvadratūrą? Sode turiu du sklypus vieną šalia kito. Ar galiu statyti sodo namą didesnį nei 80m2, pagal supaprastintą tvarką kokia yra statant iki 80m2 viename sodo sklype.
Jeigu norite sodo paskirties sklype statyti namą didesnį kaip 80m2, tai jo statusas nebegali būti kaip sodo paskirties namo ir jo negalima statyti be leidimo statybai. Tada toks namas (didesnis kaip 80m2) gali būti statomas, kaip gyvenamasis namas, bet tada reikalingas leidimas statybai. Nesvarbu kiek sklypų šalia vienas kito yra viename sklype gali būti tik 1 sodo namas ir iki 80m2 jis gali būti (su tam tikromis išlygomis) statomas be leidimo statybai. Dar šalia tokio iki 80m2 sodo namo gali būti ūkinis pastatas iki 50m2 (irgi be leidimo statybai). Jis gali būti arba priblokuotas šalia sodo namo ar stovėti atskirai. Tik negali būti tiesioginio praėjimo iš ūkinio į sodo namą (kitaip tas būtų užskaityta kaip bendras plotas didesnis už 80m2). Į bendrą kvadratūrą įeina visas vidinis patalpų plotas, o mansardoje plotas nuo 1.6m aukščio. Visas plotas, kuris yra išorėje (terasa ir t.t.) nesiskaičiuoja į tą 80m2 plotą.
Ar galima statyti sodo namą iki 80m2 ne sodų bendrijoje, o pavyzdžiui, namų valdos paskirtį turinčiame sklype/vienkiemyje?
Sodo namas gali būti statomas tik sodų paskirties sklype. Namų valdos sklype be leidimo statybai gali būti statomas ūkinis pastatas iki 80m2, bet nereikalingas leidimas statybai tik ne miesto teritorijoje. T.y. miesto teritorijoje leidimas statybai irgi reikalingas.
Kaip suprantu statant namą sodų bendrijoje iki 80kv.m, nekeičiant žemės paskirties leidimas nereikalingas. Klausimas būtų, ar iki 80kv.m užstatomo ploto ar iki 80kv.m gyvenamo ploto? Planuočiau statyti 12x8m, stačiakampio formos, vieno aukšto, tai gyvenamas plotas atmetus lauko sienas, vidines pertvaras butu apie 75kv.m.
Na čia šiek tiek painiojamos sąvokos. Kalba turėtų eiti ne apie gyvenamą plotą iki 80m2, o apie bendrą plotą iki 80m2. Nes gyvenamas plotas yra tik kambariai ir virtuvė, o sandėliukas, vonia ar koridorius jau neįeina į bendrą plotą. Kitaip tariant, sodo namui nereikia leidimo statybai Sodų bendrijos sklype iki 80m2 bendrojo ploto, o ne užstatomo ar gyvenamojo.
Gautas kaimyno sutikimas, dėl 3 m ribos nesilaikymo. Išduotas leidimas statybai. Jeigu pasikeitė gretimo sklypo savininkas, ar galioja leidimas statybai (galioja iki 2020 metų)?
Jeigu jūs jau turite leidimą statybai namui arčiau negu 3m, tai reiškia kad ankstesnis sklypo savininkas davė tam sutikimą ir naujasis savininkas pirkdamas sklypą, perka jį su ankstesnio savininko sutikimu, t.y. leidimas statybai galioja.
Kiek kainuoja pas jus individualus namo projektas su leidimu ir kitais reikalingais dokumentais?
Individualaus gyvenamojo namo projektas: architektūrinė dalis, konstrukcinė dalis ir visos inžinerinės dalys, su leidimu statybai, kainuotų 2900 eurų.
Turiu sklypą. Noriu pasistatyti apie 80 kv.m namuką beveik 6a sklype. Kad pradėti statybas reikia gauti visokius leidimus, derinimus. Kiek ir už ką man reikės mokėti ir kokius leidimus turėsiu gauti?
Na, jeigu norite statyti iki 80m2 namą ir jūsų sklypas yra sodų paskirties, tai galite statyti sodo namą ir be leidimo statybai. Aišku, reikia išlaikyti visus atstumus nuo sklypo ribų ir priešgaisrinius atstumus, todėl projektą pagal kurį statysit sodo namą reikėtų turėti. Tačiau derinimų tokiu atveju nereikėtų. Pastatot sodo namą pakviečiat geodezininką, kuris padaro apmatavimus ir užregistruojat registrų centre. Na jeigu sklypas ne sodų paskirties, tuomet reikia leidimo statybai. Tada reikia daryti lauko vandens- nuotekų ir elektros projektus. Atlikti derinimus NŽT ir pateikinėti prašymą leidimui statybai per internetinę info_statyba sistemą. Apskritai, pasakyti kiek reikės derinimų nežinant kur yra sklypas, gana sunku. Tai galima pasakyti tik turint jūsų nuosavybės dokumentus ir t.t.. Taigi namo kuriam reikalingas leidimas statybai kaina būtų +- apie 3000 eurų, o sodo namui iki 80m2 (kuriam nereikia leidimo statybai) kaina apie 600 eurų, o jeigu išsirinktumėt tipinį projektą tai 500 eurų.
