Inžinerinės sistemos
Rodomi įrašai 1-70 iš 2135.
Norėčiau sužinoti kiek vidutiniškai kartų į parą turėtų pasijungti-išsijungti Panasonic 9kW šilumos siurblys? Dabartinė vid. paros temperatūra apie +3. Namas 90kv. apšiltintas 5cm. 6 radiatoriai ir 4m2 šildomos grindys.
Name yra katilas kūrenamas kietu kuru t.y. anglim, malkom. Dabar norim įsirengti šildymą dujom. Prie namo privestos gamtinės dujos. Ar galima turėt katilą kietu kuru ir įsirengti šildymą dujom? Kiek toli nuo kietojo kuro katilo t.b. patalpa kur stovės dujų katilas?
Kokia vandens tyrimų kaina, norime ištirti geriamąjį vandenį.
Kokios santechnikos darbų kainos? Yra apie 50 m2 grindų šildymas pirmajame aukšte, antrame aukšte radiatoriai - 4 kambariai ir vonia su grindiniu šildymu. Visi maždaug po 10 m2. Taip pat reikia prie sistemos prijungti granulinį pečių.
Mane domina ar apsimokėtų šildyti butą elektra su dabartinėmis elektros kainomis (36-45 cnt už kw/h). Bendras buto plotas 80 m2. Namas senos statybos (1958 m). Norėčiau sužinoti bendras metines - sezonines (6-7 mėn.) šildymo sanaudas kilovatais, litais, tarkim laikant bute 20-24 laipsnių temperatūrą.
Norime pasiteirauti: statant A+ namą (nauja statyba), kokie yra reikalavimai atitinkamos statybos klasės namo šildymo sistemos projektavimui bei įgyvendinimui? Koks šildymo būdas yra negalimas ir galimas, rekomenduojamas?
Kaip įsirengti šildomas grindis? Naujai statytame name, pirmajame aukšte numatėme šildomas grindis, tačiau nežinome kaip tiksliai jos turi būti susluoksniuotos (puta, šildymo vamzeliai, betonas), kad nesusidarytų šalčio tiltai. Ar jos turi būti lygiai su pamatu? Ar puta turi užeiti virš pamato ant blokelio ir tik po to betonas? Kokio storio betono sluoksnis reikalingas, kad būtų pasiektas optimaliausias rezultatas šildant? Bėda ta, kad durys tada per žemos, jei reikia per visą blokelį kelt į viršų. Mes galvojame šiltinti 15 cm polistirolu: 10cm polistirolo bus iki pamato, 5 cm užeis virš pamato ant blokelio ir po to 6-7 cm betono? Ar tinkamas šis variantas?
Gyvenam Balsiuose. Vandenį gaunam iš gręžinio. Turim nugeležinimo filtrus, tačiau vanduo labai kalkėtas. Jeigu pastatysim dar ir nukalkinimo filtrą ar vanduo nebus kaip distiliuotas?
Norėčiau sužinoti, kiek kainuotų geoterminio šildymo sistema 80 m2 namui?
Statausi 160 m2 namą. Prie namo yra privestos dujos, todėl planuoju įsirengti kondensacinį dujinį katilą. Kiek kainuotų pats katilas tokiam namui, kiek atsieina katilinės aprišimas (dujų įvadas į namą, aprišimas prie šildymo sistemos), kokie leidimai reikalingi (jei reikalingi) ir kiek jie kainuotų eksploatuojant dujinį katilą, kokios papildomos išlaidos atsiranda eksplotuojant katilą, kiek man tai kainuotų (turiu galvoje išlaidas ne dujoms, bet kamino valymui, katilo priežiūrai ir t. t.).
Pasistačiau namą, už 30m yra tvartas į kurį atvestas trifazis įvadas 10kw su skaitliuku. Kokiu kabeliu atsivesti elektros įvadą nuo pagrindinio skaitliuko? Namas 400m2.
Koks reikalingas kabelis prijungimui nuo apskaitos iki ūkinio pastato, duotas galingumas 10kw trifazis, įvadinis automatas 20 a, ilgis iki ūkinio nuo atramos 100m. Bus pastatyta tarpinė skirstymo dėžutė ant namo sienos 50m nuo įvadinio skydo. Likęs ilgis iki ūkinio 50m, galios ėmėjų ūkiniame šiuo metu nėra daug, kadangi buvęs galingumas eilę metų tenkino 4kw, bet šiuo metu iškeliama apskaita ir keliamas galingumas iki 10kw. Noriu sužinoti kabelio skerspjūvį.