Norime plėsti sodo namelį iki 80 kv.m, namas yra miesto teritorijoje, sodų bendrijoje. Namo dabartinis plotas dokumentuose 64 kv.m, iš jų 4 kv.m yra rūsio plotas. Tad būtų tokie klausimai: kokį plotą galima dasistatyti? 20 ar 16 kv.m? Nes vieni sako, kad rūsys įsiskaičiuoja, o kiti kad ne. Ar reikalingi ploto didinimui kokie dokumentai? Jei taip, kur juos gauti? Kaip skaičiuojamas laiptinės plotas? Skaičiuojamas tik aikštelių plotas ir pačių laiptų užimamas plotas?
Jei norite namą turėti sodo namelio statusu, tai galite pristatyti 20m2, nes rūsio plotas neįskaičiuojamas į tą 80m2 plotą (kuris statomas be leidimo statybai). Po laiptine skaičiuojamas tik tas plotas, kuris prasideda nuo 1.6m. Kaip minėjau jei norite namą turėti sodo namelio statusu, tai jokių dokumentų tvarkyti nereikia. Bet patartina turėti namo rekonstrukcijos projektą, kad pastačius plotas neviršytų 80m2. Pastačius namą pasikviesti geodezininką, kuris padarytų apmatavimą ir galit užregistruoti sodo namą. Jeigu norite namą turėti gyvenamojo namo statusu, tada reikia gauti leidimą statybai.
Yra sodo namelis, bet jis neįregistruotas. Klausimas - kaip yra geriau - pirmiau daryti rekonstrukciją, o po to įregistruoti, ar atvirkščiai? Kaip piniginiu atžvilgiu yra geriau arba kaip yra teisinga? Kokie reikalavimai sodo namo rekonstrukcijai, nes yra daug kalbų, kad po naujų metų bus pakeisti reikalavimai ir sodo namams? Ar bus reikalavimai A++ ir sodo namui?
Gal geriau registruoti po rekonstrukcijos, kad būtų užregistruota realiai tai kas yra. Kažkokių reikalavimų sodo namo rekonstrukcijai nėra, svarbu kad po rekonstrukcijos namo bendras plotas neviršytų 80m2 ir būtų ne aukštesnis kaip 8.5m, nes tokiu atveju tai jau būtų nebe sodo namas kuriam nereikia leidimo statybai, o gyvenamasis namas kuriam reikalingas leidimas statybai ir tuo pačiu būtų taikomi A, o nuo 2018m. A+ kategorijų reikalavimai. Sodo namui A+ reikalavimai nenumatomi, nes jo statusas- poilsio namas.
Norejau suzinoti kas yra supaprastintas projektas. Ar tai gyvenamasis plotas, ar bendras plotas, ar uzstaymo plotas? Turime nameli, kurio bendras plotas 65kv.m. Pavasari norime pristatyti terasa. Tada uzstaymo plotas bus daugiau nei 80kv.m. Ar mums reikes daryti projekta.
"Supaprastintas projektas" tai turbūt jūs turit omeny tokį projektą kurio nereikia derinti. Taigi nereikia derinti gyv. namo projekto iki 80m2 (bendro ploto) kuris būtų statomas ne miesto teritorijoje. Arba nereikia derinti sodo namo projekto kuris būtų statomas sodo bendrijoje. Jeigu jie nepatenka į apsaugos teritorijas. Taigi dėl projekto darymo ar ne, tai pasidaryti visada galite, bet derinti jo nereikės.
Žadu pirkti sklypą soduose. Sklypas yra paskutinis ir už jo nedidelis miškelis. Sakykite, prašau, kiek metrų nuo miško galiu statyti namą?
Tokių normatyvų, kad reikėtų išlaikyti atstumą nuo miško nėra. Tiesiog nuo sklypo ribos turi būti išlaikytas 3 m. atstumas iki statomo namo labiausiai išsikišusios dalies, dažniausiai iki stogo. Tai yra, jei stogas nuo namo išsikišęs 0.6 m, tai namo atstumas iki sklypo ribos turi būti 3,6 m.
Kokie turi būti išlaikyti priešgaisriniai atstumai iki gretimo namo?
Tarp medinių namų priešgaisrinis atstumas turi būti 15 m, tarp mūrinio ir medinio namo - 10 m, o tarp dviejų mūrinių namų - 6 m. Bet čia tik grubiai, nes ištikrųjų priešgaisrinės kategorijos sakičiuojamos sudėtingiau.
Kaip skaičiuojamas sodo namelio bendras plotas? Ar į kvadratūrą įskaičiuojamas tik patalpų plotas, ar ir visas plotas aprėmintas lauko sienomis?