Norėčiau įsirengti šildomas grindis, tačiau nerandu daug įmonių, kurios tai atlieka. Domina orientacinės kainos, kokias sistemas rinktis arba kur galėčiau nusipirkti šildomų grindų projektą?
Turiu sodo sklypą, elektros stulpas yra už gatvės. Ką reikia padaryti, kad atvesti elektrą į sklypą jeigu namo dar nėra, o statybų nepradėsi be elektros. Ir kiek tai kainuoja.
Sodo namelyje noriu įrengti tualetą, iki nuotekų surinkimo talpos 30 metrų. Ar ne per ilgas atstumas ir koks minimalus nuolydis pakloti vamzdį? Ar užtektų 1cm/m?
Kokia būtų vėjo jėgainės kaina, jei jėgainės galingumas 10 kW, o vėjo energija, skirta nuosavam namui elektra aprūpinti?
Name yra atvira šildymo sistema. Noriu ją užpildyti neužšąlančiu skysčiu, nes ne visada bus galimybė kūrenti pečių. Ką galėtumėte patarti?
Norėjau pasiteirauti, kokia apytiksliai būtų saulės kolektorių kaina su įrengimu, jei sistema skirta ruošti karštą vandenį 4 asmenų šeimai?
Kokio diametro vamzdį naudoti 16 ar 18 mm, įrengiant šildomas grindis. Šildomų grindų plotas 80 m2. Kaip įvardijamas vamzdžio diametras 16; 18 tai yra išorės ar vidaus diametras? Kiek gali prireikti vamzdžio tokiam plotui įrengti? Kokį vamzdį naudoti šildantis radiatoriais?
Kaimynas planuoja rekonstruoti savo namą (senasis namas jau nugriautas iki pamatų) ir prašo parašyti sutikimą, kad jis statydamas gali neišlaikyti normatyvinio gaisrinio atstumo nuo mano namo. Jis žada statyti (rekonstruoti) namą arčiau negu stovėjo prieš tai, bet išlaikydamas 3 metrų atstumą iki mano sklypo ribos. Ar aš galiu rašyti tokį sutikimą, ar neturėsiu dėl tokio sutikimo bėdų?
Norėjau pasiklaust kiek kainuoja rekuperacinė sistema namui 200 kv.m su montavimu ir medžiagom? Namas yra 2 aukštų.
Kokie yra šulinio įrengimo reikalavimai? Kokiu atstumu leidžiama kasti vietinę kanalizaciją nuo kaimynų šulinio?
Mano būste kombinuotas, antrame aukšte radiatoriai, pirmame grindinis šildymas, kuris nelabai gerai veikia dėl mano manymu, neteisingo prijungimo (pridedu nuotrauką kolektoriaus pajungimo). Norėčiau Jūsų nuomonės ar teisingai prijungtas papildomas siurblys (jo kryptis iš paduodamo į grįžtamą) ir balansinis ventilis (rodyklė priešinga kryptimi).
Svarstau galimybę tiesti elektros kabelį nuo gyvenamojo sodo namo iki kito sodo galo. Kitame gale būtų vandeniui atspari rozetė ir ūkinis pastatas. Atstumas 30m. Ar galima tiesti kabelį juodame polipropeleno vamzdyje po žeme nuo namo iki tvoros, ir tada kabinti tą patį vamzdį su kabeliu ant tinklinės tvoros ~40cm aukštyje iki sklypo galo? Panašiai ant tvoros ~20cm aukštyje būtų pakabintas vasarinio sodo vandens polipropeleno vamzdis. Prie tvoros augs gyvatvorė. Kadangi sode planuojama daug augalų, medžių ir krūmų, rasti kur kasti 70cm gylio tranceja su 2m apsaugos zona yra kebloka.
Kokios orientacinės nuotekų valymo įrenginių kainos 150 m2 namui, 4 asmenų šeimai. Į ką atreipti dėmesį, be kainos, renkantis nuotėkų valymo įrenginius.
Planuoju bute pasikeisti radiatorius ir domina radiatorių galingumo parinkimas. Namas senas, nerenovuotas, 4/5a, vidinė laiptinė. Užsisakiau planą ir jį gavus mąstau ar tikrai tokie turi būti radiatoriai? Kaip galima įsitikinti, kad planuose nurodyti teisingi radiatorių galingumai?
Kyla slėgis šildymo sistemoje (šaltos sistemos - 1,1, užkaitus - 2,1). Išsiplėtimo indas geras. Kur gali būti problema?
Noriu sužinoti ekspertų nuomonę apie vandens kietumą. Kokio kietumo vandenį galima vartoti ir kada jį geriau minkštinti. Kuris vanduo, kietas ar minkštas, yra sveikesnis?
Gal yra žinoma, koks vandens kietumas dH Vilniuje? Indaplovėse reikalauja nurodyti, bet Vilniaus vandenyse duomenų nėra.
Gyvenu senos statybos daugiabutyje, norėčiau vietoj dujinės kaitlentės statytis indukcinę 2 skylių (2,2 ir 1,2 kW), taip pat keisčiau dabartinę elektrinę orkaitę Beko į mažesnės galios - 1,2 kW Samsung. Bute nauja elektros instaliacija, elektrinei orkaitei atvestas atskiras laidas, butui priklauso oficialiai 3 kW, skaitiklis vienfazis. Galios didintis nenorėčiau, nes laiptinės skydinėse, tai kiek suprantu laidai seni. Ar galėčiau jungtis minėtą 2 skylių indukcinę kaitlentę, ar tai leistina? Ar nepažeisčiau kažkokių teisės aktų taisyklių? Ar reikia kažkokių ESO leidimų ir pan.?
Domina galimybė įrengti bendrabučio tipo bute sanitarinį mazgą, t. y. tualetą su dušu. Jei butas bus šalia bendro san. mazgo, tada prasivesti kanalizaciją ir vandentiekį, manau, nebus labai sunku, tačiau vargu, kad pavyks rasti butą besiribojantį su bendru aukšto san. mazgu. Norėčiau paklausti ar įmanoma prasivesti kanalizaciją ir vandentiekį į bendrabučio tipo butą esantį tarkim už kelių butų nuo bendro san. mazgo?
Ar įmanoma vien tik saulės kolektoriais apšildyti 100 m2 namą? Kiek tam prireiktų saulės kolektorių? Ar verta?
Statomės namą ir rugsėjį planuojame uždengti stogą. Ar galima iškart uždengus stogą rūpintis elektros instaliacija name, ar reikia atlikti kitus kažkokius darbus? Laikinoji dėžutė garaže yra, varžų matavimai yra. Kokie aktualūs įkainiai šiuo metu ir kaip skaičiuoja už atliktą darbą? Rozečių jungiklių, šviestuvų taškų apie 60. Nebuvo skaičiuoti taškai signalizacijai ir įvairiems davikliams kaip dūmų. Ar rozetė iš 4 kištukų skaičiuojasi už 4 taškus? Namo plotas 145 kv.m. Kiek viskas gali apytiksliai tai kainuoti?
Ar privalome rengti gaisrinius hidrantus gyvenamojo namo sklype? Gal yra kažkoks kitoks būdas, kad jų nereikėtų rengti? skaičiau kad 1 km atstumu turėtų būti vandens telkinys, kad jų rengti nereikėtų, tačiau jeigu tas vandens telkinys yra kito savininko sklype? Be to, kokio dydžio turėtų būti artimiausias vandens telkinys?
Kokio tipo, o gal konkretaus gamintojo rekuperacinę sistemą rekomenduotumėte nuosavam namui. Rekuperatorių yra kelių tipų, bet kiekvienas pardavėjas įrodinėja, kad jo parduodamas produktas geresnis. Kaip patartumėte pasirinkti?
Namui numatyta 10kw elektra ir skydinė už ~30 metrų nuo sklypo, nuo ko pradėti norint padidinti galingumą kW ir atvesti kabelį tuos ~30 metrų (po žeme)?
Statome 130kv.m A+ namą su mansarda Palangoje. Šiuo metu renkame informaciją apie namo šildymą. Ką rinktis? Dujų įvado nėra ir artimiausiu metu nenusimato. Lieka elektra. Gal galėtumėt padėti priimti teisingą sprendimą, kokio tipo ir kokio šiluminio galingumo šildymo šaltinį pasirinkti?