Jūs turbūt norit paklausti apie sodo namelį iki 80 m2 dydžio, kuriam nereikia derinti projekto, t.y. I katategorijos nesudėtingas statinys. Jei taip, tai skaičiuojamas yra visų patalpų vidaus plotas ir jei jis yra iki 80 m2, tai jį galima statyti be derinimų. Žinoma statant reikia išlaikyti visus priešgaisrinius atstumus ir atstumus nuo sklypo ribos. Jei tie normatyvai nebus išlaikyti negalėsite užregistruoti savo statinio. Todėl patartina vis vien kreiptis į architektą, kuris jums suprojektuotų sodo namelį ir padarytų jo pririšimą prie sklypo.
Turiu nedidelį sodo namelį 10 m2. Noriu jį padidinti iki 80 m2. Girdėjau, kad pasikeitė reikalavimai, nereikia leidimo statybai. Ar tiesa, kad galiu pristatyti pirmą ir antrą aukštą ir nereikės jokių popierių tvarkyti?
Taip, statybos techninis reglamentas pasikeitė ir jei sodo namelio plotas neviršys 80 m2 ir nebus aukštesnis kaip 8,5 m, tuomet jo nereikia derinti. Tačiau reikia, kad būtų išlaikytas priešgaisrinis atstumas ir atstumas nuo sklypo ribų. Nes jei statant pežeisite atstumus, tai negalėsite užregistruoti namuko (ką reikėtų padaryti pastačius). Todėl rekomenduotina kreiptis į architektą, kad padarytų projektą, kur viskas bus įvertinta.
Turiu sodo namelį 6a sklype, noriu statyti priestatą. Koks turi būti mažiausias atstumas nuo sklypo ribos iš pietų pusės. Ar galima palikti tik kokį 1 metrą? Ar reikalingas kaimynų sutikimas?
Privalomas pastato atstumas nuo sklypo ribos 3m iš visų pusių. Jeigu kaimynas duoda raštišką sutikimą (notarinį)tuomet galima statyti arčiau tiek kiek parašyta kaimyno sutikime.
Kokių matmenų pirtelei ir gyvenamajam namui nereikia leidimų? Kokiuose teisės aktuose apie tai galima pasiskaityti?
Nereikia leidimo statybai iki 50m2. Bet tai jau ne gyvenamasis namas, o sodo namas arba ūkinis pastatas. Iki 80m2 pastatas derinamas supaprastinta tvarka (taip pat sodo namas arba ūkinis pastatas). Apie tai galite pasiskaityti Aplinkos ministerijos internetiniame puslapyje STR apie I ir II kategorijos nesudėtingus statinius.
Ar galima sodo sklype statyti 90 m2 ploto ūkinį pastatą, kuris būtų įrengtas kaip gyvenamas namas? Ar bus reikalingas ne tik architektūrinės dalies projektas, bet ir elektros, inžinerinių tinklų ir kt. dalių projektai? Ar sodo sklype statant gyvenamą namą bus reikalingas detalusis planas?
Jei pastatas būtų 90 m2 ploto, tai jau būtų traktuojamas kaip gyvenamasis namas ir reikėtų projektuoti visus inžinerinius tinklus (paskirties sklypo keisti nereikėtų, tik reikėtų pasiimti projektavimo sąlygų sąvadą). Bet jei pastato bendras plotas būtų iki 80 m2, tai inžinerinių tinklų galima neprojektuoti ir projektaą derinti supaparastinta tvarka (t. y. suderinti tik su teritorijos architektu).
Ar galima gyvenamojo namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje? Sklypo dydis 70 a.
Galite statyti ūkininko sodybą (t.y. gyvenamąjį namą ir kelis ūkinius statinius). Tam reikia turėti ūkininko pažymėjimą ir padaryti žemėtvarkinį projektą (jį gali daryti geodezininkai). Tada kreiptis į architektą, kuris suprojektuos ir suderins namo projektą iki leidimo statybai.
Ar terasos ir balkonai įeina į 80 m2 sodo namo bendro ploto kvadratūrą? Ar skaičiuojami tik išorinių sienų kvadratai, o terasa gali būti dar plius 20 m2? Ar nebus nenusižengta nuostatoms?
II kategorijos nesudėtingi statiniai yra iki 80 kv. m. bendro ploto. Tai reiškia, jog į šį plotą neįeina terasa ir balkonas.
Turiu namų valdos sklypą, kadastrinių matavimų bylą, sklypo nuosavybės pažymą. Architektas dirba kitame mieste ir prašo gauti iš savivaldybės projektavimo sąlygų sąvadą. Ar užteks turimų dokumentų pateikiant prašymą sąvadui gauti?
Taip šių dokumentų užteks tik reikės parašyti savivaldybėje prašymą.
Noriu kaime nuosavam sklype, kurio paskirtis namų valda, statyti žemaaukštį gyvenamą namuką apie 60 m2. Ar tokiam namukui reikalingas projektas ir leidimas? Ir jei taip, tai kokiems pastatams ir iki kokios kvadratūros leidimų ir projektų nereikia?
Toks namukas galėtų būti derinamas supaprastinta tvarka, kaip II kategorijos nesudėtingas statinys. T. y. derinama tik su teritorijos architektu, savivaldybėje.
Kokio aukščio tvora galima apsitverti nuo kaimynų?