Planuoju name įrengti ventiliaciją - šalia kamino iškelti vamzdį, jį apskardinti kartu su kaminu. Palėpėje statysiu valdomą ventiliatorių. Patalpose trauką reguliuosiu "grybukų pagalba". Virtuvės gartraukio prijungti į šią sistemą greičiausiai nepavyks, nes turbut reiktu statyti atbulinius vožtuvus, kurie, girdėjau, nėra labai patikimi. O antro vamzdžio kelti ant stogo nelabai norėtųsi. Planuoju iš gartraukio išvesti vėdinimą tiesiai per sieną. Ar teisinga įrengti tokią sistemą? Ar šaltis per virtuvės gartraukį, jei ventiliacija bus per sieną, neis tiesiai į lauką?Ka patartumėte daryti su vonios ir tualeto ventiliacija?
Ar standartiniame daugiabučiame 5 aukštų name (statyba iki 1990 m.) šildymo sistemai (radijatorių pajungimui) ir karšto vandens cirkuliacinei sistemai (gyvatuko pajungimui) galima naudoti duagiasluoksnius presuojamus vamzdžius (pavyzdžiui, Uponor MLC ir analogiškus).
Namas mūrinis, penki kamb. 15+18+20+12+38=105 kv. Langai-12kv. Noriu atsisakyti centralinio šildymo, nes malkos, anglis, užkrovimas, pelenai, nusibodo. Kokią šildymo sistemą patartumėte ar oras-oras ar oras-vanduo? Kažkaip norėtųsi oras-oras. Lauke vienas siurblys ir išvedžiota į kiekvieną kambarį. Kokia būtų kaina, įranga, montavimas, darbai?
Sodų bendrijoj gręžinio vandenyje 6 kartus padidintas mangano kiekis. Norėčiau sužinoti, ar toks vanduo nepavojingas sveikatai?
Kiek kainuoja laidinė ir belaidė apsaugos sistema vienam 5 kambarių namui?
Įsigijome namą apie 140 m2, dujinis šildytuvas junker kondencacinis 22 kv lauko daviklio nėra. Name visur grindinis šildymas ant kiekvieno žiedo (rato) yra termo galva mechaninė. Kaip geriau sureguliuoti šildymo katilą, ar jame užstatyti didesnę temperatūrą ir galvas prisukti ant kiekvienos kilpos, ar dujinį katilą primažinti ir atsukti galvas daugiau?
4 asmenų šeima nori nugeležinti ir nukalkinti į jų namą tiekiamą vandenį, domina filtrų kaina. Kokių filtrų reikėtų? Kaip juos pasirinkti?
Norėčiau pasistatyti šildymo sistemą oras vanduo. Namas 2a. apšiltintas 10 cm polistiroliu, dalis šildomų grindų ir kita likusi radiatorių šildymas yra 120 kv. Kokio galingumo reikėtų rinktis šilumos siurblį ir kokios būtų elektros sąnaudos? Nes buvo keletas rangovų, tai išgąsdino jų pasakytos kainos už per mėnesį (~80 Eur). Ar čia normali kaina, net nežinau kuo tikėti. Ir kiek laiko tarnauja šilumos siurbliai?
Domina rekuperatorių sistema. Namas naujos statybos, 190kv/m, karkasinis, šildymas numatytas granulių katilas, šildomos grindys ir radiatoriai. Kokie galimi variantai, kokia preliminari kaina, kiek užtruktų laiko projekto darymas, kokia projekto kaina?
Domiuosi alternatyviu kietam kurui šildymo būdu kaime rekostruotam namukui. Galvojame apie šildymą dyzelinu ar joniniu katilu. Namas nedidelis, 150 m2, elektos įvadas standartinis, trifazis. Kokį namo šildymo būdą patartumėte, koks elektros įvadas reikalingas joniniam katilui ir kokia paties katilo ir priedų kaina.
Naujos statybos name išvedžiotas šildymas, namas 1a, visuose kambariuose PVC danga (vinilinė vadinama) vonioje plytelės. Kokia turėtų būtų šildomų grindų temperatūra? Šildymas dujiniu katilu.
Koks turi būti saulės kolektorių montavimo kampas ir kryptis, norint gauti maksimalų jų efektyvumą.
Turiu kelis klausimus dėl elektros instaliacijos sodo namelyje. Ar gerai, kai laidai plastikiniuose gofruotuose vamzdeliuose sudėti tarp polistireno lakštų juo šiltintoje sienoje? Kokius automatus pasirinkti rozetėms, ar tinka B16 (galingų įrenginių nenumatoma)? Ar B16 automatą išmuš pirmiau nei C16? Nuotėkio rėlė pajungiama iš apačios padavus nulį bei fazę, o viršuje išeina į automatukus? Ar nuotėkio rėlės veikimas turi ką nors bendro su įžeminimu? Taip pat domina ar tokia seka skydelyje tinkama: 1. įvadinis dvipolis automatas C16 atjungiantis ir fazę ir nulį vienu metu; 2. kontrolinis el. skaitiklis montuojamas ant DIN bėgelio matuojantis tik sodo namelio vartojamą energiją; 3. nuotėkio rėlės; 4. automatukai.
Išsivedžiojau elektrą net nepagalvodamas, jog reikia prie medinių stogo konstrukcijų laidą dėti į gofrą. Ką dabar daryti? Ar įmanoma be gofros kažkokiu būdu dar apsaugoti nuo tikimybės sukelti gaisrą ir ar apskritai, jeigu automatas 16A ir yra nuotėkio relės yra tokia tikimybė?
Koks turi būti atstumas iki kaimynų sklypo ribos, statant nuotekų valymo įrenginius bei filtracinį šulinį?
Gavau pasiūlymą įsirengti saulės elektrinę ant stogo. Tačiau jai ir specialiam skaitikliui reikalingas bent 5 kW įvado galingumas. Kai stačiau namą, tai stengiausi įsivesti tuo didesnį galingumą, nes yra 3 aukštai, visuose - po elektrinę viryklę, trifazė, elektriniai du boileriai. Taigi panašiai 1996 metais buvo galingumas įvestas 16 (ar 18) kW. Tačiau dabar ESO man tvirtina, kad mano įvadas esąs 3 kW. Aš kažkokių su elektros įvadu susijusių dokumentų pas save nerandu. Paprašiau ESO, kad jie surastų archyve įvado pridavimo dokumentą, bet po ilgesnės pertraukos man atrašė, kad jie neturi, neva saugoti privalo tik 10 metų. Galiausiai sutikau sumokėti už galingumo padidinimą, užpildžiau paraišką ir net pervedžiau pinigus. Bet vėl išrado naują problemą: kadangi tuo metu (apie 1993-1996) elektros kabelius išvedžiojom patys (privačių namų rajono bendrovė, kuri dabar jau neegzistuoja) ir pasistatėme pastotę, kurią vėliau Elektros tinklai perėmė, tai jie padidinti galios man negali, nes požeminiai kabeliai jiems nebuvo perduoti. Aš jaučiuosi apgautas, nes galia iš tiesų buvo (ir galbūt yra) visai ne tokia, kokią jie teigia. Tebestovi net 6 elektros išjungimo automatai (3 aukštams, 3 trifazėms) ir manau, kad mano įvadas yra išties pakankamas, tik nežinau, kaip tai įrodyti. Gal galėtumėte Jūs kažką patarti ar gal net ir sutvarkyti šį reikalą?
Namo plotas 94 kv/m, kokį katilą pasirinkti? Dabar renkamės tarp Viessmann 19kW dujinio kondensacinio katilo plius atskirai Drazice boileris apie 120 ltr ar geriau imti 2in1, Proterhm Tiger su 42 ltr integruotu boileriu? Namuose bus 1 dušas, 4 kriauklės, norisi, kad nebūtų karšto vandens trūkumo, tai klausimas ar 2in1 jo užteks ar kartais gali jo pritrūkti?
Ar 60m2 naujos staybos bute galima įrengti rekuperatorių su šaldymo funkcija? Ar reikia atskirai montuoti kondicionierių?
Kokia jūsų nuomonė grindis šildytis elektra (AHT sistema) ar tai taupiau ir geriau, nei kitaip šildomos grindys?
Norėjau paklausti ar montuojant dujinį katilą su atskiru 120 litru tūriniu vandens šildytuvu reikia montuoti papildomą išsiplėtimo indą šildymo sistemai? Dujiniame katile jis yra, todėl kyla klausymas ar jo užtenka ar reikia papildomo? Grindinis šildymas 120 kv. vieno aukšto gyvenamasis namas. Ir jeigu nereikia tai tada kyla klausymas kokiu atveju montuojamas papildomas indas?