Tvora yra priskiriama prie nesudėtingų statinių (STR 1.01.07:2002) . Jie skirstomi į dvi grupes (STR 1.01.07:2002, 1 priedas, 2 lentelė): I grupės – kai tvoros didžiausias aukštis yra 1.8 metro, nereikia projekto ir leidimo. II grupės – kai tvoros didžiausias aukštis yra daugiau kaip 1.8 metro iki 2.0 metrų, rengiamas supaprastintas projektas, kurį patikrina savivaldybės įgaliotas atstovas ir duoda raštišką pritarimą, leidimas nereikalingas. Jeigu tvora, kaip ir bet koks statinys, yra statomas saugomoje teritorijoje, bet kokiu atveju, rengiamas supaprastintas projektas, kurį patikrina savivaldybės ir direkcijos arba aplinkos apsaugos departamento įgalioti atstovai bei duoda raštišką sutikimą, leidimas nereikalingas. Bet kokia tvora ant sklypo ribos gali būti statoma, tik turint rašytinį gretimo sklypo savininko sutikimą. Be gretimo sklypo savininko sutikimo prie sklypo ribos (tvoros konstrukcijoms neperžengiant sklypų ribos) tvoras galima statyti: 1) statytojo sklypo šiaurinėje pusėje (tarp 135 laipsnių ir 45 laipsnių) - ažūrinę tvorą, kurios kiaurymių plotas didesnis už 50% bendro tvoros ploto (įskaitant ir stulpų bei tvoros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą) (toliau - kiaurymių plotas); 2) statytojo sklypo rytinėje (tarp 45 laipsnių ir 135 laipsnių) ir vakarinėje (tarp 225 laipsnių ir 315 laipsnių) pusėse: ažūrinę tvorą, kurios kiaurymių plotas didesnis už 25 proc. statytojo sklypo pietinėje pusėje (tarp 135 ir 225 laipsnių) – tvoros tipas nereglamentuojamas. Statant tvoras tarp sklypų, kurių paviršius turi skersinį (tvoros atžvilgiu) nuolydį, tvoros aukštis (įskaičiuojant į jį cokolį – atraminės sienutės viršutinę dalį) skaičiuojamas (matuojamas) nuo aukštesniojo žemės paviršiaus. Tvoros su cokoliais neturi kliudyti paviršinio vandens nutekėjimo nuo gretimo sklypo; kai yra toks pavojus, statytojas privalo, susitaręs su kaimyninio sklypo savininku, įrengti paviršinio vandens nutekėjimo sistemą (į lietaus nuotakyną, griovį, drenažą ar rasti abiem savininkams priimtiną sprendimą), gavus jos savininko sutikimą raštu.
Norėčiau paklausti, nuo ko priklauso namo projekto kaina? Turiu pati pasibraižiusi namo eskizą, kokio namo noriu.
Žinoma yra labai gerai, kai užsakovas turi savo namo viziją ir turi pasibraižęs ko nori, tačiau profesionalus architektas galėtų iš tos vizijos padaryti patį racionaliausią ir gražiausią variantą (sutaupius ant namo projekto statybose galima prarasti 10 ar 20 kartų daugiau ). Be to projektas turi atitikti satybos techninius reglamentus ir ant projekto turi būti atestuoto architekto parašas, kitaip nesuderinsit projekto. Projekto kaina priklauso nuo namo projekto sudetingumo.
Nusipirkome sodo bendrijoje 6 a sklypą (Gargžduose). Norime pastatyti sodo namelį. Iki kiek kv.m bendro ploto (arba gyvenamojo ploto) statant sodo namą, nereikia leidimo statybai? Ar apskritai yra sodo namelių, kuriems nereikėtų statybos leidimo?
Leidimo statybai nereikia II grupės nesudėtingiems statiniams, kurių bendras plotas neviršija 80 m2, kontrukcinis žingsnis ne didesnis kaip 4,8 m ir aukštis nedidesnis kaip 8,5m. Tačiau nors ir leidimo statybai nereikia, bet projektą reikia derinti su teritorijos architektu.
Ruošiamės statyti namą sodų bendrijoje. Kokie reikalavimai nuotėkų valymo įrenginiams įrengti? Ar būtina įsirengti Traidenio nuotėkų valymo įrenginius? Ar galima daryti vietinę kanalizaciją? Ar nebus keblumų priduodant namą?
Bet kuriuo atveju prieš pradedant projektuoti ir statyti namą, reikia duoti prašymą projektavimo sąlygų savadui gauti į savivaldybę (jei sklypas mieste tai į miesto sav., jei rajone rajono tai į rajono). Tuomet gavus sąlygas bus aišku ką ten galima projektuoti, tiek kokį namą, tiek kokius inžinierinius tinklus, tuomet nebus problemų priduodant namą.
Kokių statinių statyba yra galima žemės ūkio paskirties žemėje?
Žemės ūkio paskirties žemėje galima statyti ūkininko sodybą ir kelis pagalbinio ūkio pastatus. Bet kad tai statyti reikia būti ūkininku (tūrėti ūkininko pažymėjimą) ir turi būti paruoštas žemėtvarkinis projektas.
Kokių dokumentų ir viso kito reikėtų sodo namelio rekonstrukcijai su priestatu iki 150 kv.m bendro ploto?