Norėtume įsirengt sename name grindinį šildymą. Katilas granulinis. Plotas apie 80m. Kokia galėtų būti preliminari kaina su darbais ir medžiagomis?
Ar reikalingas leidimas pasistatyti kondicionierių daugiabutyje? Tvirtinamas būtų ant namo išorinės sienos.
Kokia būtų šildymo kaina, šildant 60 kv.m. butą infraraudonųjų spindulių šildytuvais? Norima kambario temperatūra - 20*C.
Sodyboje yra 4 pastatai ir norime įrengti apsaugos sistemą. Kiekviename pastate turi būti po 2 judesio daviklius ir sireną. Suveikus signalizacijai, turi kaukti visos keturios sirenos ir pranešimo skambutis į telefoną. Kiek kainuotų tokios ar panašios sistemos įrengimas su montavimu ir be?
Ar vertas dėmesio automatinis, elektromagnetinis vandens nukalkintojas Profikalk plus-x Vokietija?
Kiekvieną mėnesį už elektrą sumoku 60–75 Eur. Per metus – 725–870 Eur. Ar apsimokėtų įsirengti saulės baterijas ant nuosavo namo šlaitinio stogo? Šlaitas pasviręs 45 laipsnius pietų pusėje. Stogo saulės pusėje plotas – apie 50 kv. m. Kiek apytiksliai viskas – įrengimas, meistrų darbas ir medžiagos – kainuotų?
Norėjau pasiteirauti, kaip nuorinti radiatorių, jei iš jo bėga vanduo?
Nusipirkome namą su jau įrengtu grežiniu. Atlikus vandens tyrimus paaiškėjo, kad žarninių enterokokų skaičius viršija leistinas higienos normas. Ar tokį vandenį galima vartoti? Kokios galimos užterštumo priežastys ir kokie sprendimo būdai? Grežinio pase nurodytas grežinio gylis apie 60m.
Dėl srovės nuotėkio relės reikalingumo klausimų nekyla. Noriu sužinoti ar būtinai srovės nuotekio relė turi būti statoma skydinėje ar ją galima pirkti kartu su kištukinio lizdu? Ar nuotekio srovės relė reikalinga tik kištukinio lizdo apsaugai ar taipogi visam vonios apšvietimui? Kištukinis lizdas įrengtas 120cm nuo žemės, virš skalbyklės, tolėliau nuo vandens šaltinių. Skalbyklė turės savo atskirą kištukinį lizdą, kuris matyt bus pakeistas ir laidai sujungti tiesiogiai, kad nebūtų jokių kontaktų. Šis lizdas įrengtas 50cm nuo grindų.
Pas mane stovi dujinis katilas ir šylant ir vėstant radiatoriams labai kyla ir kritinėja slėgis. Prieš užkūrimą slėgis būna 1,5bar, šylant pasiekia 2,5bar ir daugiau, po to šalant vėl nukrenta. Galvoju pasistatyt išsiplėtimo indą kokių 25ltr, tik nežinau kur statyt. Šildymo sistemoje stovi kolektorius, kuris paskirsto šilumą į kiekvieną radiatorių atskirai, radiatoriuose yra šilumos reguliatoriai.
Gyvenu name, vakar pastebejau,kad viename kambaryje šalta, pastebėjau, kad pusė šalto radiatoriaus. Nuorinau, bet oras ėjo su
vandeniu ir tas pats. Pastebėjau, kad vamzdeliuose, kuriais ateina vanduo, vienas karštas, kitas šaltas, šyla tik viršus radiatoriaus, neišmanau nieko, žinau tik kaip nuorinti, šaukiuosi pagalbos iš Jūsų. Suprantu, kad oro kamštis ko gero, bet nežinau, kaip jį pašalinti? Pas mane katilas vedrus, pirmas aukštas grindinis šildymas, antras radiatoriai, 2 siurbliukai, 2 radiatoriai nešyla, vienas šyla puikiai, abu vamzdeliai karšti.
Kokia vidutinė vandens gręžinio kaina, nuo ko ji priklauso? Kokie yra atliekami darbai įrengiant gręžinį?
Name yra apie 150 m2 šildomo ploto. Negaliu apsispręsti, kokį kieto kuro katilą statyti: ketaus ar plieninį. Pažymetina, jog katilinėje numatyta vieta ir akumuliacinei talpai ne didesnei kaip 1000 ltr.