Tam kad gautumėte statybos leidimą sodo namelio rekonstrukcijai su priestatu iki 150 kv. m bendro ploto reikia: 1) sklypo tiksliųjų matavimų (daro geodezininkai), 2) skl. kadastrinio pažymėjimo, 3) galiojančios topografinės nuotraukos (galioja 1 metus, daro geodezininkai), 4) projektavimo sąlygų sąvado (išduoda savivaldybė, geriau jei prašymą gauti projektavimo sąlygų sąvadą parašo ir priduoda į savivaldybę numatomas projektuotojas). Visi rodikliai būna duoti projektavimo sąlygų sąvade.
Ruošiamės statyti sodo namą ne didesnį, kaip 80 kv.m. Norime užstatyti kuo mažesnį žemės plotą, todėl galvojame apie 2 aukštų namuką. Kaip suprasti reikalavimą, kad perdangos anga turi būti ne didesnė nei 4,8 m?
Jūs turbūt norite daryti projektą iki 80m2 dėl to kad jis būtų derinamas supaprastinta tvarka? O jei namas derinamas supaprastinta tvarka tai yra dar vienas riekalavimas, kad konstrukcinis žingsnis būtų ne didesnis 4.8m, t.y. atstumas tarp nešančių sienų ne daugiau 4.8m. Jei daugiau tai supaprastinta tvarka nesuderinsit.
Sodo sklype (7 a. žemės) norime statyti gyvenamąjį namą su projektu. Kokių dokumentų reikėtų? Koks didžiausias gyvenamasis namas gali būti pastatytas sodo sklype, plotas, ilgis, plotis ir aukštis?
Tam, kad gautumėte statybos leidimą sodo skl. reikia: 1) sklypo tiksliųjų matavimų (daro geodezininkai),2) skl. kadastrinio pažymėjimo, 3) galiojančios topo nuotraukos (galioja 1 metus, daro geodezininkai), 4) projektavimo sąlygų savado (išduoda savivaldybė, geriau jei prašymą gauti projektavimo sąlygų savadą parašo ir priduoda į savivaldybę numatomas projektuotojas). Visi rodikliai (plotas, ilgis, plotis ir aukštis) buna duoti projektavimo sąlygų savade. Bet dažniausiai tokiam sodo sklypui (7 a) užstatymo plotas būna 30%, intensyvumas 0,4, pastato aukštis nuo 8.5 m iki 10 m. T. y. Jūsų sklype užstatymo plotas- 210m2(13mx16m), bendras plotas- 280 m2 (be rūsio), bet kiekvienu atveju gali būti duotos skirtingi rodikliai. Be to dar reiketų žiūrėti, ar išlaikomi priešgaisriniai reikalavimai nuo esamų namų kaimyniniuose sklypuose (tai bus matoma topo nuotraukoje).
Sodų bendrijoje norime pasistatyti medinį sodo namelį iki 30 kv. m laisvalaikio praleidimui. Kaip suprantu, tai nesudėtingas statinys, bet jis priklauso II kategorijai, kuriai reikia projekto. Ar tą projektą reikia pirmiau nusibraižyti ir pasitvirtinti, ar galima pradėti statytis, o tik paskui pasitvirtinti?
Šiaip namelis, be gyvenamųjų patalpų iki 50 m2 pagal išorinį kontūrą ir ne aukštesnis kaip 5 m, prikauso I nesudėtingų pastatų kategorijai ir derinti nereikia.
Norėjau pasiklausti, kiek kainuoja padaryti namo projektą nuo 120 iki 180 m2? Namas vieno aukšto su mansarda, vienšlaitis. Ar yra tokių projektuotojų, kurie galėtų pasiūlyti jį padaryti truputėlį pigiau?
Namo projekto kaina labai nuo daug ko priklauso: nuo projektavimo sąlygų, sąvado ir t. t. Taigi tiksliai galėčiau pasakyti tik minimalią architektūrinės dalies kainą: 900 Eur. Jei su inžineriniais tinklais ir su suderinimu iki leidimo statybai, tai būtų dar apie 1000 Eur.
Norėjau paklausti, ar reikalingi kažkokie leidimai pasistatyti kaime pamiškėje pirtelę. Žemė yra žemės ūkio paskirties.
Leimas statybai reikalingas priklausomai nuo pirties dydžio. Jei iki 50 m2 bendro ploto ir 5 m leidimo statybai nereikia, tik dėl statybos vietos reikia konsultuotis su savivaldybės teritorijos architektu. Jei pirtis iki 80 m2 bendro ploto, reikia derinti supaprastinta tvarka.
Ar reikia apšiltinti garažą iš išorės, ar tik tą sieną iš vidaus, kuri ribojasi su gyvenamomis patalpomis? Ar verta garaže daryti grindinį šildymą? Statau iš Fibo blokelių, viena siena bendra su namu. Blokelių plotis 20 cm. .
Garaže grindinio šildymo tikrai nereikia daryti, bet neblogai būtų turėti radiatorių, kurio temperatūrą galite reguliuoti. Apšiltinti verta tiek sieną tarp garažo ir namo (apie 5 cm polistireno arba k. akmens vatos), tiek pati garažą (apie 10-13cm).
Turiu 6a. sodo sklype vasarnamį ir norėčiau priestatėlio, ar reikalingi kokie nors leidimai, ar projektai priestato statybai?
Jei to vasarnamio plotas su papildomai pristatytu priestatu neviršija 50 m2 (skaičiuojamas plotas tiek 1 tiek 2 aukštai), tai leidimo statybai nereikia. Jei vasarnamio bendras plotas su papildomai pristatytu priestatu neviršija 80 m2 tai pakanka tik derinimo savivaldybėje pas teritorijos architektą. Bet jei viršija 80 m2 bendro ploto kvadratūrą tai reikia jau derinti statybų komisijoje kaip gyvenamąjį namą (projektuojant inž. tinklus).
Rengiant detalųjį planą buvo gautas projektavimo sąlygų sąvadas ir išduotos techninės sąlygos. Parengus techninį projektą namo statybai atskirtame sklype ir norint gauti statybos leidimą vėl reikalaujama to paties, nors detaliajame plane yra apibrėžta ir skypo paskirtis, ir užstatymo sąlygos. Taip tvarkausi dokumentus jau beveik dveji metai. Ar reikalingos techninės sąlygos rengiant techninį projektą sklype, kuris atskirtas detaliuolu planavimu prieš 1,5 metų?
Taip, deja, reikalingos (tokia jau procedūra). Reikia vėl gauti projektavimo sąlygų savadą, kad projektuoti namą konkrečiame sklype. Bet tos sąlygos bus išduotos pagal detalaus plano sprendinius. Tai užtruks nuo 3 savaičių iki 2 mėn. nuo prašymo padavimo. Kai gausite šias sąlygas, tada gali būti ruošiamas gyv. namo projektas, priduodamas į savivadybę ir laukiama nuolatinės statybų komisijos. Po komisijos, jei gaunama teigiama išvada savaitės laikotarpyje išduodamas leidimas statybai. Vienu žodžiu nuo to laiko kai jau turimi žemės nuosavybės dokumentai visos procedūros dar trunka nuo 4 mėn. iki 6 mėn.
Kaip susirasti gerą architektą? Ieškau sąžiningo, patyrusio. Iš pažįstamų tokios informacijos gauti negaliu. Internete sunku susirasti. Ką patartumėte?
Pirmiausia internete galima susirasti architektų kontaktus ir tada jų pasiteirauti kiek laiko šioje srityje dirba (ind. namų projektavime), paprašyti parodyti realizuotus namus, ar derina projektus iki leidimo statybai, pasiteirauti kainų. Tada viską palyginus padaryti išvadą. Be abejo pirmiausia galėčiau pasiūlyti savo paslaugas: esu projekto vadovas, architektas. Individualių namų projektavimo srityje dirbu daugiau kaip 10 metų, suprojektavau daugiau kaip 100 gyv. namų. Dalyvavau leidžiant "Jungtinių pajėgų" ind. gyvenamųjų namų ir "Euro namai" ind. gyvenamųjų namų katalogus. Projektuoju įvairių stilių namus tiek klasikinius ir "senovinius", tiek modernius pagal užsakovo pageidavimus. Derinu projektus iki leidimo statybai.
Žadame statyti namą apie 80 m2 sodo bendrijoje. Sode jau yra namukas apie 20 m2. Ar reikia gauti leidimą statyboms ir kokie yra reikalavimai norint statyti karkasinį namą?
Sodo namas kurio plotas iki 80 m2 ir aukštis ne didesnis kaip 7,5 m atitinka II kategorijos nesudėtingo statinio reikalavimus. Tokiam namui nereikalingas leidimas statybai, reikia tik parengti supaprastintą projektą kurį tvirtina rajono architektas. Esantis 20 kv.m. namukas gali būti traktuojamas kaip ūkinis pastatas ir jam nei projekto nei leidimo nereikia. Pagrindinis reikalavimas karkasinaim namui - išlaikyti priešgaisrinius atstumus iki kitų gyvenamųjų namų: iki karkasinių arba medinių 15 m., kitos konstrukcijos - 10 m.
1picture-523.jpg
Geležinkelio g. 6- 201B, Vilnius
84% rekomenduoja
42 atsiliepimai
el
2021-07-03, Jurbarkas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Labas, Mane domina sodo namelio projektas SB Aidas.Aš pirkau du sodus ,gulinčius vienas šalia kito,Sodų Bendrijoje "Mituva"Jurbarke,sodų plotas virš 1000 kvadratinių metrų.Turečiau pora klausimų: Man tiktų projekto veidrodžio atspindžio planas,ar turit galimybę pateikti? Užplanuosit namelį soduose?Valymo įrengimai,šulinys ir elektra yra jau įrengta. Ar gausiu konstrukcinį projektą?ar pamatai yra plokštuminiai?pamatų planas?,kanalizacija,itt Prašau parašyti man kokia galutine kaina būtų.
ar
2021-05-14, Šalčininkai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, norėčiau įsigyti projektą Sb Rimas2 kartu su leidimu statybai. Kiek viskas bendrai kainuotu? Šalčininkų raj. Kaimo vietovė.
al
2021-05-11, Molėtai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kaimo vietovėje, žemės paskirtis pakeista statyboms. Statau ūkio paskirties pastatą iki 80 m2 plius terasa su balkonu. Noriu paklausti ar terasa ir balkonas skaičiuosis į 80 m2?
4m
2021-05-10, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena del projekto Sodo namo projektas RAPOLAS-2 norejau pasidometi ar i kana ieina samata ? Ir kiek pas jus kainuoja projekto pririsimas prie sklypo ? Atsakyma pageidauju gauti ep pastu
t.
2021-05-03, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki. Norime projekto Aido. Be abejo reikes biski ji apsukti ir be tokio balkono. Kokia butu kaina?
ju
2021-04-26, Varėna
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki norėjau paklausti ar butinas leidimas 80 m2 namo statybai kaimo vietoveje namu valdos sklype?
vy
2021-04-20, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Sudomino Jūsų projektas Aidas dviejų šlaitų. Planuoju statyti mūrinį sodo namą atitinkantį B kategoriją sodų bendrijoje Vilniaus mieste ir tenai pastoviai gyventi. Norėčiau gauti daugiau informacijos. Gal turit paskaičiavę kiek gali kainuoti statyba šių dienų kainomis. Prašome susisiekti su manimi. Pagarbiai, Vylius
gi
2021-04-17, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena. Mus domina sodo namo projektas RAPOLAS-2.Ar galimi tam tikri pakeitimai. Mums nereikia isejimo i terasa ir svetaine su virtuve turetu buti kitoje puseje. Pagarbiai,Gitana
st
2021-04-16, Šilutė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
sp
2021-04-14, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
laba diena Isigijome sodo sklypa 6a(20mx30m) domina namuko projektas iki 80m2 vilniaus raj. Brinkiskes beberynes g planuojama grezinys ,vietines nuotekos elektra salia sklypo stulpas yra galimybe pasijunkti domina orentacine kaina projekto namukas is blokeliu 1auksto.
vy
2021-03-17, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu sena sodyba, noriu nugriauti ir statyti nauja ant tu paciu pamatu 78kv. Ar reikia leidimo nugriauti ir statyti nauja? Sodyba ne saugomoj zonoj.
a.
2021-01-29, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
SVEIKI,PLANUOJAM STATYK SODO NAMUKA IKI 80KV,SODO BENDRIJOJ
pa
2021-01-21, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, domina projektas "Aidas". Norėčiau jį statyti kaip sodo namelį. Tik nelabai susiduręs su statybomis tai yra šiek tiek klausimų. Ko dar reikėtų be projekto, kad galima būtų statyti? Kaip suprantu už šiuos pinigus gaučiau tik architekturinę dalį?
ju
2021-01-18, Garliava
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, reikalingas ūkinio statinio su pirtimi projektas, namų valdos sklype. Statinio vieta Kauno rajonas, Garliava. Sklypo plotas 12 a. Ieškomas projektas, ūkinio-laisvalaikio-pirties pastatui. Supaprastintas raštiškas leidimas statybai iš Kauno raj savivaldybės urbanistikos skyriaus vyr. architekto gautas - ūkiniam pastatui iki 50 m2 ir aukštingumas 5 m. Sklypas ribojasi su kita 80 a. senos sodybos privačia valda. ir 10 a. tvenkiniu. Gal galite pasiūlyti kažkokį savo turimą variantą, pagal pradines mano atsiųstas sąlygas. Domintų karkasinis ar blokelių variantas (rastinis nedomina). Galime aptarti detales vėliau
ju
2021-01-18, Garliava
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
da
2021-01-07, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Prasyciau padaryti, arba pritaikyti kartotini pirties projekta. Lauksiu Jūsú atsiliepiant. Su pagarba Dainius
sa
2020-12-22, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
laba diena idomu man sitas projektas sb rimas2 ar imanoma butu kazka pakieist vietom
ma
2020-10-16, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina kartotiniai namų projektai iki 120kv.m
an
2020-09-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Garažui kaip suprantu iki 50 kv.m nereikia statybos leidimo. Noriu paklausti kaip skaičiuojamas plotas. 50 kv.m vidinis ar išorinis plotas?
ar
2020-08-23, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
Konsultacija esu patenkintas
jo
2020-08-22, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu statyti sodo namą Vilniaus rajono sav. Žinau kad kelti į if projekto nereikia, o tik nešti suderinimui rajono architektui projektą kurio sudetis: 1. dokumentų sudėties žiniaraštis, 2. dokumentų sąrašas, kurių pagrindu rengiamas projektas, 3. aiškinamasis raštas, kuriame nurodoma statinio naudojimo paskirtis, statybos vieta, projektuojamą statinį apibūdinantys pagrindiniai rodikliai, 4. sklypo planas (ant ne senesnio kaip 1 metų topografinio plano arba kadastrinių matavimų plano) su pažymėtais esamais ir projektuojamais statiniais, jų eksplikacija ir projektuojamų statinių pagrindiniais matmenimis plane ir aukščiais, ar architektūriniai (fasado, plano ir pjūvių) brėžiniai (pastatams), o kai reikia, - ir kitiems statiniams), 5. statinio konstrukcijų ir inžinerinių įrenginių aprašymas, Klausimas: 1. jei planuose bus nurodyti san. mzgai ar reikia ir LVN ir VN daliu? (joms jau reikalingi leidimai ) kaip tada daryti geriau ? gal yra galimybe pirma suderinti su rajono architektu, o paskui atskirai uzsakyti LVN ir VN? 2. jei sodo name noriu irengti sildyma, jam taip pat reikia leidimo? ar galima atskiru projektu daryti?
ed
2020-07-27,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, domintų mane šis projektas iš karkaso (iš orinių sienų karkasas būtų 5x15, vidinių sienų 5x10, o stogas 5x20 storio medienos), tačiau norėčiau žinoti: 1. Kiek man reikėtų išlieti metrų pamato (rostverko) ir kokio pločio turėtų būti rostverkas? 2. Kiek kubų medienos reikėtų visam namo karkasui (įskaitant ir vidines sienas, pagal mano aukščiau nurodytus karkaso matmenis? 3. Kokia būtų bendra stogo kvadratūra? 4. Kokia būtų bendra iš orinų sienų kvadratūra? 5.Koks išorinis namo aukštis, ilgis ir plotis? 6. Kokia kvadratūra patalpų, pagal pavadinimus (pvz. holas, virtuv3 ir t.t.)?
gr
2020-07-27, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domintu individualaus namo projektavimo paslauga.
an
2020-07-17,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena! Domina jusu projektas Rapolas-2
ca
2020-06-12, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar sodo namo iki 80 kv.m rekonstrukcijai reikalingas suderinimas, ar kt. dokumentas, ar reikalinga teikti prašymą info statybai? Vilniuje (SB), sodo pastato bendras plotas po rekonstrukcijos neviršys 80 kv.m bendro ploto, sklypas nepriklauso jokioms kultūrinio paveldo, regioninio parko ar kt. spec. teritorijoms.
a_
2020-05-15,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokia pilno projekto paulius1 kaina, iskaitant komunikacijas ir statybos leidima?
Labai išsamus atsakymas. Pateikė daugiau informacijos, nei prašiau.
zs
2020-05-07, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina šis namo projektas, bet noretume pakeisti 2 langus vietom, ar tai butu jau naujas projektas, ar pakeistumet uz ta pacia kaina?
zs
2020-05-06,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena
de
2020-04-27,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena norėjau paklausti ar statant toki namą iki 80 kv pvz kaip Rimas2 rajone sodybvietėje apleistoje reikalingi statybos leidimas projektas?
ma
2020-04-17,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį namelį. Koks vidinis išplanavimas ,matmenys? Prašome susisiekti su manimi.
st
2020-03-19, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norejau pasiteirauti noreciau statyti sodo nama. Ar galimas sito mano projektas su vienslaiciu stogu? Kokia butu projekto kaina su pririsimu sklype?
kk
2020-03-17, Anykščiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Statau karkasinį vieno aukšto sodo namelį iki 80m2 be projekto. Namo vidus 9,5 x 9,1m, bet pagal reikalavimus nesudėtingiems pastatams atstumas tarp laikančių konstrukcijų negali viršyti 6m. Kokio storio gali būti laikančioji pertvara su gipso plokštėm, nes darysiu dvigubą gipsą iš abiejų pusių? Nuo kur matuojami tie 6m? Nuo medinės konstrukcijos ar gipso plokščių?
da
2020-03-10, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokia projekto kaina su statybos leidimais? Namas būtų statomas Panevėžio mieste.
vi
2020-03-07, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Domina namukas Rapolas3, bet nesuprantu apie tuos iki 80kv.m, kai namo plane matosi išmatavimai 12mx8m, tai gaunasi jau 96kv.m. Kaip čia yra su plotais?
to
2020-03-07, Ukmergė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Mus domina namo projektas RAPOLAS-2. Gal galetumet atsiusti vidinius patalpu ismatavimus?
zu
2019-10-05,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
Da
2019-10-01, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Esu susidomejas situo jusu projektu. Noreciau gauti truputi daugiau informacijos apie ji, domintu projektas karkasinio namo statybai, ar ji butu galima statyti ant poliu? Kas ieina i projekto kaina? Konstrukciju brezinys? Surinkimo detaliu breziniai? Kokio storio laukines sienos ir pan. Ko man tiksliai reiktu norint sita nama statyti sodo bendrijoje? Sklypas butu Siauliu mieste. 6.7a.
ra
2019-07-06, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokie reikalavimai sodo namo iki 80kv.m statybai sodo sklype? Ar turi būti A+ klasė? Kiek laiko leidžiama statyti ūkiniu būdu ir kokie jo pridavimo reikalavimai?
ed
2019-07-04,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).
tt
2019-07-01,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
sb
2019-06-21,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
st
2019-05-30, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domiuosi namų projektais apie 80 kv.m. A+